Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 9. 12. 2016 00:28

xls píše:Kdyby to byl kontokorent za 6,9 p.a., tak by se to dalo považovat za přijatelnou nabídku. S tou jedničkou na začátku je to spíš špatný vtip.

Kdyz je spousta nabidek s RPSN 50% ? :-)) spatny vtip pro tebe, dobra nabidka pro jine... A ne hypoteky, ale spotrebaky bankam vydelavaji...

I kdyz tedy v dobe insolvenci nevim nevim...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 12. 2016 00:35

Má někdo u Equi úvěr a zkoušel poslat mimořádnou splátku? Podle smlouvy lze požádat přes IB a v IB je na detailu úvěrové smlouvy tlačítko "Mimořádná splátka", ale tlačítko není aktivní (nejde na něj kliknout).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 19. 12. 2016 10:26

Pres IBcko to "jeste" nejde, zavolas na operatora a reknes kolik chces a on to zprocesuje.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 12. 2016 13:14

A funguje to tak, že musím mít na účtu potřebnou částku + 1 % sankce? Tedy chci-li mimořádně splatit 10.000 Kč, na účtu musím mít 10.100 Kč, že?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 12. 2016 13:21

A podle čeho by ti takovou sankci měli jako účtovat? V sazebníku přece žádnou takovou položku nemají... :hm (Jedinou výjimkou byla promo kampaň na refinancování s poskytnutím odměny - tabletu, ale ta se řídila svými podmínkami)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 12. 2016 13:33

Při mimořádné splátce se přece vždy strhne sankce 1 % u nezajištěných úvěrů, to nemusíš dávat do ceníku přece
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 12. 2016 13:45

To ale není pravda.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 12. 2016 14:00

Nechápu. Vždyť je to v zákoně o spotřebitelském úvěru, co není pravda? Sankce 1 %, půl roku před koncem smlouvy 0,5 %.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 12. 2016 14:02

Banka může účtovat jen to, co si s klientem domluvila smluvně. Pokud není uvedaná sankce součástí rámcové smlouvy (= sazebníku), tak nemůže účtovat nic. Zákon o spotřebitelském úvěru pojednává o tom, kolik banka může klientovi účtovat za tento úkon maximálně.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 12. 2016 14:12

Tak to je pro mě novinka, já žil v domnění, že banka může vždy strhnout 1 %, právě proto, že jí to umožňuje zákon. Dobrá, tak je to tedy vyřešeno. Díky za novou informaci :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 12. 2016 14:15

Každopádně v každé bance se tohle může lišit produkt od produktu - co jsem se nedávno díval, tak třeba RB neúčtuje mimořádnou splátku u produktu "Rychlá půjčka", ale u "Konsolidace a refinancování" ano. Něco podobného mělo Zuno, kde u "Půjčky" jsou mimořádné splátky zpoplatněny, ale u "Půjčky Plus" nikoliv - tam je to ale vykoupeno vedením úvěrového účtu za 99 Kč měsíčně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 19. 12. 2016 23:39

astrapa píše:Při mimořádné splátce se přece vždy strhne sankce 1 % u nezajištěných úvěrů, to nemusíš dávat do ceníku přece

a co jejich sazebník poplatků : https://www.equabank.cz/dulezite-dokume ... k-poplatku

Půjčka je bez poplatků – zdarma od začátku až do konce.

Poskytnutí a vedení půjčky.............................. Zdarma
Předčasné splacení a mimořádné splátky............ Zdarma
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 12. 2016 08:14

Teď už to chápu. Já žil v mylné představě, že banka si 1 % strhne vždy, ostatně v tisku se píše, že banky mají s předčasným ukončováním úvěrů spojené náklady, tak se i divím, že je nechtějí kompenzovat. Ale včera jsem ještě zjistil, že stejně ke spotřebákům přistupuje Komerční banka, která za předčasné splacení také nic nechce.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 12. 2016 01:23

Přichází čas na loučení se zbytečnými účty, aktuálně jsem v IB Equabank nalezl oznámení o změně Všeobecných obchodních podmínek a Produktových podmínek pro běžné Účty, Termínované vklady a debetní Karty. Stačí zajít do banky a vyslovit nesouhlas s novými podmínkami a účet, debetní karta a spoření HIT bude k 1/1 2017 ukončeno? Creditas při startu nabídne zcela určitě lepší podmínky pro vklady, u hypoték při refinancování nemají nic navíc, oproti stávající konkurenci, kde mám vedené účty a výběry kdekoliv zdarma, včetně zahraničí umí i mé prémiové konto v ČSOB 8-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 12. 2016 07:38

No já čekám na připsání bonusu za akci ONA Dnes, tak rušit nemohu.
osobne2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka