Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 19. 5. 2020 01:17

Lafayette16 píše:Tak pravda, možné je, že obchodník se na to vykašlal, ale proč by to dělal?
A proč by to nedělal? Zúčtovat tu transakci by ho snadno mohlo stát víc. Nebo je to nějaká ochrana před absurdními haléřovými účty. (Nebo se zamyslel a rozhodl se, že takový zákazník mu za to nestojí vůbec a že už tě nenechá nabít nic.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 5. 2020 05:36

Někteří lidé jsou nepoučitelní a půjdou na krev až do hrobu všech výhodních produktů.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2020 06:12

Lafayette16 píše:Udělal jsem (pro splnění podmínek kvůli úroku) 2 platby kartou ve výší několika haléřů (třeba 6). Po třech týdnech čekání na zapčtování se blokace zrušily a peníze se připsaly zpátky do disponibilního zůstatku.
Několikahalířové platby kartou nestojí Equa bance za strhnutí? Musím udělat ještě 2 platby.

Může jít o rozhodnutí obchodníka. Mně takto Penny market vrátil 90 haléřů za kypřící prášek do pečiva asi týden po nákupu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 5. 2020 09:20

vlazy píše:A co jsi těmi platbami kartou ve výší několika haléřů platil, pokud to můžeš prozradit? Pokud to bylo dobití nějakého kreditu takovou částkou a to ještě 2x tak si dovedu představit, že to mohlo být považované jako nesmyslné platby a tak příjemce platby to zrušil.

Žádné dobíjení. Normální zbytkové platby na Twistu. Na Tiwstu je mám stále jako uhrazené, ale Equa mi je neodečetla.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 5. 2020 11:21

Lafayette16U Twista se tomu ani příliš nedivím. Tam by mohlo jít i o nějakou chybu jejích systému který jim asi ne vždy funguje tak jak by měl. Proč stále tvrdíš, že ti Equa bank ty peníze neodečetla když to klidně mohl být příjemce platby kdo si to nestáhnul a platbu zrušil? To máš nějak zjištěné, že to způsobila banka?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 19. 5. 2020 11:43

U kombinace Twisto-Equa se mi to stává běžně. Splituju si na Twistu platby a zbytek používám na splnění podmínek u Equa a Air, protože jejich karty jinak nepoužívám, ale někdy po čase ta platba u Equa zmizí. U Air se mi to myslím nestává. Nejspíš to teda mažou na straně Equa, ale nevím jestli se ta platba započítá do podmínek nebo ne, vždycky ke konci měsíce to zkontroluju a případně provedu znova jinou. Nemají v tom žádnou jednoznačnou logiku, někdy to smažou a někdy ne i u stejně vysokých plateb.
EDIT: koukal jsem do historie a jednou jsem platbu nestihl znova provést a bonusový úrok nedorazil. A taky je zajímavé, že když jsem mezi Twisto a Equa měl Curve, tak to proběhlo jako vratka a původní platba tam zůstala.
EDIT2: tak se mi to stalo i u Air, jen jsem si toho nevšiml.
Takže to dělá Twisto a pak má logiku výše zmíněné chování, když je mezitím Curve, protože Twisto zruší platbu u Curve a ta pak provede vratku u Equa. Takže pokud chceš provádět takhle malé platby z Twista pro splnění podmínek u nějaké karty, hoď mezi ně Curve.
Naposledy upravil noi2 dne 19. 5. 2020 11:59, celkově upraveno 1
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 5. 2020 11:58

vlazy píše:Lafayette16U Twista se tomu ani příliš nedivím. Tam by mohlo jít i o nějakou chybu jejích systému který jim asi ne vždy funguje tak jak by měl. Proč stále tvrdíš, že ti Equa bank ty peníze neodečetla když to klidně mohl být příjemce platby kdo si to nestáhnul a platbu zrušil? To máš nějak zjištěné, že to způsobila banka?

Máš pravdu, mohlo to zrušit i Twisto. Napadla mě nejdřív ale banka, ale nemám to zjištěné.
Zkusím schválně ještě jeden pokus, ještě nějaké halíře k úhradě tam asi mám.
-- 19. 5. 2020 12:59 --

noi2 píše:U kombinace Twisto-Equa se mi to stává běžně. Splituju si na Twistu platby a zbytek používám na splnění podmínek u Equa a Air, protože jejich karty jinak nepoužívám, ale někdy po čase ta platba u Equa zmizí. U Air se mi to myslím nestává. Nejspíš to teda mažou na straně Equa, ale nevím jestli se ta platba započítá do podmínek nebo ne, vždycky ke konci měsíce to zkontroluju a případně provedu znova jinou. Nemají v tom žádnou jednoznačnou logiku, někdy to smažou a někdy ne i u stejně vysokých plateb.
EDIT: koukal jsem do historie a jednou jsem platbu nestihl znova provést a bonusový úrok nedorazil. A taky je zajímavé, že když jsem mezi Twisto a Equa měl Curve, tak to proběhlo jako vratka a původní platba tam zůstala.
EDIT2: tak se mi to stalo i u Air, jen jsem si toho nevšiml.
Takže to dělá Twisto a pak má logiku výše zmíněné chování, když je mezitím Curve, protože Twisto zruší platbu u Curve a ta pak provede vratku u Equa. Takže pokud chceš provádět takhle malé platby z Twista pro splnění podmínek u nějaké karty, hoď mezi ně Curve.

Aha! Takže nejsem sám. Zkusím to.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 21. 5. 2020 15:47

Máte někdo investice od EQUA? Jakou máte zkušenost? Přemýšlím nad tím, že si budu nejdříve "hrát" při drobné investici u placení kartou, ale spíš mi jde o to, jestli ty fondy za něco stojí anebo je lepší využít třeba nabídku Monety?
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 5. 2020 16:00

Equa sama o sobě není správcem fondů, má tedy v nabídce fondy zahraničních velkých správců, jako Fidelity apod. Takže chybu neuděláš, podobné fondy u nás nabízí (přeprodávají) třeba i ING, Conseq a další...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 21. 5. 2020 18:26

Nektere fondy co jsou v Equa jsou i v Monete, ale proc platit poplatek v Equa, kdyz v Monete je to zdarma (nebo v AirBank)...
Jinak drobne investovani vyuzivam a lze kdykoli pridat penize i jednorazove.
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 21. 5. 2020 19:05

Equa má do konce června bez vstupního poplatku. Možná jsem se blbě díval ale podle ceníku má Moneta vstupní a někde i výstupní poplatek a v Air je výběr celkem malý ne zrovna dobrých fondů. V equa normálně dáš za 100Kč (minimální nákup) 1,90Kč poplatek což je vpohodě. Jiné poplatky nejsou a akci pro nákup zdarma měli i loni před vánoci, takže možná to dávají pravidelně. Já tam mám pár tisíc a prozatím i když jsem 2,5% v mínusu tak jsem spokojen.
petrmegac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 21. 5. 2020 21:06

Tak o Equa jsem nevedel, tedy bez vstupniho poplatku je to nyni u obou (Moneta i Equa).
Diky moc za uvedeni na pravou miru...

Jinak dobre fondy jsou u vsech tri bank (v AB mam zisk 3% za mesic, takze bych je neodsuzoval)
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirik74 27. 5. 2020 08:05

Jirik74
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 5. 2020 18:36

A navíc to i funguje, odzkoušeno Raiffeisen > Equa a Creditas > Equa.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 10:02

Už umí i posílat?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka