Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 19. 2. 2013 19:22

MasterCard & Maestro Intra-Country ATM Service Fees - Czech Republic
http://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf

MasterCard.png
MasterCard.png (36.31 ) Zobrazeno 12936 krát
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Barbora18 19. 2. 2013 20:21

dr._lukas píše:ja si myslim,ze tim omezovanim to nekonci..ted akorat nastvou klienty a pritom mohli nabidnout jeden vyber zdarma a zbytek za 9,-

Jde o to, které klienty by mohli naštvat. Ti, co zneužívají výběry zdarma a vybírají si každý den po dvou stovkách? Myslím, že o takové klienty nikdo nestojí. A v Equa to řekli jasně, 10 výběrů zdarma a pak můžeme zpoplatnit. Vždyť se to může stát komukoliv, že občas přešvihne, a banka moc dobře vidí, kdo to dělá záměrně a komu se to stalo náhodou.
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 19. 2. 2013 20:43

Chtěl bych vidět toho ufouna, co mu 10 výběrů měsíčně nestačí. Tolik výběrů nemám ani za rok.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 2. 2013 21:31

10 výběrů je dostatečných pro všechny. Já mám v průměru cca 5-6 výběrů v měsíci, ale dostal bych se i na míň. Jen je to dáno tím, že okolo práce je hospoda, vietnamec, jídelna a podobné malé krámy, které vůbec terminály na platbu kartou nevedou a to je podotýkám v Praze. Občas si připadám jako za komunismu. Člověk musí občas počítat s nějakou hotovostí. V zahraničí jsou na tom s platbama kartou mnohem líp.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2013 21:34

Nedávno se tady jeden chlubil, jak udělal s manželkou 18 výběrů kolem Vánoc...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2013 21:36

Tomáš Marný: 18 výběrů jsem neudělal dohromady od vánoc 2008 dodnes...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Ency 20. 2. 2013 15:01

dr._lukas píše:No nedávno jsem to někde zahlédl..Klasická Mastercard stojí výběr z cizího ATM okolo 30,- a ta karta Debit stojí banku 10,-..cca..částky neberte doslova..

viz. něco jsem našel zde: http://www.mesec.cz/clanky/equa-bank-po ... 73/vlakno/

"
Re: Interchange fee? (Mastercard Debit)

Co jsem slyšela na školení, tak MasterCard Debit si vymyslely některé české banky, které už nebavilo platit vysoké mezibankovní poplatky za výběry z cizích bankomatů. MasterCard tak zatlačil a vznikla nová karta MasterCard Debit, která pro všechny banky stanovuje mezibankovní poplatek 10 Kč za každý výběr z bankomatu. Takže třeba naše banka (ano, jsem na pobočce), co má bankomatovou síť, se o ni dál musí starat a na výběrech s MasterCard Debit nic moc nevydělá. Za to docela dobře vydělá taková banka, co si účtuje třeba 30-45 Kč za každý výběr z cizího bankomatu, ale přitom ji s novou kartou vyjde na 10 Kč. Mít banku, tak začnu vydávat MasterCard Debit, zruším své bankomaty, cenu za výběr dám 10 Kč kdekoli a ať si naši klienti chodí ke konkurenci, co bankomaty má. "Moje" banka ušetří obrovskou položku za provoz bankomatů (zařízení, licence, výměna hotovosti, nájem, pojištění apod.), klienti budou šťastní, že mohou chodit kamkoli za 10 Kč a provozovatel bankomatů ať se třeba zblázní, že na nich moc nevydělá :-))"

To jsem cetl taky, nicmene rozhodne to neni cesyk vymysl :) to je blbost. Ta karta to existovala uz driv, akorat ji banky nenabizely, stejne jako existuje treba VISA DEBIT.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Barbora18 24. 2. 2013 16:57

mikicz píše:Tomáš Marný: 18 výběrů jsem neudělal dohromady od vánoc 2008 dodnes...

Tak to je dobrý :-) Já bežně vybírám tak 3x až 4x za měsíc. A 18x vybrat během pár dní může jen cvok. Vůbec se nedivím, že Equa zpoplatní klienty, kteří počet výběrů zdarma zneužívají.
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kitrab 24. 2. 2013 19:49

"typyše čechyše" :)
jak je to zadarmo, vezmu si 10 řízků najednou kdybych se měl p*****.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2013 19:59

Jak rika Patrik: "Zadarmo i zloutenku..."
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kitrab 25. 2. 2013 11:20

:shock:
to je dorbýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý !!!
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 25. 2. 2013 14:22

Těch karet Master Card Debit se trochu bojím. Nebude s tím problém zaplatit v USA? Viz článek v odkazu.

http://finance.idnes.cz/jak-platit-v-us ... ranicni_jm
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 2. 2013 14:36

samozřejmě, že bude problém :-) Nepůjčíš si na ní např. v USA žádné auto :-) Budeš si muset pořídit KK ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 25. 2. 2013 14:40

Skúšať akceptaciu debetky ako KK v požičovni aut :oboze :pozor
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 2. 2013 14:43

No pokud bude na kartě vyzobrazeno Debit, tak jí těžko udá jako KK..a to nemluvím o tom, že právě Debit je nastavenm i na kartě..např. Zuno má tuto kartu taky zavedenou..jen se o tom nikde nepíše..Vyjede ti potvrzení s nápisem Visa Debit
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka