Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Peťo6 1. 11. 2013 15:38

Zase mi nesprávne pripísali úroky na eurovom spořícím účtu extra - základný úrok pripísali nižší než má byť. Minulý mesiac som to riešil snáď do 27ho kým to opravili, tak si môžem tento mesiac dať reprízu.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 11. 2013 16:08

Také mi to podle tabulky co jsem si dělal v excelu nevychází. Zdá se mi, jako by zapoměli úročit ten extra úrok co mi byl připsán začátkem měsíce. Měl jsem tam však kulový a tak je rozdíl v řádu setin haléřů, což neřeším, navíc chyba klidně může být i na straně mého "přijímače".
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod prezdivkapriprihla 1. 11. 2013 16:27

Že Vás tyhle problémy baví každý měsíc řešit :o) Ale je pravda, že v Equa počítají úroky velmi zvláštně (jemně řečeno).

Mám opačné případy - půjčku a mimořádné splátky. Provádím pravidelně mimořádné splátky u své půjčky a snad ani jednou se mi nepovedlo předpovědět, jak bude vypadat stav po mimořádné splátce - vždy jsem se s názorem banky rozcházel v řádu korun. I když se vždy snažím najít nejrůznější způsoby výpočtu, ani jeden nikdy nevede k tomu, co vyjde bance.

Navíc konkrétně u těch půjček je to rozhodně velmi ruční práce, protože se mi při poslední splátce stalo to, že nejprve byla snížena dlužná částka, předělána úvěrová dokumentace a teprve po cca třech hodinách odečtena splátka z mého účtu (do té doby nebyla ani v blokacích). U těch spořících to bude podobné :o)

Člověk nesmí věřit, že je dnes vše perfektně zautomatizované. Taková AirBank taky posílá dávky do clearingu ručně, což mi možná přijde o dost nebezpečnější z pohledu uložení peněz.
prezdivkapriprihla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 5. 11. 2013 19:44

Přišel vám už bonusový úrok u SÚ Extra? Oni to asi vážně počítají ručně.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 11. 2013 19:54

Zatím ne.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 5. 11. 2013 20:09

Ee
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 5. 11. 2013 20:46

Tiež nič, ale podla podmienok majú na pripísanie extra úroku teoreticky čas až do konca mesiaca.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 6. 11. 2013 15:36

Zatím taky nic. Tak před rokem to posílali kolem 8ho v měsíci. Ale jak píše Peťo6 mají do konce měsíce čas.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod Wombatek 10. 11. 2013 02:56

Když založím účet na pobočce/kiosku, lze využít promo 150 Kč, nebo to platí jen při online žádosti?
Wombatek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasno1 10. 11. 2013 14:08

Dnes dorazil Extra úrok
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 11. 2013 14:11

Také hlásím připsáno. Podle mne se bude EB i nadále snažit plně využívat svých podmínek a výplatu EXTRA úroku nadále posouvat do druhé půlky měsíce.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 10. 11. 2013 14:15

taky mi dneska extra úroky přistály na účtu...
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod miropiro 10. 11. 2013 14:53

Tím ovšem mne Equa bank mírně připravuje o úrok nebo ne? Protože pokud mi EXTRA úrok připíše až v polovině měsíce, tak mi tu první polovinu měsíce počítá každý den bez toho EXTRA úroku a teprve v druhé polovině do spořené částky počítá i připsaný EXTRA úrok. Nebo je to naopak a pozdní připsání EXTRA úroku nemá na to vliv a Equa to vždy správně dopočítá.
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 10. 11. 2013 14:56

miropiro:

Dělá to ve prospěch sebe. Čím později ti v listopadu vyplatí říjnový extra úrok, tím menší bude základní i extra úrok za měsíc listopad.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 11. 2013 15:16

miropiro, filip893: Naopak. Čím déle máš peníze na účtu, tím déle se z nich počítá úrok.
Jack111
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka