Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 7. 6. 2013 12:02

Mně u Equa vadí nespolehlivost v převodech mezi SÚ a BÚ. Občas je převod online, ale často to trvá více hodin. Převést ráno peníze na BÚ a odpoledne u bankomatu zjistit, že platba na BÚ stále nedorazila je moc. To se mi u jiných bank nestává. Mají sice hezké IB, ale ten background, to co dělá banku bankou zatím nemají zcela vychytaný.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 6. 2013 14:45

tech778 píše:Foto karty s prolisem na přední straně: http://s16.postimg.org/rdojgdojp/equa_karta.jpg

Ten prolis mám u karet: mBank, Zuno, RB i GE :-D Myslím, že toto není nikterak obravská závada a jak vidíš, karty tak tlačí, jak banky garážovky, tak banky na jiných úrovních :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 7. 6. 2013 15:04

Můžete mi tu někdo popsat, jak funguje u Equa mailové upozornění na transakce realizované na účtu nebo použití platební karty? Tedy co vše se dá nastavit, jestli třeba chodí mailové upozornění pouze od nějaké částky karetní transakce, jak je to hloupě nastaveno u GE (od 400Kč) nebo Air (od 100Kč). Jak to chodí rychle a spolehlivě. U KB si můžu nastavit u každého upozornění ( účet i karty ) libovolný počet mailových adres nebo telefonních čísel pro SMS. Jak je tomu u Equa bank?
A za druhé bych potřeboval přesnější popis, jaké limity jdou nastavit u platební karty a jak rychle dojde k realizaci změny. Dík
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2013 15:07

Když jsem ještě Equa měl, tak jsem napsal tento článek
http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-p ... o-prevody/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 6. 2013 15:32

Maily chodí na to co si nastavíš. Pohyby na účtu od nastavené částky (klidně od 0), blokace na kartě (ihned po platbě u obchodníka či výběru bankomatu). Více emailů jsem nezkoušel.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod tech778 7. 6. 2013 19:50

dr._lukas píše:Ten prolis mám u karet: mBank, Zuno, RB i GE :-D Myslím, že toto není nikterak obravská závada a jak vidíš, karty tak tlačí, jak banky garážovky, tak banky na jiných úrovních :-)

Slabý prolis, viditelný a nahmatatelný jsem našel na staré kartě KB Maestro, jinak KB VISA téměř neznatelné, Fio MasterCard PayPass naprosto bez prolisu (s tou jsem to porovnával). U té Equa je to prostě hodně a navíc je to na té jednolité metalické ploše dost vidět. Prostě to nebude šperk peněženky :)

Mimochodem dnes jsem potřeboval vybrat dvě stovky z bankomatu a zjistil, že ten Fio bankomat (mimochodem hodně starý model, kde díky vzdálenému CRT monitoru nikdy nevím který povel patří ke kterému tlačítku) má nejmenší bankovku pětistovku. Tak jsem si řek že vyzkouším výběr z Equa karty. Šel jsem tedy za roh do KB, ale když jsem viděl před sebou frontu dvou penězochtivých lidí, dal jsem otočku a zahlíd jsem UniCredit bank. S výběrem dvou stovek bankomat (už s LCD) neměl žádný problém (jen jsem musel vyťukat 200 ručně). Nádherná volnost! Já to snad fakt rušit nebudu :)
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Barbora18 7. 6. 2013 21:55

gogospk píše:Můžete mi tu někdo popsat, jak funguje u Equa mailové upozornění na transakce realizované na účtu nebo použití platební karty? Tedy co vše se dá nastavit, jestli třeba chodí mailové upozornění pouze od nějaké částky karetní transakce, jak je to hloupě nastaveno u GE (od 400Kč) nebo Air (od 100Kč). Jak to chodí rychle a spolehlivě. U KB si můžu nastavit u každého upozornění ( účet i karty ) libovolný počet mailových adres nebo telefonních čísel pro SMS. Jak je tomu u Equa bank?
A za druhé bych potřeboval přesnější popis, jaké limity jdou nastavit u platební karty a jak rychle dojde k realizaci změny. Dík

1. O limitech si můžeš přečíst třeba tady: http://www.novinky.cz/finance/301752-zm ... tovky.html - je to naprosto aktuální článek
2. informační SMS: http://www.novinky.cz/finance/293704-pr ... i-sms.html

-- 7. 6. 2013 22:00 --

myšpulín píše:Já teď přemýšlím, jestli si ponechat účet u EQUA a zrušit ERA online účet, nebo obráceně.
Nechce se mi převádět platby z ERA do EQUA a na výběry mi zatím vždy stačili bankomaty ČSOB, jeden mám přímo v práci v neveřejném prostoru, takže by měl být bezpečnější. Taky výplata mi chodí z ČSOB do ERA takže přijde hned.
Mám ještě mBank který používám společně s manželkou. Spořící účet mám Wuestenrot A.

tak to je opravdu těžké dilema :-D jestli můžu radit, vykašli se na poštovku i čobku a nech si Equa banku ;-]
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 6. 2013 22:05

To s tou výplatou nikdy nepochopím. Aká výhoda je v tom, že mám výplatu v D+0 na účte ?
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 6. 2013 22:12

Když mám většinu plateb splatných do 15. tak se každý den k dobru hodí.
A pak jsem v práci první kdo ví, že už byly odměny, doplatky apod. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 7. 6. 2013 22:24

Vážení klienti,

vzhledem k neočekávanému vývoji na trhu spořicích produktů, zejména s ohledem na rozhodnutí AXA Bank ukončit nabízení bankovních produktů v České republice a v souvislosti s rozhodnutím České národní banky o pozastavení přijímaní vkladů u dvou největších družstevních záložen, došlo v posledních dnech k vysokému přílivu nadměrných vkladů na spořicí účty Equa bank. Kvůli takto vysokým objemům bohužel nejsme v této chvíli schopni udržet výhodnou úrokovou sazbu na spořicích účtech pro neomezenou výši vkladů.

Z důvodu výše uvedeného jsme nuceni přistoupit k následujícím úpravám ve způsobu úročení spořicích účtů Equa bank:

Spořicí účet v Kč
S platností od 15. června 2013 budeme úročit základní sazbou jen zůstatky do maximální částky 1 250 000 Kč

Zůstatky nad výše uvedenou částku budou úročeny sazbou 0,01 % p.a.

Spořicí účet EXTRA v Kč
S platností od 15. června 2013 budeme úročit základní a bonusovou sazbou jen zůstatky do maximální částky 1 250 000 Kč

Zůstatky nad výše uvedenou částku budou úročeny sazbou 0,01 % p.a.

Tuto změnu jsme se snažili uskutečnit takovým způsobem, aby se dotkla minimálního počtu klientů (tato úprava se vůbec netýká 97 % našich klientů) při zachování jedné z nejvyšších sazeb na trhu spořicích produktů.

S úctou

Equa bank
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 6. 2013 00:25

Tak vypadá to, že akce Equa s 500 Kč bude pokračovat u vykupto:
http://www.equabank.cz/files/doc/312-po ... ykupto.pdf
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 8. 6. 2013 06:50

Zkousel nekdo vklad penez na ucet pres slozenku na poste? Jak dlouho trvalo, nez se penize objevily na ucte?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 8. 6. 2013 08:35

nnnokiaE52 píše:Zkousel nekdo vklad penez na ucet pres slozenku na poste? Jak dlouho trvalo, nez se penize objevily na ucte?

Zkoušel, bez problémů. Trvá to 2-3 dny. Nezapomeňte na VS 111 ...
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod radoch1 10. 6. 2013 10:39

Tak opet problem s odchozimi platbami - dosud (10,38 hod.) jeste platby ze sporiciho ani bezneho uctu neodesly...... :-[
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mariacek 10. 6. 2013 11:23

No mam jeden velmi dulezity prikaz k uhrade k 1.7., tak doufam, ze ten odejde nekdy v prubehu dne...
Mariacek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka