Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vit.spinka 12. 2. 2013 15:45

Dneska mě u jednoho mikrostánku přesvědčovali, jak je Equa výhodná. Tak jestli může někdo znalejší potvrdit, jestli mluvili pravdu:

1. Výběr hotovosti na pobočce zdarma, včetně EUR a USD.
2. Výber EUR z bankomatu v Německu za 9Kč (+9Kč za příchozí SEPA platbu, a pak tedy bez konverze)
3. Konverze mezi měnami na účtě za kurz devizy střed. Tohle jsem jim nevěřil, ale opakovaně to potvrzovali.

Dík
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 12. 2. 2013 16:03

Celé je to nějaké zmotané.

1. Všechny pobočky jsou bezhotovostní, tudíž nelze zde vybírat Kč, €, $. Koruny lze zdarma vybírat z ATM v ČR, ale jen cca 10 výběrů za měsíc.

2. Výběr z bankomatů v zahraničí je za 9 Kč. Karta je multiměnová, přiřazená k více účtům. Pokud existuje účet v €, pak se transakce strhávají z tohoto účtu a tudíž je to bez konverze. Pokud existuje jen Kč účet, pak probíhá konverze dle kurzovního lístku deviza prodej.

3. VOP mluví jinak, jasně se hovoří o deviza prodej:

13. MĚNOVÉ KURZY
13.1. Směnné kurzy měn jsou zpřístupňovány Klientům v Kurzovním lístku. O směnném kurzu je Klient informován i na výpisu z Účtu.
Výše směnných kurzů a jejich změny stanoví Banka jednostranně bez předchozího oznámení Klientovi na základě situace na finančních trzích. Není-li dohodnuto jinak, platí pro provádění konverze peněžních prostředků následující pravidla:
(a) Provádí-li Banka konverzi z cizí měny do české měny, bude přepočet proveden promptním kurzem Banky „deviza nákup“.
(b) Provádí-li Banka konverzi z české měny do cizí měny, bude přepočet proveden promptním kurzem Banky „deviza prodej“.

Leda že by ses dohodl z bankou jinak, ale tato možnost nejspíš platí jen pro vybrané klienty.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 12. 2. 2013 16:58

Dík za info.
Nikdy jsem úplně nevěřil pobočkovým pracovníkům bank, tady se ale teda extra předvedli. A to na to byli tři...
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 12. 2. 2013 18:22

Otázka je, jestli to byli pracovníci banky nebo takoví ti klasičtí naháněči. To většinou dělají studenti apod, kteří o tom nemají ani páru. Osobně mám docela dobré zkušenosti se stánkem v Praze v Galerii Harfa. Přišel jsem skoro před zavíračkou a pán vše vysvětlil dopodrobna, vysvětlil a ukázal internetbanking.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 12. 2. 2013 20:42

jinak k mojim vyberum vam musim neco rict:

Potreboval jsem 500kc ale aby to bylo 400 a 100, tak co udela ucastnik equa do te doby neomezene banky, vleze do csob bankomatu namacka 400kc v domeni ze dostane 2x200 , jenze dostal jsem 4x100 :) :) :) , takze jsem pak musel vybrat jeste to samostatne kilo.
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 12. 2. 2013 21:00

DNSTUFF

Diskutér Finexpert ví, že bankomaty ČSOB/PS jako jediné v ČR místo 200 kč bankovek dávají 100 Kč.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2013 22:39

Jo, já takhle vybíral 20 000 Kč na pětkrát :D

-- 12. 2. 2013 21:40 --

...ale to bylo ještě kartou Poštovky a bankomat prostě jiné bankovky neměl
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 13. 2. 2013 11:40

DNSTUFF píše:jinak k mojim vyberum vam musim neco rict:

Potreboval jsem 500kc ale aby to bylo 400 a 100, tak co udela ucastnik equa do te doby neomezene banky, vleze do csob bankomatu namacka 400kc v domeni ze dostane 2x200 , jenze dostal jsem 4x100 :) :) :) , takze jsem pak musel vybrat jeste to samostatne kilo.

nějak mi uniká pointa?.stejně by si pro to kilo navíc musel vybrat znova, i když by si dostal 2x200. 8-) :D
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 13. 2. 2013 15:50

Poctivě jsem prošel celou diskusi, ale nenašel odpověď.
Takže: je možné založit si více spořících účtů, nejlépe přímo v IB?
Potřebuju si peníze na SÚ "rozdělit na hromádky" - a je mi jedno, jestli to bude jako ve Fiu zakládáním dalších účtů, jako v Airbank obálkami (i když tam je pak ruční rozpočítávání úroků zbytečná pakárna) či nějak úplně jinak.

--Edit--
Kdo odpoví, může se se mnou přes PM domluvit na odměně za nového klienta o<:)
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 13. 2. 2013 15:56

Ne, lze jen jeden spořící účet v CZK.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 14. 2. 2013 11:54

Tak za mě pochvala pro Equa banku.Co se týká vizuálního kabátu, jejich IB se mi jeví jako nejhezčí.
Docela dobře se to ovládá. Ovšem po technický stránce je pro mě nejlepší stále IB Mbank. O:-) :-]
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2013 12:52

mBank nejlepsi IB?Tak to me fakt pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 2. 2013 13:04

Tak mě tedy IB Equa neuchvacuje, spíše naopak:
- neustálé výpadky IB (naposled včera večer)
- pomalé ovládání některých záložek (typicky půjčky)
- převody mezi vlastními účty, ani zakládání trvalých příkazů nejsou online (trvá třeba 5 minut, než se v přehledu založený trvalý příkaz objeví-ale i třeba půl hodiny)
- historie transakcí je taková hala bala, chybí mi větší identifikace jednotlivých plateb (třeba u inkasované částky za pojištění úvěru stojí: neznámý účet) a větší přehlednost

Dále už takové mušky, které mi chybí:
- v čekárně plateb jsou vidět pouze jednorázové příkazy, trvaláky tam nejsou (v mBank bylo hezké mít volbu plánované transakce)
- do nedávna mi nešlo změnit celkový limit na kartě v IB nastavený na 150 000 Kč (dnes už to funguje)

Ale bankomaty zdarma, v zahraničí 9 Kč, RePůjčka úrok 7,99 % ...
Hlavní důvod, proč jsem přešel od tohoto měsíce od mBank k Equa.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 14. 2. 2013 13:37

S474N píše:mBank nejlepsi IB?Tak to me fakt pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tady nemůže mít někdo jinej názor? :-! :mrgreen: Koho, že sem ti to nepochválil? :D Jinak nevím co je na Mbank technicky špatnýho, že se tak směješ. Mě se líbí jak je to rychlý.U Equa se mi zas líbí ty "omalovánky" ,ale zároven to nemaj přeplácaný.Třeba taková Fio to má technicky OK, ale nějak jsem si nezvyknul. 8-)

-- 14. 2. 2013 12:41 --

nnnokiaE52 píše:Tak mě tedy IB Equa neuchvacuje, spíše naopak:
- neustálé výpadky IB (naposled včera večer)
- pomalé ovládání některých záložek (typicky půjčky)
- převody mezi vlastními účty, ani zakládání trvalých příkazů nejsou online (trvá třeba 5 minut, než se v přehledu založený trvalý příkaz objeví-ale i třeba půl hodiny)
- historie transakcí je taková hala bala, chybí mi větší identifikace jednotlivých plateb (třeba u inkasované částky za pojištění úvěru stojí: neznámý účet) a větší přehlednost

Dále už takové mušky, které mi chybí:
- v čekárně plateb jsou vidět pouze jednorázové příkazy, trvaláky tam nejsou (v mBank bylo hezké mít volbu plánované transakce)
- do nedávna mi nešlo změnit celkový limit na kartě v IB nastavený na 150 000 Kč (dnes už to funguje)

Ale bankomaty zdarma, v zahraničí 9 Kč, RePůjčka úrok 7,99 % ...
Hlavní důvod, proč jsem přešel od tohoto měsíce od mBank k Equa.

Včera zrovna měli odstávku a hrabali se v IB. ;-)
Jo jasně, psal jsem, že po vizuální stránce je to OK. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 2. 2013 14:30

marvy:
Po vizuální stránce na první pohled dobrý.. Ale už na druhý to začíná v člověku hlodat..
Ale jak říkám, na rok zůstanu a hlavní účet bude u Equa. Myslím, že to budou chtít ještě vychytat.

S474N:
IB mBank je rychlé, přehledné, funkční. Je tam spousta vychytávek, kde by se ostatní mohli přiučit.
Pravda, i spousta věcí na vylepšení by se našlo. Ale mě se s ním dělalo dobře.
Ale každému vyhovuje něco jiného. Ostatně i marvy psal: "pro mě nejlepší stále IB Mbank".
Pro někoho může být nejlepší zase něco jiného...
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka