Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuiS_666 25. 2. 2013 14:52

No ja by som to bral ako pokus o podvod :D a s kľučmi by si sa hneď rozlúčil....

JJ, Zuno je tiež neoznačený debit (Visa Delta)
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 26. 2. 2013 11:06

Na bankomatech společnosti Euronet jsou nově vylepeny loga 3 bank včetně Equa bank. Je to dáno tím, že si s Euronet vyjednali lepší podmínky?
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 2. 2013 11:44

davsopl: Vylepeny jsou tam u poměrně dlouho, co jsem si všiml, tak už snad déle než půl roku...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod very11 28. 2. 2013 22:52

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s výběrem EUR z eurového účtu u Equa? Mám ho přiřazen k plateb. kartě. S účtem jsem spokojen, mám tam i spořící, internet banking vynikající,jednoduchý, rychlý, přehledný..
Jestli jsem to pochopil tak v čr z euro účtu eura v bankomatu asi nelze vybrat, jestli se nepletu?
Kdybych chtěl vybrat teda v Německu z bankomatu z euroúčtu eura. Šlo by to a stálo by to oněch 9 kč poplatek? A kolik bych mohl vybrat, sou nějaké limity, popř. v jakých bankomatech? Potřeboval bych vybrat např 1000 či 2000 Eur.. Bydlím v Chebu a mám to do Německa co by kamenem dohodil..
Předem díky za odpověď popř. TIPY, Vaše fórum je super, člověk se tu dozví praktický rady :-)
very11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LuiS_666 28. 2. 2013 23:08

Eurami bankomaty naplnené v ČR na 99,999 % nebudú.

Malo by to stáť 9 kč, v princípe čím viac naraz v zahraničí vyberieš tým lepšie pre banku.

Ale určite by som v prípade nejakých vačších súm informoval banku telefonátom.. (aby ti kartu neblokli)
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 2. 2013 23:21

very11: Pokud máš debetní kartu v IB propojenou s EUR účtem, tak by to neměl být problém (lze ji využívat jako multiměnovou). Jinak stačí umět číst, na všechny tvé otázky odpovídají produktové podmínky, s jejichž obsahem jsi svým podpisem při zakládání účtu souhlasil, viz:
Produktové podmínky pro Běžné účty, Termínované vklady a debetní karty Equa bank a.s. píše:4.4.3. Byl-li ke Kartě přidán též Vedlejší účet, postupuje Banka při zúčtování tak, že přednostně zúčtuje Platební transakci na vrub
zůstatku na Vedlejším účtu vedeného ve stejné měně, jako je měna Platební transakce; není-li na tomto Účtu dostatečný
Disponibilní zůstatek, popřípadě není-li měna Platební transakce žádnou z měn, v nichž je veden jakýkoli z Vedlejších účtů,
zúčtuje Banka Platební transakci na vrub Hlavního Účtu.

Poplatek za výběr bude stržen z korunového účtu:
4.4.1. Veškeré Poplatky a ostatní náklady vzniklé v souvislosti s vydáním a užíváním Karty, jejichž úhradu je Banka oprávněna
požadovat podle Sazebníku, Banka zúčtuje na vrub Hlavního účtu.

Osobní zkušenost nicméně nemám, kdo by taky nakupoval € za jejich kurz, nebo si je tam nechal zasílat se šílenými poplatky za příchozí cizoměnové platby.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 1. 3. 2013 00:05

fremantle píše:Osobní zkušenost nicméně nemám, kdo by taky nakupoval € za jejich kurz, nebo si je tam nechal zasílat se šílenými poplatky za příchozí cizoměnové platby.

Šílených 9Kč za příchozí Europlatbu?

Sám bohužel zkušeností zatím posloužit nemůžu, ale někdy v budoucnu to asi využiji. Je to levnější než Fio i s platbou za převod z Fia do Equa (2EUR+9Kč+9Kč je méně než 3-10EUR ve Fio), i když pochopitelně ne pro každého praktické.

Zkusil jsem googlit ohledně limitů a zřejmě jsou v Německu celkem dost nízké - 500-2000EUR, podle bankomatu a typu karty (a v Rakouskou ještě horší).
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod very11 1. 3. 2013 01:25

Díky za postřehy, ono někdy číst všechny podmínky na všech smlouvách je maso :shock: , to aby pak člověk nedělal celý dny nic jinýho. Už začínám mít lidi i na tohle 8-) a ty mi pak řeknou jo, taky je to ok nebo tady je to na p... , ale to už je zas o důvěře. Každopádně se vydám na misi "nach Deutschland" a pak poreferuji osobní zkušenost co lze za kolik vybrat ;-)
Equa and Fio rulezz :tleskani , never more česká spořitelna lichva :pozor
very11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 3. 2013 06:06

very11 píše:...internet banking vynikající,jednoduchý, rychlý, přehledný..

Tohle tvrzení není pravda. Zejména "rychlé". To jsi asi ještě neviděl mBank nebo Fio :idea:
No nic, i tak využívám nyní Equa Bank jako hlavní banku ;-)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 1. 3. 2013 10:25

Poslední dobou se s rychlostí zlepšili. Jak s odesíláním plateb, tak s načítáním u záložek, apod. U kurzů by se mohli zpešit. Mohly by být o chlup lepší, ale i tak jsou celkem přijatelné a výběr v zahraničí za 9 Kč je takřka zadarmo. Vybíral jsem v Polsku a kurz tehda vyšel celkem dobře. Kdybych zaplatil lístky za MHD do směnárny a směnil za PLN, vyšlo by to hůře.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 1. 3. 2013 16:03

Platil jsem 27.2 s EQUA kartou 24,15 EUR a převedli to kurzem 25,28 Kč. :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 2. 3. 2013 19:28

Tak to je dobrý kurz.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 2. 3. 2013 20:08

Kurz Equa deviza prodej, který by banka měla používat pro převod, ten den byl 26,14 Kč/€. Ten kurz je skoro o korunu lepší. Pro zajímavost kurz VISA ten den je 25,87 Kč/€. Moc se mi to nezdá, že by chyba ve výpočtu?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 2. 3. 2013 20:49

Asi to bolo zúčtované v iný deň...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Proti srsti 2. 3. 2013 21:01

davsopl píše:Poslední dobou se s rychlostí zlepšili. Jak s odesíláním plateb, tak s načítáním u záložek, apod.

Jo, například minulou neděli jsem čekala na převod mezi spořákem a běžným pouhých 10 hodin... 8-D
Proti srsti
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka