Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 23. 5. 2013 19:10

PatrikChrz píše:libol: na druhou stranu Wurst nyní snížil, u účtu "G" má jen 1,5 %, účty A-F "sjednotil" na 1,8 %.

myšpulín: jediná nevýhoda by byla pro extrémně často vybírajícího. U Equa je tolerováno 10 výběrů (ovšem z jakéhokoliv bankomatu), u Poštovky těch výběrů můžeš udělat kolik chceš (ovšem zdarma jen z bankomatů ČSOB). Když jsem měl Poštovku (před tím, než byl povinný zůstatek na účtu), tak jsem vybíral z bankomatů ČSOB i po 100 Kč.

Myslíš dotováno 10 výběrů, to je za rok nebo za měsíc? A to víckrát vybrat nejde anebo ti vrže koleno?

Koupit takto levně duše je pro ně daleko levnější, než přes klasickou reklamu (nejmenovaná banka projela x desítek mil. Kč v reklamě a návratnost byla prý prakticky nulová, na reklamu nikdo nevolal resp., jen pár lidí tj. jednotky :-).

Co by někteří neudělali kvůli pár šušním, ale když ten produkt chtějí, proč ne.

V čem je ta banka NEJ (vyzvedávání z bankomatu mě nezajímá)?

ps: od 2/2013 zdražili o 100,- Kč odchozí zahraniční platbu :oboze

Kód: Vybrat vše
Zahranicní platba odchozí do 31/01/2013 --- 199,–
Zahranicní platba odchozí od 01/02/2013 --- 299,–

coz me dokonale odrazuje stejne jako batovske ceny, jak nekde na trhu, odchozi europlatba také hruza 99,- (2x tolik co Fio), at se jdou marketeri fixovani na devitky bodnout...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 5. 2013 19:47

libol píše:Tak Wuestenrot ti asi nenahradí - 1,8% budou mít stjné, ale pro WS hraje ještě ten věrnostní bonus. takže maximáně na hodně pohotovostní peníze
Jasně, ty fixované peníze na tom budou trochu lépe.
PatrikChrz píše:myšpulín: jediná nevýhoda by byla pro extrémně často vybírajícího. U Equa je tolerováno 10 výběrů (ovšem z jakéhokoliv bankomatu), u Poštovky těch výběrů můžeš udělat kolik chceš (ovšem zdarma jen z bankomatů ČSOB). Když jsem měl Poštovku (před tím, než byl povinný zůstatek na účtu), tak jsem vybíral z bankomatů ČSOB i po 100 Kč.

Tak já vybírám z ČSOB po 1900 Kč, to je moje oblíbená částka. Většinou mám takový výběr po cca týdnu, co jde platím kreditkou Citi Life.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 5. 2013 20:34

Jestli stojí odchozí zahraniční platba 199,- nebo 299,- je naprosto jedno, stejně jako "výhodných" 50,- u Fio. Ono u německé banky to mám za 15 centů, takže zlodějna jako zlodějna.

Pětikilo za získání zákazníka by asi bylo ok, kdyby ten zákazník zůstal a banku pořádně využíval, což asi moc nehrozí. Jinak asi před 2 lety dávala GE za podobných podmínek prémii 2000,-, jen ten účet byl placený, takže tam ta varianta zůstat opravdu nehrozila.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2013 20:38

vpe píše:
Myslíš dotováno 10 výběrů, to je za rok nebo za měsíc? A to víckrát vybrat nejde anebo ti vrže koleno?

Pokud vybíráš více než 10 krát za měsíc, tak ti můžou účtovat ten poplatek 99 Kč za vedení účtu, i když splňuješ podmínky obratu i zůstatku. Pokud vybíráš opravdu hodně často, můžou ti i účet vypovědět.

Koupit takto levně duše je pro ně daleko levnější, než přes klasickou reklamu (nejmenovaná banka projela x desítek mil. Kč v reklamě a návratnost byla prý prakticky nulová, na reklamu nikdo nevolal resp., jen pár lidí tj. jednotky :-).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod librab 23. 5. 2013 21:49

Zdravím, nemáte někdo aktuální zkušenost, jak rychlé jsou převody mezi dvěma CIZÍMI účty v rámci EQUA (myslím tím oba účty jsou u EQUA, ale každý má jiného majitele). Díky.
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mach.k 23. 5. 2013 22:08

Je převod 10000,- z vlastního účtu např. v mBank či Zuno ok pro vedení účtu zdarma? Nebo to musí přijít z účtu, který je vedený na jiné jméno?
mach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 23. 5. 2013 22:20

A uz je to tady, takovehle vycurankovake dotazy zverejnovat na netu? :-)

PatrikChrz: a ty delas kolik mesicu v roce >10 vyberu z bankomatu kartou jedne banky?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod mach.k 23. 5. 2013 22:46

vpe píše:A uz je to tady, takovehle vycurankovake dotazy zverejnovat na netu? :-)

Pokud to byla reakce na mě, tak jí moc nerozumím... :eh
mach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-hunter 23. 5. 2013 23:26

librab píše:Zdravím, nemáte někdo aktuální zkušenost, jak rychlé jsou převody mezi dvěma CIZÍMI účty v rámci EQUA (myslím tím oba účty jsou u EQUA, ale každý má jiného majitele). Díky.

Rychlost převodu mezi cizími účty u Equa bank je prakticky srovnatelná s rychlostí převodu mezi vlastním běžným a spořícím účetem. Takže otázka minut.
Nemluvím o situacích, kdy mají nějaký výpadek, nebo technický problém, ale to se nestalo už dlouho.
V praxi vyzkoušeno mnohokrát - účty u Equa má část rodiny i přátel a takových převodů už mám za sebou desítky...
x-hunter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 5. 2013 06:06

vpe píše:
PatrikChrz: a ty delas kolik mesicu v roce >10 vyberu z bankomatu kartou jedne banky?

Ne, vybírám méně, než 1 krát za měsíc, obvykle ještě potřebuji spíše ukládat, ale já jsem hodně specifický :)
Když jsem měl Poštovku (On-line konto), tak jsem vybral i víckrát, než 1 krát za den :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Barbora18 24. 5. 2013 22:11

mach.k píše:Je převod 10000,- z vlastního účtu např. v mBank či Zuno ok pro vedení účtu zdarma? Nebo to musí přijít z účtu, který je vedený na jiné jméno?

obrat na účtu 10 tisíc odkudkoliv je ok, pak máš účet zdarma
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miropiro 25. 5. 2013 23:51

Jsem teď na víkend v Polsku a i když jsem si vyměnil poměrně dost zlotých, řekl jsem si, že zkusím platbu s Equa kartou. Při platbě mi vždy nabídli, jestli chci platit v korunách nebo ve zlotých. Nejednalo se o moc velké částky (kupoval jsem akorát nějaké turistické suvenýry), ale zvolil jsem trochu nevědomky koruny. Tak a teď otázka do pranice: udělal jsem chybu nebo nikoliv?
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 26. 5. 2013 07:13

miropiro:
Asi jsi udělal chybu, ale pokud je to malá částka, tak není čeho litovat.
Je to dobrá finta, Info třeba tady:
http://www.denik.cz/ekonomika/pozor-na-placeni-kartou-v-polsku-20130115-oik1.html
http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1&i=212324&t=212313&cat=22
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 26. 5. 2013 10:59

Ja by som doporučil vždy vybrať čiastku v miestnej mene, už som sa tiež na tom nachytal a vybral som nevedomky koruny a kurz bol o dosť horší. Pri malej čiastke to samozrejme ale neni moc velký rozdiel.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 27. 5. 2013 08:20

Aktuálně se zase neprovádí platby mezi vlastními účty. To je fakt k vzteku :(.
kecinzer
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka