Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 4. 2021 12:33

Je už známé kdy Equa bank se zruší a přemění na Raiffeisenbank nebo jak to bude probíhat? V Equa bank mám nastavené inkaso, SIPO a chodí mi tam příjem a tak bych rád věděl do kdy to tam můžu mít abych si to včas stačil nastavit v jiné bance. Snad dají dostatečně předem vědět kdy Equa bank definitivně skončí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hgfdsa 9. 4. 2021 12:45

Bude jen změna vlastníka ne? Vše pojede dál, možná změní název.
hgfdsa
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod vlazy 9. 4. 2021 13:23

Bylo by dobré kdyby Equa bank zůstala tak jak doposud. Příliš ale nepředpokládám, že by její vlastník Raiffeisenbank byl do budoucna ochoten samostatně provozovat Equa bank a nesjednotil to pod jednu banku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 4. 2021 16:39

RB (Linda z RB v příslušném vlákně) jasně deklarovala, že cílem RB samosebou je sjednocení, tedy přechod klientů pod značku RB, se zachováním výhod na jaké byli klienti zvyklí u účtů Equa. Číslo účtu (kód Equa bank 6100) tak velmi pravděpodobně za rok až dva zanikne a klienti přejdou pod RB 5500 (dokonce je to tak snad i v legislativě, že jediná banka tedy jedno IČO nemůže mít dva různé kódy banky). Tak jako u jiných fúzí v minulosti, nedávalo by smysl udržovat dva bankovní systémy (nicméně 6100 bude existovat klidně ještě rok, možná dva). Poučme se z minulosti, toto už známe :) (třeba převzetí IPB pod křídla ČSOB, to byla má první fúze co jsem jako klient zažil, kód banky 5100 zanikl a klienti přešli pod 0300 přesto, že dva bankovní systémy, z IPB pro retail i z ČSOB pro firmy, existovaly tehdy paralelně nadále mnoho let). Proto jsem zatím v klidu, i když pak budu muset také mamce pomoci se změnou. Té chodí do Equa důchod a to je teprve opruz změnit: na to je formulář od ČSSZ, který musí být osobně potvrzen v nové bance (banka podpisem a razítkem deklaruje, že při úmrtí klienta případný důchod co je na období až po dni úmrtí by vrátila), pak zaslán na centrálu ČSSZ a změna výplaty důchodu na nový účet pak trvá 2-3 měsíce. Ale jsem v klidu, času bude fakt dost, nebudou to určitě jen jednotky měsíců do zániku účtů 6100.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 9. 4. 2021 22:29

Brod je ještě daleko.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 13. 4. 2021 15:06

Již máte na SÚ připsán prémiový úrok na březen? Pokud ano, ke kterému datu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 4. 2021 16:41

nemám, nějak se jim nechce.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod nabik 13. 4. 2021 18:48

Ano,dnes dorazil.
nabik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 14. 4. 2021 08:45

Dobrý den, Mirku,
tak Vás k nám přivedl osud ze všech stran. :-)
(odpovídáme na dotaz z vlákna ING bank)

Vzhledem k tomu, že transakce ještě stále není dokončena, nemá ani Raiffeisenbank žádné bližší informace. Očekáváme, že k dokončení transakce dojde v polovině roku 2021 v závislosti na schválení ze strany regulačních orgánů. Pak teprve můžeme nahlédnout ,,pod pokličku“ Equa bank a dle toho se zařídit. K převádění klientů by tedy mohlo dojít až někdy v roce 2022. O všem budeme klienty včas a podrobně informovat. Víme, že s převodem zrovna třeba důchodu, to není rozhodně krátká doba.

Přeji hezký den. Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 14. 4. 2021 12:15

MirekM. píše:Již máte na SÚ připsán prémiový úrok na březen? Pokud ano, ke kterému datu?

Pořád nic... Tam jim to snad počítají a ručně připisují nějací absolventi inkluzivního školství na brigádě.

Konkrétní datum pro připsání bonusu není stanoveno a tak může být připsán kdykoliv. Dominika, Equa bank
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 4. 2021 14:16

MirekM. píše:Již máte na SÚ připsán prémiový úrok na březen? Pokud ano, ke kterému datu?

Právě konečně dorazil ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 14. 4. 2021 16:39

vlazy píše:Bylo by dobré kdyby Equa bank zůstala tak jak doposud. Příliš ale nepředpokládám, že by její vlastník Raiffeisenbank byl do budoucna ochoten samostatně provozovat Equa bank a nesjednotil to pod jednu banku.


Proc ses u tohoto ustavu Vlazy dobrovolne? Uvidis co RB no
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 4. 2021 18:41

marvy:
Proč jsem u této banky tak to by ti mohlo být jedno. Do RB přecházím z končící ING kvůli zvýhodněné nabídce, ale pravděpodobně jen dočasně. Když skončí Equa bank a budou nás chtít převést pod RB tak to asi odmítnu, ale bude záležet co RB nabídne. RB se mi příliš nelíbí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirekM. 14. 4. 2021 19:12

MirekM. píše: ...
Právě konečně dorazil ...

Byl jsem opět moc rychlý a převedl úroky ze SÚ před stržením daně z úroků a tím pádem SÚ vynuloval. Záhy mně došla hláška o neprovedené platbě na SÚ ve výši daně z úroků. Částku na daň z úroků jsem obratem na SÚ vrátil. Kdy dojde k novému stržení daně z úroků? Nebo mě Equa ukřižuje zaživa? :-)
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků