Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 7. 2. 2021 13:31

Co vadí na apce RB?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod italik 7. 2. 2021 14:48

No hlavně ty platby řazené někam do blokací. Uváděné datum platby je datumem zaučtování ukrutná hovadina.U Equa při zadávání platby se hned objevilo jméno majitele učtu příjemce.A u RB samá nabidka produktů.A ten graf posledních pěti transakcí to je taky věc.
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 2. 2021 15:04

Podle mne koupe Equa banky Raifkou byla (az prekvapive rychla) reakce na (chystane) konkurencni spojeni Air+Moneta (pod taktovkou PPF), kdy si v RB chteli udrzet urcity podil na bankovnim trhu, ktery se nyni konsoliduje a pro udrzeni stejneho podilu je treba konsolidovat take.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 2. 2021 15:56

Nejak nam to ridne. Uz absorbovali Zuno, Citi, ted me objevi v Equě.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 7. 2. 2021 16:15

Já si myslím, že rozhodlo porovnání klientů Equa a RB. Zjistili, že překryv klientů není tak velký, takže se jim to vyplatí. Chtít Equa jen proto, že se spojí Moneta s Air nedává smysl.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leonos 7. 2. 2021 17:37

Zedna1 píše:Podle mne koupe Equa banky Raifkou byla (az prekvapive rychla) reakce na (chystane) konkurencni spojeni Air+Moneta (pod taktovkou PPF), kdy si v RB chteli udrzet urcity podil na bankovnim trhu, ktery se nyni konsoliduje a pro udrzeni stejneho podilu je treba konsolidovat take.

Kdepak, o převzetí Equa bank Raiffkou bylo víceméně jasno už na podzim. Equa sháněla kupce už delší dobu, zájemcům bylo víc. https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... ec-1375420
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 7. 2. 2021 19:13

Equa byl projekt získat klienty a pak prodat už od začátku. Ale v tenhle moment mě to hodně překvapilo. Taky ji mám teď jako hlavní účet. Z tohohle hlediska je nejhorší to, že se změní číslo účtu...

Už se mi do RB převáděla Citi a byl jeden z mých nejhorších zážitků. Kreditka šla celkem hladce, ale převést tam investiční fond a dostat z něj peníze potřebovalo asi 6 návštěv různých poboček.
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2021 19:26

Přesně tak, Equa byl projekt od počátku cílený na prodej. Raiffka dávala najevo akviziční apetit již dlouho. Mám pocit, že se zajímala i o Monetu (resp. o spojení s ní). Moneta taktéž snahu něco koupit netajila.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 8. 2. 2021 12:10

A konecne kdy v Equa zmenili k lepsimu nastaveni limitu u debetky, tak to cele padne.
Vybery to tam bylo ideal, nemuset resit. Ja treba vybiram vzdy 800kc pod litr, jelikoz kde je jako u mBank nucene nad 1500kc zdarma (bez poplatku), tak mi ATM vyda velkou bankovku a je s tim problem zaplatit :( A sem tam na platbu na netu byla dobra.

Klasika proste podobne jako Zuno, lidi o to nemaji dle info zajem, lidi potrebuji tradicni banky jako je Sporka. Bylo me to i tak receno,kdyz se poptal kamarad kolem, lidi mu rekli ze lepsi je velka banka a ze nechteji nic takto male :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 8. 2. 2021 12:38

Zrovna včera jsem mluvil s rodiči kteří jsou již důchodci. Jsou klienti equa a já jsem je tam samozřejmě přivedl z poštovní spořitelny kterou nechtěli opustit. Když však u nich na venkově zrušili poštu tak přešli. A teď jsem od nich slyšel něco ve stylu co teď jako bude s jejich penězi když banka končí a jestli by nebyl čas se vrátit zpět nebo vybrat nějakou velkou banku. Dvě hodiny jsem jim vysvětloval jaké mají možnosti, aby měli účet zdarma a výběry z bankomatu zdarma kdekoli a bez plnění podmínek, protože třeba důchod mámy podmínky leckde nesplňuje. No a jejich argumenty že by platili stejně jenom.... to jsem se kroutil. Nakonec jsem jim to vysvětlil a řekl že pokud jim RB změní podmínky tak jim přechod zařídím kamkoli to bude v té době pro ně nejlepší.

A kolega v práci výrazně mladší než moji rodiče zůstává u české spořitelny protože už je tam přeci od chvíle co začal pracovat. A to má VŠ takže lidi prostě věří jen velkým bankám protože mají pocit že jsou jejich součástí a že nemohou zkrachovat. A slovo česká také hraje významnou roli.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 2. 2021 12:42

Co má v názvu česká stojí většinou za hov.... pojišťovna, spořitelna, dráhy, pošta a to vynechám úřady.
Snad jen ta zbrojovka :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 8. 2. 2021 12:52

Bohužel už i ta zbrojovka stojí za ... 8-P. Rakouská Tsechische spořka už nabízí také účet se základními službami zdarma, takže o tom začínám uvažovat :D

-- 8. 2. 2021 11:56 --

@ ripper6
Tak vybírej v bankomatu, který umí vydat navolené bankovky (to už snad každý druhý) ... nebo pokud prohýříš kartami v mBank desítku měsíčně, nech si vydat zlatou debetku ... a nemusíš minimální výběr řešit ... vybírám tím po 200 Kč ;-)
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 8. 2. 2021 13:50

saabik píše:Já si myslím, že rozhodlo porovnání klientů Equa a RB. Zjistili, že překryv klientů není tak velký, takže se jim to vyplatí. Chtít Equa jen proto, že se spojí Moneta s Air nedává smysl.

Jako ze si takhle porovnali jmena zakazniku a jejich zustatky? :-)
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 2. 2021 13:54

Tak v RB se nějak zvlášť snažit nemusí - pokud klienty, kteří nevyužívají kontokorentní úvěr a multiměnu převedou na chytrý účet bez paušálu, tak jim toho nabídne podobné služby jako u Equa (výběr z bankomatů v tuzemsku a eurozóně bez poplatku, odchozí platby - okamžité i z IB), významné zhoršení bude ale pro vedení kontokorentu (90 Kč měsíčně), vedení účtu v cizí měně (29 Kč za každou měnu) a výběr hotovosti v zahraničí mimo eurozónu (100 Kč + 0,5 % místo 9 Kč, nicméně bez multiměny není o co stát, i pokud by to bylo bez poplatku, RB má spready v kurzovním lístku ještě horší, než Equa a ani tam to nebyla žádná láce)...

Nejhorší je to ale u zahraničních plateb, ty měla Equa relativně levné (aspoň příchozí za 29 Kč), u RB jsou zpoplatněné 1 % (min. 300 Kč)

Na druhé straně u RB nechápu příliš existenci aktivního účtu s paušálním poplatkem 49 Kč, který uvedené služby obsahuje (příchozí platbu v cizí měně pouze jednu měsíc), to už má spíš smysl za obrat 50 tisíc Kč získat prémiový, kde je to samé bez paušálního poplatku - ty 4 "standardní" tarify, co mají v ceníku nyní jsou zbytečně moc.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 8. 2. 2021 14:37

RB nemá cenu moc rozebírat. Ať by měli cokoli a jakkoli výhodnýho, tak svým přístupem 3x ročně to zákazníkům měnit/mrvit to dělají použitelné jen pro silné nátury. S takovouhle bankou nemůže normální uživatel dlouhodobě počítat.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka