Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2013 22:11

marvy: to není vlastnost karet Equa, ale vlastnost bankomatů v dané zemi. Např, v Thajsku se při výběru jakoukoliv zahraniční kartou přičítá 150 bahtů (něco přes 100 Kč), částka uvedené na výpise je o těch 150 bahtů vyšší, než bankomat skutečně vydal. K tomu ti banka připočte standardní poplatek za výběr v zahraničí (tedy Equa 9 Kč, jiné banky třeba 80 Kč). V Kambodži většina bankomatů přičítá 5 USD. Prý se tak chovají i některé bankomaty v turistických oblastech ve Španělsku, např. na Baleárách a snad je něco takového i v Mexiku (brzy budu mít z první ruky).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 3. 2. 2013 04:10

Patrik: jo aha takhle, psal si to ke kartám Equa. To tak mají teda všechny karty v těhle zemích? Nejde jen o Equa.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2013 05:09

Přesně tak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 3. 2. 2013 09:12

Tak to je škoda,jak to potom třeba v tom Thajsku dělat?.Chodit raději do směnáren a taky si vzít kapesný z Čech. :oops:
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2013 11:46

U zajezdu za nekolik desitek tisic tu nekdo resi, ze zaplati o 100 Kc vic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 3. 2. 2013 17:01

no Thajsko pro jednoho na 14 dní na vlastní triko nejni zas nějak závratná pálka. 8-D ,ale jo máš pravdu řešim 100 korunu. :-[ :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2013 21:13

marvy: ono nemáš moc na výběr. Můžeš si s sebou vzít dolary a směnit na místě, ale stejně brát si hotovost třeba na několik týdnů pobytu už může být risk. Navíc ta úspora nebude tak velká, při směně tě "odrbou" zase na spreadu (plus dvojí směna, protože budeš muset vyměnit koruny za dolary v ČR).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod davsopl 4. 2. 2013 22:01

marvy: Vybíral jsem cca před 14 dny s Equa kartou v Polsku a naúčtovali mě na výpise jen těch 9Kč plus výběr PLN. Navíc v té době měli v Equa velmi dobrý kurz u PLN. Záleží to ale jak píše Patrik na dané zemi.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod srato 5. 2. 2013 15:11

je možné aby Equa někomu vypověděla nenulový účet? Osobně tam účet nemám, ale četl jsem na jednom "ženském" serveru zkušenost
"U Equi bank jsem si založil účet 8/2012 s tím že ho budu využívat. Poslal jsem si na tentu účet každý měsíc nějakou tu korunu a najednou v 2/2013 mi bylo sděleno že banka se mnou vypovídá smlouvu.Po dotazu proč:prý má na to nárok bez udání důvodu. Nebyl jsem nikdy v mínusu tudíž jsem nechápal z jakého důvodu. Asi již má klientů dostatek tak dělá pravděpodobně selekci podle obratu. Já tuto banku nedoporučuji."
A nějak se mně tomu nechce věřit
srato
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 5. 2. 2013 15:35

Možná šlo o zrušení účtu z důvodu velkého množství výběrů z bankomatu.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 5. 2. 2013 16:18

davsopl píše:marvy: Vybíral jsem cca před 14 dny s Equa kartou v Polsku a naúčtovali mě na výpise jen těch 9Kč plus výběr PLN. Navíc v té době měli v Equa velmi dobrý kurz u PLN. Záleží to ale jak píše Patrik na dané zemi.

a co ti zaučtovali tak kurz dobrej? ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 5. 2. 2013 16:33

**** píše:je možné aby Equa někomu vypověděla nenulový účet? Osobně tam účet nemám, ale četl jsem na jednom "ženském" serveru zkušenost
"U Equi bank jsem si založil účet 8/2012 s tím že ho budu využívat. Poslal jsem si na tentu účet každý měsíc nějakou tu korunu a najednou v 2/2013 mi bylo sděleno že banka se mnou vypovídá smlouvu.Po dotazu proč:prý má na to nárok bez udání důvodu. Nebyl jsem nikdy v mínusu tudíž jsem nechápal z jakého důvodu. Asi již má klientů dostatek tak dělá pravděpodobně selekci podle obratu. Já tuto banku nedoporučuji."
A nějak se mně tomu nechce věřit

Imho uživatel napísal len polovičnú skúsenosť. Zabudol doplniť nejaký podstatný fakt, ktorý by priniesol rozuzlenie a dovod pre vypovedanie účtu.

Moj tip je, že ten účet využíval na podnikatelské účely a to viac ako nadštandardne.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2013 17:16

Předpokládám, že nějaká maminka běžný účet používala na mimibazar a podobné pi**viny :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 5. 2. 2013 17:26

To by toho musela točit hoooooodne :O
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 2. 2013 17:29

není problém prodat a příjmout za měsíc 50-100 plateb za hadry :-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka