Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Korzaik 6. 2. 2021 21:05

Mám Equa jako hlavní banku... no nic, půjdu o dům dál, výběr je velký dost. Kam vstoupí RB, 30 let tráva neroste. Počítám, že do konce roku snad bude od kampeličky ještě klid.
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 6. 2. 2021 21:10

bufalobil1 píše:Proč od dubna nepoužitelná? :-| ...

Snížení úrokové sazby na spořáku ;-) ... Já jsem u nich také v podstatě od začátku, ale nikdy jsem je nezvolil jako hlavní banku, měl jsem to jen jako doplněk. Důvodem jsou nevyzpytatelné prodlevy v době převodu mezi vlastními účty ... To prostě jinde u low cost bank není a pro mě podstatná vlastnost účtů v jedné bance :-) .
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 6. 2. 2021 21:40

Aha tak to jsem neřešil. Stejně platím kreditkou ( bejvalá Citi life dnes už RB :-D ) přes debetku jen vybírám když je třeba takže jsem ty jejich podmínky neplnil. No nic účet u RB mám také ten tzv. Chytrý a přišel mi celkem v pohodě ale stejně mě to mrzí. Problémů při převodu mezi svými účty jsem si nikdy nevšiml
bufalobil1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfabetagama 6. 2. 2021 22:34

všechno dobrý musí zničit, eBank, Zuno, teď Equa, jako Písaříkova BE, když koupila 3E :hm
ÚOHS to zase odkýve ...
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 6. 2. 2021 22:39

No žádná hitparáda Equa bank není a RB jde stejně jen o její klienty. Snad dají nějaký bonus klientům, co při přechodu neutečou.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.roak 6. 2. 2021 23:11

Pokud dají pří nechání si učtu neomezené výběry z bankomatů, a rozumné podmínky necháme
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 6. 2. 2021 23:23

Jasnačka... Vzpomeňte si, jak dopadly kreditky Citibank po přechodu k rakouské parodii na banku... A klidně věřte tomu, že banka inspirovaná šmejdy ponechá rozumné podmínky.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 7. 2. 2021 00:37

D.roak píše:Pokud dají pří nechání si učtu neomezené výběry z bankomatů, a rozumné podmínky necháme

Ha, ha, ha... první půlrok počítám... Pak v tichosti změní podmínky. Minimálně ty krávoviny s výběrem zdarma jen bezkontaktně a hlavně nutnost přihlašovat se do IB přes aplikaci, jinak platíš za SMS, budou asi instant.

Za mě je Equa skvělá, bankomaty bez omezení, aplikace mi vyhovuje, na malé platby na netu nejsou třeba potvrzení, i ty převody mezi vlastními účty už jsou instant. Když si vezmu, že bych to měl měnit za Hello, kde vám celej den nejde kreditka a ani nedají vědět, aplikace neumí skoro nic, ani ostisk prstu...

Ale to riziko prodeje tam bylo, když to vlastní nějakej no name fond. Jako náhradu bych teda viděl asi Creditas. Jinak všude nějaké podmínky.
Korzaik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 7. 2. 2021 01:45

Když si vezmu, že bych to měl měnit za Hello, kde vám celej den nejde kreditka a ani nedají vědět, aplikace neumí skoro nic, ani ostisk prstu...
WTF? Nepamatuji se, kdy by mně nešla kreditka a otisk prstu mně funguje naprosto bez problémů. Takže zřejmě máš poruchu na svém přijímači, ostisku.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 7. 2. 2021 02:35

Pravý Tomáš Marný píše:Jasnačka... Vzpomeňte si, jak dopadly kreditky Citibank po přechodu k rakouské parodii na banku... A klidně věřte tomu, že banka inspirovaná šmejdy ponechá rozumné podmínky.

Jak dopadly? Myslím, že docela dobře. Stále RB Life dává aspoň 350 měsíčně, platby přes Curve, Revolut apod. se neúročí (u MMB naopak ano). Zrovna s KK RB jsem fakt spokojený.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fc70 7. 2. 2021 04:03

Ano, kreditky přežily (mírný nezájem a interchange fee regulation) dost dobře.

Ale z plánů RB využít klienty a znalosti Citi pro obsluhu prémiovějších klientů jsem toho moc neviděl – jestli si dobře pamatuji, snad do dvou let ty specifické účty Citi zrušili a všechny přemigrovali na nezměněnou nabídku RB. Pravda, tu svou prémiovou nabídku loni taky dost zásadně přestavěli… Ale Citigold už tehdy byl dost specifický produkt (neměli v ČR vlastní fondy ani brokera, tj. produkt pro vyloženě mezinárodní klienty nebo levný SWIFT spíš než pro místní obsluhu), který nevím, jestli mimo Citigroup vůbec měl moc smysl – a když ČSOB prémium způsobilo snížení podmínek ČS Premier, definice „typického prémiového bankovnictví“ je dána těmito dvěma produkty a RB zůstala dost pozadu.

Samozřejmě kdo ví, co se děje interně, a jak na to reaguje průměrný klient investující do fondů… pro nás vyzobávače tady na fóru to kdovíjak lákavě nevypadá.

Hlavně ale to o bance inspirované šmejdy je každý rok aspoň trochu pravda, takže postavit si finance kolem libovolného účtu RB, natož výrazně centralizovat prémiové služby kolem RB, je z mého pohledu zbytečný risk s nulovou výhodou vůči konkurenci.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 2. 2021 12:03

Na co RB šáhne, to zmrví. A když se jí to nepodaří napoprvé, tak to za pár měsíců napraví. Jako dlouholetý klient Citi vím své, a to jsem měl i bohaté zkušenosti předtím. Tohle už fakt ne, tentokrát zruším účet před převodem. S Equa jako záložní bankou jsem byl vcelku spokojený, žádné výrazné minusy, slušné IB, lehce nadprůměrné karty, Za pár týdnů mi tam konči 2% termíňák.

Se docela divím, že RB chce pořád něco nakupovat, když vzápětí se pak chce těch nakoupených klientů zbavit. Třeba u těch kreditek - nejen že pořád ořezávali prémie, ale nebyli schopní normálně mailem poslat výpis a nakonec by člověk jen kvůli výpis kreditky měl buď platit za sms, nebo se obtěžovat s aplikací. Hloupější způsob zacházení s klienty nevymyslíš.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 2. 2021 12:09

J jsem s RB také celkem spokojený a bú a sú mám opravdu hromadu.
I tak mám stále RB jako hlavní banku.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 7. 2. 2021 12:34

Ja jsem s RB také celkem spokojený a bú a sú mám opravdu hromadu.

Multimenova debetka, vybery kdekoli, okamzite platby, pouzitelne kreditni karty , moznost vkladat i vybirat cizi menu na pokladne zdarma ... tento ucet patri k tem lepsim ..
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod italik 7. 2. 2021 13:27

No hlavně člověk přijde o nej mobilní appku. Ta od RB je jedna hrůza. Mám u Equa i podnikatelský učet. Vše převedu asi k Monetě,tam ale budu zase čekat jak to dopadne s PPF
italik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka