Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 14. 4. 2021 22:03

Žádné nové stržení už nebude, s tím ukřižováním nevím ;-)
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pedrysek7 15. 4. 2021 10:26

https://www.mesec.cz/aktuality/equa-ban ... -uz-plati/

Equa bank se může spojit s Raiffeisenbank. Úřad to potvrdil, rozhodnutí už platí
pedrysek7
Návštěvník


Odeslat příspěvekod marvy 15. 4. 2021 14:51

vlazy píše:marvy:
Proč jsem u této banky tak to by ti mohlo být jedno. Do RB přecházím z končící ING kvůli zvýhodněné nabídce, ale pravděpodobně jen dočasně. Když skončí Equa bank a budou nás chtít převést pod RB tak to asi odmítnu, ale bude záležet co RB nabídne. RB se mi příliš nelíbí.


Vlazy ja sem to nemyslel utocne,proc mas rad Equa bank no. Nic vic. Co se ti tam tak libi.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 4. 2021 16:27

Pokud jde o Equa bank tak je to banka jako každá jiná, ale řadil bych ji spíše k těm lepším. Zřídil jsem si tuto banku kdysi v rámci nějaké akce a také i trochu kvůli úrokům které kdysi byly u SÚ na trochu jiné úrovní. Že bych Equa bank měl vysloveně rád to se nedá takto nazvat, ale zvyknul jsem si na ní a vyhovuje mi a to i přes to, že má některé nedostatky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 15. 4. 2021 17:32

Mě přišla vždy sympa !
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 15. 4. 2021 18:56

Ano, Equa mě nikdy výrazně nezklamala, spíš příjemně překvapila, z IB i služeb docela příjemný dojem. Budiž jí země lehká!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 4. 2021 21:01

Zkusil jsem vypovědět BÚ v EUR přes e-mail. Po 3 dnech došla e-mailem odpověď - vyplňte a podepište přiložený formulář a pošlete jej jako odpověď na obdržený e-mail.
Tiskárnu doma nemám, přes půl města vytisknou formulář se mně také nechtělo.
Poslal jsem na obdržený e-mail dotaz, jestli nemohu nepodepsaný vyplněný formulář poslat před datovou schránku.
Po dalších 3 dnech odpověď e-mailem - pokud nechcete formulář podepisovat, pošlete nepodepsaný vyplněný formulář přes vložit dokument v IB. Provedl jsem - žádná reakce banky. Mezitím jsem poslal vyplněný nepodepsaný formulář před datovou schránku (bez poplatku) - opět žádná reakce banky.
Připadám si jako Alenka v říši divů a přemýšlím, že se zastavím na pobočce a vše v bance zruším. Mimo jiné, dva BÚ v CZK v RB opravdu potřebovat nebudu (jeden z ING a druhý z Equa).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 4. 2021 12:16

V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nagant 16. 4. 2021 14:44

Když mám na Equabank Extra spořicím účtu zůstatek 5,99 Kč, dostanu ho při zrušení účtu zpět, na účet v jiné bance? ;-]
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 4. 2021 14:45

To je snad samozřejmé, to bys dostal i když bys tam měl 0,01 Kč.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 16. 4. 2021 16:03

Jeste stale se kolem 1 ho opozduji platby a pak visely snad i trvale prikazy v histori. Me se jen libilo IB od nich to meli celkem fajn.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 16. 4. 2021 19:21

MirekM. píše:Zkusil jsem vypovědět BÚ v EUR přes e-mail. Po 3 dnech došla e-mailem odpověď - vyplňte a podepište přiložený formulář a pošlete jej jako odpověď na obdržený e-mail.
Tiskárnu doma nemám, přes půl města vytisknou formulář se mně také nechtělo. ...

Dnes jsem se dostal k tiskárně a do čtveřice všeho dobrého jsem na výše uvedený e-mail od banky poslal požadovaný vyplněný, podepsaný a oskenovaný formulář ke zrušení účtu. Do tohoto okamžiku ale nemám od banky žádnou reakci na žádost odeslanou přes datovou schránku ani na žádost vloženou do mých dokumentů v IB. :hm
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 4. 2021 11:10

@MirekM.:
Nic proti Mirku, ale kolikrát vlastně chceš ten Equa účet zrušit, 3-4x? :D Přece není možné poslat výpověď třemi (či dokonce čtyřmi) různými způsoby (přes Dokumenty v IB, datovou schránku, podepsaný sken...) jen proto, že ti hned neodpověděli. To tě nenapadlo, že buď jsou vytížení a chtělo to počkat, nebo používají systém "souhlas mlčením", tedy konkludentní akceptaci výpovědi s tím, že písemně potvrdí až fakt, že účet byl zrušen, tedy po uplynutí 30 dní výpovědní doby? Přesně tak to totiž Equa dělá, že zasílá info o zrušení po skončení výpovědní doby (závěrečný výpis poštou). Já když rušil mobilitou 2 měsíce zpět jsem to měl zrovna tak. Navíc tento systém je celkem běžný i jinde: když třeba podáš Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, také FÚ když k němu nemá připomínky používá systém konkludentního platebního výměru (tedy ho poplatníkovi daně nezasílá, když přiznání uznává za platné, plně ho tím konkludentním výměrem akceptuje a čeká na platbu daně, nebo vyplatí přeplatek). Tedy příště více trpělivosti či přemýšlení... Dost možná už ti výpovědní doba Equa účtu běží a 30 dní od jejího zahájení se o zrušení účtu dozvíš jednak tím že zmizí z IB (nebo ti už nepůjde ani se do IB přihlásit, pokud tam nebudeš mít už nic, můj případ), dále že ti bude vyplacen zbylý zůstatek na účet co jsi výpovědí určil a že ti Equa zašle poštou (když IB už nebude dostupné) poslední výpis, který současně slouží jako info o zrušení. A finta na závěr: to že výpovědní doba probíhá poznáš třeba i tak, že pokud jsi k Equa účtu měl kartu, tak už v IB bude vidět jako zablokovaná (to u mě při výpovědi mobilitou udělala Equa už asi za 5 dní).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2021 11:39

Taky bych v tom problém neviděl, rušil jsem to pro 2 lidi. Stačilo vynulovat účet, zavolat jim, poslali formulář, ten naskenovaný poslat a po měsíci přišlo potvrzení, že všechny účty a kartu zrušili. Naprosto v pohodě.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků