Equa bank (včetně převzetí Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 9. 2. 2021 12:08

saabik píše:Smlouva o mlčenlivosti. Tyhle postupy jsou naprosto běžné.

Rozumel bych tomu, kdy udaje dostane napr. tiskarna a nebo jsou predany dodavateli IT sluzeb. Ale ze to navliknou i na bezna obchodni jednani..
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 2. 2021 14:05

Bonusový úrok Equa SÚ za leden právě připsán.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 2. 2021 14:50

Já ještě ne.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 9. 2. 2021 15:06

Já taky ne. Asi jsem byl identifikován jako budoucí fakovač žlutobanky ...
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 2. 2021 15:23

Já podle notifikačního e-mailu jsem měl bonusový úrok na SÚ Hit už někdy krátce dnes po 10:30. Asi to počítají bankéři na papíře a pak zadávají do bankovního systému a nestíhají to u všech účtů dostatečně rychle. :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 9. 2. 2021 15:38

9:32... A Kalouskova daň odvedena o 10 minut později ;-).
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 9. 2. 2021 16:00

octaviampi píše:
saabik píše:Smlouva o mlčenlivosti. Tyhle postupy jsou naprosto běžné.

Rozumel bych tomu, kdy udaje dostane napr. tiskarna a nebo jsou predany dodavateli IT sluzeb. Ale ze to navliknou i na bezna obchodni jednani..

V první fázi nikdo data určitě neviděl. Druhá fáze není běžné obchodní jednání. Je zbytečné to řešit, nestalo se nic protiprávního. Pochybovat o naprosto standardních věcech při M&A procesech je ztráta času.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 9. 2. 2021 16:13

Je zajímavé, že většina ostatních bank ty úroky klientů připisuje v mnohem menším časovém pásmu. Ale to i přesuny financí mezi vlastními účty. Pro dost klientů synonymum ke slovu pomalý bude Equa. Těch cca 450 tis klientů zas není tolik, aby to software nezvládnul.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 2. 2021 16:26

philmencz píše:Od loňského června má Moneta v rámci TOM účtu Plus všechny výběry z bankomatů po celé světě zdarma. A to včetně karet k účtům EUR/USD.

Ty výběry nejsou "zdarma", jsou "bez poplatku" - což je docela rozdíl, kurzovou marži u karetních transakcí MMB účtuje 4 % (což je sám o sobě mimořádný nadprůměr, kamenné banky mají spread kurzovního lístku pro devizy cca. 5 %): https://www.moneta.cz/kurzovni-listek, pro útraty v USD nebo EUR si lze vypomoct sice směnárnou a debetkami k CM účtům, ale u těch dalších měn je platit si kolem 40 Kč za každou tisíckorunu víc, než dost...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 9. 2. 2021 17:39

saabik píše:V první fázi nikdo data určitě neviděl. Druhá fáze není běžné obchodní jednání. Je zbytečné to řešit, nestalo se nic protiprávního. Pochybovat o naprosto standardních věcech při M&A procesech je ztráta času.

Co je tou druhou fází? Podepsaná smlouva "o smlouvě budoucí" s nějakými parametry dle dalších zjištění v rámci due diligence?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 9. 2. 2021 19:03

Co myslím první fází: Ze short listu osloví majitel potenciální zájemce s nabídkou na prodej.
Pokud zájemci chtějí, podepíšou informační memorandum a smlouvu o nakládání s důvěrnými informacemi. Poté je zájemci poskytnuto informační penzum jako strategie firmy, postavení firmy na trhu, seznam obchodních partnerů, finanční údaje zpětně a finanční plán na další roky, atd.

Druhá fáze: Podepsání Letter of intent a hloubkový audit - DD. Tady se ukazují karty.

Do první fáze se zpravidla hlásí i zájemci, kteří nemají zájem koupit. Dělají to proto, aby zjistili větší detail o prodávaném - budoucí konkurenci. Nedozvědí se tam ale nic extra tajného, jako například data klientů, partnerů atd.
Druhou fázi podepisuje pouze jeden subjekt. A ten už k citlivým údajům přístup má. Musí mít.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod italik 9. 2. 2021 19:22

philmencz píše:Od loňského června má Moneta v rámci TOM účtu Plus všechny výběry z bankomatů po celé světě zdarma. A to včetně karet k účtům EUR/USD.
U Monety se toho změnilo za rok celkem dost k "pozitivnímu".

Já momentálně uvažuji o přesunutí z Equa do Monety, kde mám účet jako záložní. Líbí se mi např. Směnárna v IB, kde se dají online koupit EUR/USD za slušný kurz ve všední dny a hned tzv. "dotankovat" cizoměnový účet.
Navíc Moneta má EUR/USD účet jeho vedení zdarma a to i včetně výběrů z bankomatů, jak jsem psal výše.
RB chce za stejné 29,- Kč/m. za cizoměnový účet + 100,-+0,5% z výše výběru u výběrů z bankomatu mimo EU nebo 49,-/m. za Aktivní účet s cizoměnovými složkami a výběry + 39,-Kč/m. za Směnárnu RB.

IB/SmB Monety taky není nejhorší, progres je tam taky vidět.

Přesně tak,já už mám od včera místo Equa hlavní Monetu. Vše jsem tam převedl. Ta směnárna a hlavně kurz je super
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.roak 9. 2. 2021 20:48

Ja si equa nechám zatim. Než RB převezme a podle nabídky se zařídím.Equa byla taková záložní. Když RB koupilo Zuno tak žádná nabídka . Tak uvidím jak dopadnou klienti Equa. Snad ne jako sedlaci u Chlumce. Zatím neřeším čím Equa nahradit, ale myslím si že v dobnu nebo kdy by mělo dojít na lámání chleba na trhu bude nahrada
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 2. 2021 20:52

Není třeba stahovat kalhoty, dokud je brod daleko. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 9. 2. 2021 21:40

Tak teď jsem si jen tak ze srandy naklikal v Equa kontokorent na maximum 100 tisíc. Jsem poměrně slušně "úvěrově angažovaný", byť "ten hodný", ale přece jen mimo představivost risk manažerů. Nabídka 16,90 % p.a.

Beru, však stejně neprojdu a nechci jej.

Vyplňuji poctivě příjmy a ty věci. OSVČ, děti, daňový paušál, úvěry, kreditky = průser, nic co bych neznal.

3 minuty s jasný očekáváním "je nám líto, ale..."

Schváleno. Čumím jak puk.

OK, jdu si pročíst podmínky smlouvy a podepisuji. A čumím podruhé: navrhovaná sazba 9,90 % p.a.

Si děláte kozy? Nedělali. Mám ji. Já ten účet asi nakonec budu muset začít používat :D

Ale jak jsem to dostal, fakt nechápu :mrgreen:

Tak jo, nechám si jej a užiji si tu krásnou sazbu KTK, než mi jej Rajfka přebarví nažluto a zvýší nad 20 %. Btw, Erste premier má 11,90 % p.a.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka