Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 2. 5. 2017 15:00

Nevim, zda prevody v ramci banky byly off, nezkousel jsem, ale muze vybrat dnes do 23:50?, pokud je dost maly zustatek, tak urok za jeden den nevznikne

priklad:: zustatek 1000,- * 0,002 (zakladni urok) / 365 = 0,5 halere a to se nejspise ani nepripise - anebo se to zaokrouhli na cely 1 haler?

Pak o chlup mensi zustatek, rekneme 900,- a nepripise se na tuti.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 5. 2017 00:02

houghs píše:
jan23 píše:Tak jsem vyzkoušel výběr další výběr v zahr. z účtu Equabank žádný poplatek mi účtovaný nebyl (kromě 9 kč). U toho předešléhé výběru těch €6.5 byl skutečně poplatek vlastníka bankomatu - viz níže.

https://en.wikipedia.org/wiki/ATM_usage_fees#Germany .... poslední odstavec Germany ...

This is however not the case of the ATMs of IC Cash, that as of July 2016 charges 6,50 EUR without informing their foreign customers.

Jednoduché pravidlo je vyhýbat se nebankovním bankomatům. Neslyšel jsem, že by některá banka v Evropě účtovala surcharge fee. Minulý měsíc jsem vybíral peníze v Berlíně a Lisabonu a obojí bez poplatku. V USA je to horší, surcharge fee spíš pravidlem a je dost těžké najít bankomat bez surcharge fee. Možná by byl tady alternativou cashback, ale nevím jestli na české karty v zahraničí funguje.

To stejne clovek neresi kdyz proste potrebuje vybrat a mas tam 3 bankomaty ruznych spolecnosti. Jeden ti napise ze ok ale karta vyjede a penize nikde. Pak zjistis ze to vubec neprobehlo. Dalsi ti napise u dane castky ze sorry pro tenhle moment ti nemuze tu a tu castku vydat. Nasledujici ti to da ale s poplatkem za provoz asi kilo.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2017 07:06

S poplatkem za výběr jsem se setkal už mnohokrát. Thajsko (tam to mají všechny bankomaty), Kambodža (když jsem tam byl já, tak tam ještě dvě bankovní sítě poplatek neúčtovaly, ale kamarád mi teď při posledním pobytu napsal, že už i tyto dvě účtují), Brazílie.
Prý poplatek účtují i bankomaty skupiny Telebanco v turusticky exponovaných místech Španělska, ale tam jsem, zatím, nevyrazil.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 5. 2017 10:50

PatrikChrz: co hold nadelam, ale je fakt ze v Peru se me to stalo pouze 1x tudiz to preziju pokud nevybiram 50x.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 6. 5. 2017 15:01

Bonus 300 Kč za založení běžného účtu s platební kartou u Equa banky v rámci akce Nákupy.OnaDnes.cz . Bonusový kód je ONA300 . Akce platí 15.-21. května 2017 .
http://ona.idnes.cz/nakupy-slevy.aspx?detail=1757
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 5. 2017 22:15

Jak zjistim kolik jeste muzu utrati abych se vesel do tydeniho limitu u debetky?
Treba platba u obchodnika nastavim 3000czk, budu platit, pak kouknu do IB ale nikde neni tohle info kolik jeste zbejva.
Je to nekde uvedeno v IB ci neni a musim pocitat? Pripadne radsi navysit limit?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 15. 5. 2017 19:09

U EB to není od PO do NE, ale týden od platby. V IB je problém to uhlídat, zvlášť když těch plateb je v týdnu víc.
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 17. 5. 2017 10:58

Equa má nějaké přibržděné bankovnictví ne? Včera jsem potřeboval zaplatit objednávku. Normálka platba zamítnuta, asi moje chyba limit na platby přes internet 1000 útrata 1910. Limit jsem navýšil a pak platil jinou objenávku asi 130kč. Ta proběhla v pohodě. Odpoledne platba v obchodě cca 200 a zamítnuto prý nedostatek peněz přitom na účtu bez plokace 5x víc peněz. Jako v pohodě jsem zaplatil jinou kartou, ale stejně u jiných bank se mi to nestává.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 5. 2017 14:28

Equa má týdenní limity.
Nepřekročil jsi náhodou některý z nich? Celkový týdenní limit? Dílčí týdenní limitpro platby u obchodníka?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 5. 2017 11:33

Kdo tohle muze vymyslet, tydenni limit, nevim co je na tom nakladnejsiho pri zakladni banky rovnou udelat v systemu ze budou denni limity :(

To je pekne blby, jako platit vic toho s Equa je pak dat nejlepsi limit snad 10tisic, jelikoz to snadno nekdo prekroci a pak to vypada blbe nekde kdyz to zamitnuto.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 19. 5. 2017 17:13

spíš je problém toto uhlídat
pokud platím každej druhej den a IB mi neukáže aktuální zůstatek, tak jak bez zapisování někde bokem zjistím jak jsem na tom ?
celkem by to šlo kdyby týdenní limit banka měla PO-NE, ale takto "plovoucí" týden je fakt na prd
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod mBankfun 21. 6. 2017 09:31

Jak nejjednodušeji vypovědět smlouvu s Equa Bank bez návštěvy pobočky? Mám tam běžný účet, platební kartu, spořící účet Hit, internetové bankovnictví a chci vše zrušit.
Naposledy upravil mBankfun dne 21. 6. 2017 09:37, celkově upraveno 1
mBankfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 6. 2017 09:37

U mne to byla jedna návštěva pobočky (abych to po určité době za příslib bonusu opět zakládal).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 6. 2017 09:38

Žeby přijít na nejbližší pobočku a podepsat jim tam výpověď? :hm

Nebo ji taky můžeš napsat sám a poslat jim ji nejlépe doporučeně s ověřeným podpisem...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod mBankfun 21. 6. 2017 09:40

Nejbližší pobočku mám 40 km daleko ...
mBankfun
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka