Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 8. 2013 20:15

Citibank-platil jsem v Rakousku,Chorvatsku,Slovinsku,Madarsku,Polsku..a zadny problem

RB- platil jsem v Rakousku,Polsku a zadny problem

mBank-placeni i vybery v Bulharsku zadny problem

Axa bank- placeni v Egypte bez potizi

Airbank,Komercka- placeni ve.vice statech EU i vybery z ATM a bez potizi

Equa- potiz hned pri prvnim pokusu za hranicemi bananastatu :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 5. 8. 2013 04:20

To mas tolik uctu a karet ?
Bych se zblaznil :D
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 5. 8. 2013 06:56

brzdil987 píše:To mas tolik uctu a karet ?

Většina zde "délesloužících" přispěvatelů (včetně mne) má jistě účty u naprosté většiny "českých" bank, tedy především u těch "zdarma". :-D
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2013 07:15

gogospk píše:
brzdil987 píše:To mas tolik uctu a karet ?

Většina zde "délesloužících" přispěvatelů (včetně mne) má jistě účty u naprosté většiny "českých" bank, tedy především u těch "zdarma". :-D

Přesně. Já nikdy nevyjíždím za hranice s méně, než dvěma kartami a pokud jedu sám, tak si beru tři nebo čtyři. Na rozdíl od kolegy mám mnohem častější zkušenosti s neakceptací karet, poslední z tohoto víkendu v Rakousku - na mýtnici a pokladně se vstupenkami na hrad mi nešlo zaplatit kartou od Rajfky. Citinou zaplatit šlo. Přitom jinde jsem Rajfkou zaplatil a to i po těch neúspěšných pokusech s Rajfkou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 8. 2013 08:15

Chci se zeptat. Pokud mám platební kartu Maestro a chtěl bych jet do Polska, Německa, Rakouska a Švýcarska.
Není problém v těchto zemích s placením touto kartou?

Co třeba státy jako Bulharsko či Rumunsko?
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2013 08:36

Obecně problém není, nicméně vždy existuje riziko, že kartou jednoho konkrétního vydavatele nezaplatíš. Proto nedoporučuji vyjíždět jen s jednou kartou jedné banky, zvláště pokud jedeš sám a nemáš možnost se spolehnout na to, že v případě problému pomohou kamarádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 8. 2013 17:05

Dnes zkouska prvni platby v Bulharsku a RB kreditkou jsem zaplatil..nicmene,jak rika Patrik sebou na dovolene mam radeji karty 3..RB,Airbank a Equa
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 8. 2013 17:06

Jeste jedna zajimavost..dnes pristal na uctu bonus 500,- za prvni platbu..tudiz nejvyssi cas po prijezdu domu udelat Equabank papa :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 8. 2013 17:09

Důležitá informace...
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 8. 2013 09:51

Jak dlouho trvá zrušení účtu?
Pokud zajdu 10.8. na pobočku, bude účet zrušen do měsíce, nebo aktuální měsíc + ten další?
Jde mi o to, že mi na Equu má přijít vypovězené stavebko, které končí 31.8. a měnit u ČMSS účet je "složitější".
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 6. 8. 2013 10:07

To kecinzer :

Je tak těžké si najít tak lehkou odpověd sám ? Ono je lehčí se zeptat že ? Stačí se jen podívat na stránky Equa.

Přesto Vám to sem překopíruji, aby jste s tím neměl práci :

" Klient a Banka jsou oprávněni vypovědět Smlouvu i bez uvedení důvodu. Výpovědní doba počíná běžet ode dne doručení výpovědi druhé straně a, není-li v ní uvedena delší lhůta, končí uplynutím jednoho měsíce ode dne, kdy byla druhé smluvní straně doručena. "
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 8. 2013 10:33

Já jsem si to tam už také našel :). Každopádně díky za snahu.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil 6. 8. 2013 12:18

Tak jsem otestoval kartu Equabanky při cestě do Chorvatska. Udělal jsem nákupy v rakousku,slovinsku a chorvatsku. Nakupoval jsem na benzínkách a ve Špáru v Zadaru. Akceptace vždy bez problémů a kurz 28.7. vycházel na 26,04 což je velmi dobré. V chorvatsku jsem vybral z bankomatu Kuny a ty vycházely přesně na 3,50 Kč. Takže zase velmi dobře. Poplatek za výběr 9 kč mi byl naúčtován. Nakupoval jsem i kreditkou Citi a zde kurz po započtení bonusu 2% vycházel jen mírně lepší 25,94 Kč. Jen by mě zajímalo kde najdu informaci o tom jakým kurzem Equa převádí jiné měny než ty co má v KL?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 8. 2013 12:21

Equa všechny měny kromě € a $ nechá karetní asociací převést na € a pak svým kurzem deviza-prodej na české koruny
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LGA 6. 8. 2013 12:24

Převod ze spořícího na běžný:
po několika minutách částka ze spořícího odepsána, ale na běžný připsána až za další minutu.
Oni tam asi jezdí z kolečkama či chodí s obálkama z patra do patra.
LGA
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka