Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 5. 2021 08:47

Linda z Rb píše:
MirekM. píše:Linda z RB:
Jinak je možné sepsat plnou moc na konkrétní úkon (ne generální plnou moc). Nebo pokud dotyčný může dojít alespoň na poštu, tak poslat dokument s žádostí o potvrzení s ověřeným podpisem poštou. My dokument potvrdíme a pošleme zpět.

Air banka je v tomhle prostě dokonalá:
https://www.airbank.cz/co-vas-nejvic-za ... -o-duchod/
ČSSZ požaduje vyplněný, vlastnoručně podepsaný (žádné ověřování podpisu není třeba!)
a příslušnou bankou potvrzený formulář, a to v papírové podobě - buď poslat poštou na centrálu ČSSZ do Křížové nebo lze formulář donést na nejbližší OSSZ a on jsou povinni ho na centrálu doručit.
A jsou banky, jako Air bank, která to pošle za klienta, tak ani nemusí chodit s dopisem na poštu...
Elektronicky zaslaný formulář ČSSZ nepřijmou. Tak to mají v zákoně a ten se nezměnil.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2021 09:31

Jo, takže to vypadá, že jediné obstrukce dělají některé banky, v tomto případě RB, která vyžaduje ověřený podpis na žádosti o vystavení potvrzení. To mi přijde jako vrchol, když ČSSZ požaduje pouze podepsaný vyplněný formulář (kde zjevně musí být nacionále klienta-důchodce a údaje o účtu) a banka má jen potvrdit skutečnost, že tento účet existuje a je klienta-důchodce. Zjevně by stačilo, aby důchodce formulář doma podepsal a oběhal to za něj nějaký poslíček - někdo z rodiny, pošta ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 5. 2021 09:56

@drkarel
Přesně tak. Pomáhala jsem se změnou účtu příbuzné, ověřovala jsem info na webu a ještě přes call centrum ČSSZ. Vše proběhlo ok. Vyplněný formulář doma vlastní rukou podepsala, já zašla do její AB, aby mi to potvrdili a oni ho potvrdili a zaslali na ČSSZ sami.
Samozřejmě je potřeba počítat se změnou účtu 2 až 3 měsíce, mají to všude uvedené. Záleží na zadání změny do systému ČSSZ a také na tom, kdy má dotyčný termín výplaty důchodu, my jsme se strefili a důchod začal chodit na nový účet dřív, asi druhý měsíc. V každém případě je nutné mít ten původní účet ještě otevřen, protože přesné datum, od kdy začne chodit důchod na jiný účet, není reálné zjistit.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2021 10:59

Jj, já ten problém neřeším, jen mě zarazil ten proklientský přístup RB ústy milé, sladké, svět na růžovo malující Lindy: Kliente, podej si kolkovanou žádost, a to osobně nebo s ověřeným podpisem, a my Ti milostivě a vstřícně vystavíme potvrzení, že si k nám můžeš nechat zasílat důchod. Vzhledem k tomu, že se vždy jedná o důchodce, je to zvláště na pováženou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod italik 18. 5. 2021 15:17

No tak já byl mezi prvními klienty Equa a vše co jsem tam měl jsem zrušil přes datovku Nyní mám KB Sparkasse v Německu a J&T banku a snad už to bude bez prodeje
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 18. 5. 2021 15:31

Pokud klient u Tkáče nevytekl na kauze Arca, tak by mohl i zůstat :mrgreen: .
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 18. 5. 2021 20:30

Ninaa píše:Elektronicky zaslaný formulář ČSSZ nepřijmou. Tak to mají v zákoně a ten se nezměnil.


Poslal jsem naskenovany podepsany formular se zmenou pro Mamu pres svou datovku a zmena probehla do 2 mesicu, takze jde to i elektronicky.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2021 05:09

Kdyby to poslala tvoje máma ze své datové schránky, tak se budu bít do posledního dechu, že změnu mají provést.

Ale že jsi to poslal ze své, tak to jen žasnu, že něco udělali.

Elektronizace státní správy je opravdu na 3,14ču.

Sorry za OT, pokud byste chtěli pokračovat, tak si založte nové téma, já Vám tam přesunu související příspěvky. Dík.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 5. 2021 11:41

A vůbec si nejsem jist, že to tak je správně. (S tím OT je to těžké, ono to tak nějak někdy vyplyne ... ale jednou to určitě skončí. :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 21. 5. 2021 10:42

Něco pro pobavení - nechal jsem si z účtu Equa poslat mailem potvrzení o provedené úhradě.

Frajeři oddělují tisíce i desetinná místa čárkou. Mají to kapku nepřehledné :)
Přílohy
eq1.PNG
eq1.PNG (1.25 ) Zobrazeno 4823 krát
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 22. 5. 2021 12:18

Jo, taky mne to dostalo. Tyhle informační maily (i z jiných bank) si strojově zpracovávám a tenhle nepěkný ošklivá věc mi to rozbil. Musel jsem kvůli tomu překopat program. Vůbec to nepobavilo. :-D
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 29. 5. 2021 12:44

Fungují vám platby v rámci banky? Vypadá to, že Equa o víkendu platby neposílá.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miropiro 29. 5. 2021 13:18

y2key píše:Fungují vám platby v rámci banky? Vypadá to, že Equa o víkendu platby neposílá.

Nefungují. Mají výpadek. Normálně potíže nejsou.
miropiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 29. 5. 2021 18:53

Co vím, tak víkendové výpadky v řádu několika hodin jsou poměrně časté. Equa se asi nikdy nenaučí platby v rámci banky v řádu sekund jako to je běžné u všech ostatních.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2021 18:56

regin píše:Jo, taky mne to dostalo. Tyhle informační maily (i z jiných bank) si strojově zpracovávám a tenhle nepěkný ošklivá věc mi to rozbil. Musel jsem kvůli tomu překopat program. Vůbec to nepobavilo. :-D


MUSEL?
Nee, mohl jsi reklamovat zjevnou kravinu.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků