Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 3. 10. 2013 07:49

Když už je tu offtopic o ČS (možná by stálo tyto příspěvky přenést do patřičného vlákna).

To, že ČS si účtuje standardně 2 Kč za mezibankovní styk je pravda, na druhé straně v rámci osobních kont se dá platební styk v rámci ČR dát do paušálu osobního konta.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod tech778 3. 10. 2013 08:05

Kolika místné heslo do IB maximálně Equa umožňuje?
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 3. 10. 2013 08:48

8 - 14 znaků (alespoň 1 velké písmeno a číslice)
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod tech778 3. 10. 2013 08:55

Díky, vymyslel jsem si 15 a teď jsem váhal kolik z toho jsem skutečně použil.
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 10. 2013 09:35

Od 12 do 13 už je přirážka Certis 1 Kč, možná je to nějaká specilaita pro Premiéry, ale divil bych se, kdyby to v tomto režimu dělali pro běžné klienty, že by zrovna Spořka to posílala v čase, kdy jí to stojí korunu navíc, když nemusí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 3. 10. 2013 12:05

Smurfik píše:8 - 14 znaků (alespoň 1 velké písmeno a číslice)

Navíc přihlašovací ID je možné změnit dle libosti (číslo) pokud již stejné někdo nemá.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 10. 2013 22:01

Protože jsem musel, ač asi jako u jediné banky v ČR, udělat povinný obrat i v době výpovědi účtu, odeslal jsem do Equa včera přes 10 tisíc. ...a opět jsem svědkem, že tato zkurve*á banka nefunguje, jak má. ... peníze dorazily dopoledne a tak jsem dnes před osmou večer zadal platbu zpět domů do Airbank.... příkaz se potvrdil, ale peníze se NEodečetly a visí stále vesele na účtu ...

UPRAVENO, viz. vysvětlení pár řádků dole
Naposledy upravil dr._lukas dne 4. 10. 2013 14:21, celkově upraveno 1
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 4. 10. 2013 04:03

Co to znamena "penize se odecetly a visi stale vesele na uctu" ?
Nejak mi to nedava smysl..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 10. 2013 08:02

U mňa sa dnes stal zázrak a presun z bežného na spořící účet trval asi 40 sekúnd.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 4. 10. 2013 13:28

nnnokiaE52 píše:Co to znamena "penize se odecetly a visi stale vesele na uctu" ?
Nejak mi to nedava smysl..

x
x
Tomu hned tak nekdo neporozumi.Odecetly se,nebo jsou stale na uctu?Ze by je banka poslala a z uctu neodecetla?!Vysvetleni se zajiste dozvime.
Osobne provadim nekolik plateb v tydnu (jak in-tak out) v objemu od 100,- az 6000,-EUR a NIKDY jsem podobne problemy nemel.Platby ze- i do zahranici vzdy druhy den pripsany v cilove bance. :tleskani

-- 4. 10. 2013 14:35 --

Jeste me napada:Prikaz podal 3.10. vecer,platba byla potvrzena ale z uctu se odecte az 4.10.rano.Standartni postup i v zahranici.
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 10. 2013 14:15

Tím, že si to občas po sobě nepřečtu, tak jsem udělal chybu..příkaz jsem potvrdil, peníze se neodečetly a zůstaly viset na účtu.. jako by k žádnému potvrzení o příkazu neproběhlo.. Zůstatek se podíval na nulu až ráno, nyní už jsou bezpečně v Airbank.. Ale četl jsem už různé nářky, že klient zadal příkaz, potvrdil a zůstatek se několik hodin nepohl.. Asi jinej gang v té Equabank :-D

-- 4. 10. 2013 15:20 --

luboal píše:Jeste me napada:Prikaz podal 3.10. vecer,platba byla potvrzena ale z uctu se odecte az 4.10.rano.Standartni postup i v zahranici.
Ano takto to probíhá standartně už všech zkostnatělých bank - GE, KB, ČSOB apod.. Nepředpokládám to u banky, které odesílá zadanou platbu D+1 i podaným příkazem před půlnoci..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 10. 2013 14:35

dr._lukas píše:.. Asi jinej gang v té Equabank :-D

Tak mi nějak připadá, že Equa je spíš nějak nekompatibilní s Tebou, než že by byla nějak více nefunkční. Já žádné potíže nemám ... zřejmě šťastný člověk. Na druhou stranu, mám ji kvůli spořáku, takže zase tolik operací neprovádím.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 10. 2013 14:44

Mě Equa funguje normálně, jen převody mezi účty trvají tak 3 minuty.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 4. 10. 2013 15:55

Ale četl jsem už různé nářky, že klient zadal příkaz, potvrdil a zůstatek se několik hodin nepohl.. Asi jinej gang v té Equabank

x
x
Jedna pani povidala!!! :)))) To je argument!
No,pokud ho podal napr. ve 20.00 a cekal do 22.00 ze se neco pohne,tak ani nahodou!To je snad jasne.
Po precteni Tveho prvniho odstavce srdce me zaplesalo,ze se s Tebou da normalne komunikovat,ale....
Mas vazny problem,jsi prilis egocentricky,na sebe upjaty,chces aby tvuj platebni prikaz do jine banky byl i o pulnoci proveden.Banka,ktera to neudela(temer zadna)je u Tebe "zkostnatela",velmi hanlive vyjadreni!
Jsou podle Tebe banky v Nemecku ci Rakousku zkostnatele?Traba bys jim jako expert mohl pradit,jak to maji delat!!!!
30.8.t.r.jsi kritizoval mBanku v tom smyslu,ze ji napr.Equa prevalcuje.A co jsii v te dobe psal o Equa treba zde?
Vis,Lukasi,pripadas mne(a nejen mne)jako male decko,ktere dostalo do ruky hracku,ktere moc nerozumi,nikdo mu nevysvetlil,jak s ni zachazet a jen svym krikem se domaha vysvetleni.Obcas neskodi si precist VOP co se tyce zadavani platebnich prikazu.
Ne,Lukasi,jinej gang jsou zakaznici.Jedno,ktere banky!Nebot kazda ma sva pecifika ktera urcitym klientu vyhovuji,jinym ne.Na mForu jsi se zmohl 30.8. na jediny,velmi jeednoduchy prispevek,dale jsi se diskuze nezucastnil.
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod petrE70 4. 10. 2013 16:06

luboal : :tleskani
myšpulín : Mám úplně stejnou zkušenost.
petrE70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka