Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 10. 2013 21:27

drkarel píše:No, ve skutečnosti se člověk (kromě vás dvou) diví, že vás to furt baví. Pravda je, že mne u kolegy lukase v této souvislosti překvapuje jeho výrazivo jako "brečí" směřované vůči jiným osobám. :-)

Tak ja si nezacal,ale kolega zacal halucinovat a vykrikovat nesmysly :-D Mimochodem do dneska me nebyl schopen zobrazit ani jednu nepravdu co rikal
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 2. 10. 2013 09:30

Tak Equa bank se zase po delší době předvedli. Včera jsem odesílal peníze do GE, peníze došly, peníze v Equa poníženy, ale nikde tu transakci nevidím.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 2. 10. 2013 09:39

Já zase včera převáděl ze spořícího na běžný, platbu potvrdil a nic. Po několika hodinách jsem provedl platbu ještě jednou a zase nic. Jako by zmizely. Tak jsem jim vynadal přes email, během chvíle se v IB objevily oba převody. Jednu platbu jsem pak poslal mimo banku, ta odešla v pořádku. Druhou jsem pak chtěl vrátil peníze z běžného na spořící, platbu autorizoval a zase nic. Ještě stále IB ukazuje, že platba jako by vůbec nebyla.

Nefunkčnost banky je prostě neuvěřitelná.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 2. 10. 2013 10:03

filip893: tak nevím mail koho z nás dostali dřív, ale každopádně měli u druhého pocit deja vu ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jezevec666 2. 10. 2013 10:15

Včera jim to opět slušně kravilo.
Převod SÚ -> BÚ trval přes 9 hod.
Poté jsem zadal převod z BÚ na účet v jiné bance a peníze se odečetly, transakce žádná. Až dnes dopoledne se objevila transakce se včerejším datem.
jezevec666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 2. 10. 2013 10:23

Včera zadaná platba z BU na SU je konečně v IB vidět, včetně změny zůstatků na účtech. Vše se včerejším datem. Ještě že tak.

Ale stejně chybovost jejich IB je neuvěřitelná.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod meir 2. 10. 2013 10:50

audiobullys píše:jo s tim preskocenim jsem to taky zazil, expres stihaj odeslat do 12 hod, pak uz jen zbyva superdraha KB do 13 hod za 90 Kc
.
Dost nepresna informace. Z CS mi staci odeslat normalni platbu do 12:30 a dojde ten den do jine banky. Mam Premier i Program vyhod. Na firemnim uctu to bohuzel nefunguje, takze je priplatek za Prioritni platbu.
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 10. 2013 11:31

Podle dokumentů na webu ČS je standardní příkaz potřeba zadat do 20:00 aby platba došla následující den, že platba dojde ten den pokud je příkaz zadán do 12:30 platí pro příkaz zrychlený nebo expresní. A podle ceníku tuzemského platebního styku stojí zrychlený příkaz 125 Kč a tato částka je uvedena i v ceníku Premier.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 2. 10. 2013 11:36

No on už někdo na foru Mbank psal o tom, že některé platby zadané přes servis 24 jedou v režimu D+0.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 2. 10. 2013 12:48

To môžem potvrdiť - keď som zadal platbu z ČS niekedy ráno/dopoledne, tak sa občas stalo že to došlo D+0, nejaký hraničný čas som ale neodsledoval.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meir 2. 10. 2013 19:16

Funguje to takto asi 3-4 mesice. Na zacatku jsem si tim nebyl jisty. Ale pak jsem mluvil se svym firemnim bankerem, ktery si toho take vsiml. Prikazy davam jen pres Servis 24. Jinak pomoci metody prokus omyl jsem prisel ke cut off ve 12:30. Zatim mi vsechny platby do te doby zadane, pripsala banka prijemce ten stejny den.
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 2. 10. 2013 19:53

Už mě tu platbu opravili... Takže v poho. Jinak systémy mají Equa nedodělané. Nechápu, proč to dodavateli nevrátí. Ale asi to není tak jednoduché. Bohužel to odnáší od klientů banka.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 10. 2013 20:22

Peťo6 píše:To môžem potvrdiť - keď som zadal platbu z ČS niekedy ráno/dopoledne, tak sa občas stalo že to došlo D+0, nejaký hraničný čas som ale neodsledoval.

Platby zadané v ČS (dopoledne) do 11:25 odcházejí okamžitě do CERTISu, v cílové bance jsou připsány vždy do několika hodin (odpoledne).
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 10. 2013 01:07

tak tim padem je CS nejlevnejsi pro expresni platby ,do tech 12-30 . uz nevim do kolika to ma fio za tu 1,5 Kc ,ale ostatni to maj zpoplatneny -- postovka 26, equa 29, Kb ta ma do tech 13 hod za 90 Kc, i kdyz v ceniku jsem videl nejakych 200 Kc.
treba casem to bude i u firemnich uctu fungovat zdarma.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2013 05:26

No, ČS si u nepaušálních účtů počítá jen za poslání do CERTISU 2 Kč u všech plateb, plus poplatek za příkaz (teď nevím, snad 6 Kč ?), takže s označením nejlevnější bych zacházel opatrně :)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka