Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2017 09:40

S tím poplatkem za vklad na cizí účet nemám problém. Je to služba pro neklienty, tudíž není důvod ji jakkoliv zvýhodňovat a už tak to na pokladně často dost obtížně stíhají (když jdu občas do FIO uložit, tak často stojím frontu). A rozlišovat mezi "úplným neklientem" a "sice klientem, ale vkládajícím na jiný účet", to by z toho sazebníku byl guláš. Však na každé (tedy alespoň na těch, na kterých jsem byl) je počítač, na kterém se může klient přihlásit a provést převod.

Ty kratší otvírací hodiny pokladny mi taky vadí - jak s delšími by to 1 člověk nezvládal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Franklin 29. 1. 2017 09:44

No tak hlavně FIO banka ušetří, a to se počítá. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 1. 2017 17:18

PatrikChrz píše:na pokladně často dost obtížně stíhají (když jdu občas do FIO uložit, tak často stojím frontu).
Já mám zkušenost, že tam spíše na klienty čekají než si někdo něco na pobočku přijde vyřídit.
PatrikChrz píše:Však na každé (tedy alespoň na těch, na kterých jsem byl) je počítač, na kterém se může klient přihlásit a provést převod.
To si může provést i doma v klidu u svého počítače. Jinak hotovost z peněženky asi těžko přes ten počítač převede.
PatrikChrz píše:Ty kratší otvírací hodiny pokladny mi taky vadí
Můžeš být rád, že vůbec nějaké otvírací hodiny pokladny mají. Jsou mnohé jiné banky které otvírací hodiny pokladny nemají žádné, protože na pobočkách žádné pokladny nemají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 30. 1. 2017 18:57

TVL, kolik informacnich emailu mi jeste prijde o dnesnim vyberu z bankomatu...?
Prozatim jsou tri. Ma s tim dneska take nekdo problem?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod librab 30. 1. 2017 20:17

jan23:
-A ten poplatek byl účtován z czk účtu?
Poplatek za výběr z bankomatu v cizině 9 Kč se strhává výhradně z CZK účtu v CZK.
-vyžaduje equa min. zůstatek např jako erste 37€?
Není vyžadován žádný minimální zůstatek.
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan23 30. 1. 2017 21:29

Díky librab.

Ještě mě napadlo, jestli někdo zde nezkoušel kombinaci Roklen online směrnárnu s přeposláním EUR na účet v Equabank. Dle v ceníku má Roklen jen pár českých bank zdarma a pak položku platba do zahraničí za 30 Kč.
jan23
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod librab 31. 1. 2017 16:48

jan23: Běžně nakupuji Eura výhradně přes Roklen několikrát v roce a nechávám si je posílat na Euro účet u Equa (vše zatím bez poplatku jak ze strany Roklenu tak i Equa) a pak platím + občas vybírám (poplatek za výběr 9 Kč) kartou Equa v Německu i Rakousku. Zatím jsem něměl nikdy žádný problém. Po každé platbě či výběru mi přijde v podstatě okamžitě na email potvrzení o transakci ... U mě velká spokojenost.
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 1. 2017 21:24

PatrikChrz píše:S tím poplatkem za vklad na cizí účet nemám problém.

Je teda zajmavy, ze kdysi pred par lety me znamej vkladal penize na ucet u GE a nikdy se za to neplatilo. Az potom jsem se dozvedel ze je za to poplatek. Delal to proto, ze mel CZ-SK Sporku a tehdy ze Slovenska to stalo penize a navic nechtel pouzivat IB.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 9. 2. 2017 22:47

Kiosek Equa bank v Brne ve Vankovce zmizel.

Fakt hodne dobra je odpoved z banky na FB na dotaz od klienta, kam zmizel:

Verča Martinková
Dobrý den, pobočka v brněnské Vaňkovce je zrušena? Dnes jsem si chtěla zařídit úpravy svých služeb ale na obvyklém místě již není. Děkuji za odpověď.

Equa bank
Dobrý den, Verčo, pobočka je stále na svém místě. Konkrétně na adrese Ve Vaňkovce 1, Galerie Vaňkovka, Brno. Kontaktujte kolegy na čísle 222 010 611 až 612 a ti Vás navedou.

Kiosek byval hned vedle pobocky Air bank, ale nyni je tam opravdu jen prazdne misto.
Je videt bidna "kvalita" helpdesku banky, kdyz ani nevi, ze jim zmizel kiosek/pobocka!
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 2. 2017 23:30

A přitom by stačilo napsat, že kiosek ( v novém provedení) je asi o 20 metrů dál.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod dargen 10. 2. 2017 05:27

V Equabank jeste ani nezjistili, ze Creditas je uz banka.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 10. 2. 2017 05:57

Zvláštní, když aktualizované seznamy jsou vždy k dispozici na https://www.cnb.cz/cs/platebni_styk/certis/
I když je pravda, že v minulosti už jsem některé finanční ústavy kontaktoval ohledně nemožnosti provedení příkazu k úhradě kvůli zastaralému číselníku. Vždycky se hrozně divili, co to po nich chci. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 2. 2017 16:15

dargen píše:V Equabank jeste ani nezjistili, ze Creditas je uz banka.
Takové FIO je bankou už několik let a u Skrillu to také ještě nezjistili. Mají tam pořád uvedené FIO DRUZSTEVI ZALOZNA.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod 07Petr 14. 2. 2017 10:40

Vyplatí se v takových zemích jako Srbsko, Turecko, Makedonie či Gruzie vybrat v místním bankomatu asi 1500,-Kč v místní měně pomocí debetní karty Equa (poplatek 9,- Kč) nebo pomocí debetní karty Erste Premier Visa Infinite nebo debetní karty Erste Premier MasterCard World Elite (u těch 2 by to mělo být zdarma)?
Naposledy upravil 07Petr dne 14. 2. 2017 10:52, celkově upraveno 1
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2017 10:45

Vybíral jsem v Jordánsku Mastercard World Elite od Erste a kurz příšerný, takže tu určitě nedoporučuji.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka