Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod italik 11. 3. 2021 16:09

No mě by hlavně zajímalo a už to zde píši podruhé jak to bude s IB a MB. Zajímá mě to z duvodu, že to od Equa je nej a RB stále něco vymýšlí,ale pro uživatele k horšímu viz reakce v hodnocení u App Store Mezi nabidkama a reklamou nejde najít vlastní učet a celé je to takové na ....
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 11. 3. 2021 16:35

Otázek s prodejem Equy RB se vyrojilo poslední dobou hodně, ale teď si nevybavuji, jestli zazněla vůbec ta zásadní a to, jestli zákazníci Equa bank přejdou komplet a budou implementováni do Raiffky nebo se Equa stane brandem RB a v podstatě zachová pro stávající zákazníky status quo. I vyjádření Lindy vypadá opatrně, jako by v tom ještě sami neměli jasno....
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 11. 3. 2021 16:44

No máme přiklady z minulosti. A asi nebudou dál vyvíjet dvě IB.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 11. 3. 2021 17:36

Dočkejme času, jak někde zaznělo, k plnému spojení by mělo dojít až v polovině roku 2022, do té doby maj možnost vymyslet spoustu variant, jak co bude. Já zatím žádná pozitiva a sociální jistoty nevidím, bo kam RB přišla, tráva deset let neroste, kdybych chtěl být klientem RB, tak jím dávno jsem, takže mám připravený formulář výpovědi a budu v očekávání, jak se situace vyvrbí ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 3. 2021 18:19

Podle mne je zcela zjevne, ze RB koupila Equa banku a plne ji zacleni (prevede) do svych systemu. Jak uz zde zaznelo, urcite nebudou udrzovat 2 odlisne systemy (IB).
Proste prevedou ucty klientu z Equa do RB a Equa systemy vypnou.

V optimistickem scenari by pak mohli IB RB vylepsit o nektere vychytavky, ktere mela Equa a nejsou v RB, ale tomu by uveril asi jen neznaly optimista odtrzeny od reality bank u nas.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 3. 2021 18:24

Mezi ty "vychytávky" Equa bankovnictví myslíš třeba to, že leckdy převod mezi vlastním BÚ a SÚ trvá třeba i několik hodin, nebo fakt, že IB Equa neumí Okamžité platby, to umí jen jejich appka? Myslím, že po mnohých vymoženostech Equa se proto klientům stýskat rozhodně nebude :D. Aneb buďme spravedliví, mouchy se dají najít na každém IB, důležitá je ale spolehlivost, a tu právě kvůli těm pomalým převodům mezi vlastními účty má Equa leckdy mizernou.

Co by ale Raiffeisenbank mohla z Equa IB převzít, to je jednoduché investování do podílových fondů (definovaných cílů) přímo v IB, Raiffka na to má pokud se nepletu extra systém RBroker, že? Což je pro mnohé složitější, ten RBroker je víc komplexní a tedy pro mnohé náročnější, je třeba i na akcie atd.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 3. 2021 19:11

@minarjo
Ano pomale prevody mezi vlastnimi ucty a absence okamzitych plateb v IB (je jen v SB) jsou skutecne dve VELKE mouchy, casto vytykane Equa bance.
Ale prakticky vse ostatni mela Equa v pohode.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 3. 2021 19:14

Proč by Raiffka neměla udržovat 2 internetová bankovnictví? Právě RB nejlépe dokázala jak na to - 2 systémy provozovali více než 10 let - to své historické a druhé převzaté od eBanky... :lol: Nakonec vysolili Infosysu miliardu za to, že ani po letech ty systémy neintegrovali a korunu nasadili tím, že spustili Zuno, které provozovali na vlastním systému. :tleskani
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pezzay 11. 3. 2021 19:23

Přišel už někomu bonus za únor anebo jenom mě ne...
pezzay
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 11. 3. 2021 21:23

Mně někdy v pozdním odpoledni...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 12. 3. 2021 13:44

Dobrý den všem,

chápeme, že Vás zajímá spousta otázek a rádi Vám na většinu odpovíme. Na detailní popis, jak bude vypadat IB a SPB si budeme muset všichni ještě počkat.

Sloučení s Equa bank znamená, že v případě schválení transakce regulatorními orgány a naplnění všech legislativních požadavků, bude naší snahou převedení klientů EQUA bank pod naši střechu. Nicméně, a to zdůrazňujeme, pro klienty se nic nemění a naším záměrem je zachovat podmínky služeb a produktů tak, jak jsou či je ještě vylepšit.

Přejeme hezký den. Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 3. 2021 19:45

pezzay píše:Přišel už někomu bonus za únor anebo jenom mě ne...

Mně ani manželce zatím nedorazil.

-- 12. 3. 2021 19:48 --

Linda z Rb píše: ... Nicméně, a to zdůrazňujeme, pro klienty se nic nemění a naším záměrem je zachovat podmínky služeb a produktů tak, jak jsou či je ještě vylepšit.

Jen aby jste je časem nevylepšili jako např. k vám převedené KK Citi. :-(

Když jsem si založil k převodu z ING BÚ v RB v CZK a v Equa mám také BÚ v CZK, to budu mít pak po sloučení dva BÚ v CZK, jeden s podmínkymi v RB a druhý s bývalými podmínkami v Equa?
Naposledy upravil MirekM. dne 12. 3. 2021 19:54, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 12. 3. 2021 19:51

@Linda z RB - jedno z vylepšení by například bylo neuplatňovat poplatky za SMS pro přihlášení do IB. To mi přijde jako nechutné zvěrstvo. Zbytečné nasírání klientů.

K bodům 1.-5. z předchozí stránky mi přijde, že tady mezi nás pouštíte spíš takové všeobecné marketingové bláboly a za RB nechcete, nebo z nějakého důvodu nemůžete popsat řešení konkrétních situací.

Vážená Lindo z RB, tady místní diskutéři jsou na oblast bankovní problematiky dost vnímaví a raději by slyšeli aktuální informace podle skutečného stavu. Než nějaké mlžení.

Pokud v dotazovaných oblastech nepadlo strategické rozhodnutí, dá se to pochopit a bylo by vhodné to sem napsat.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 3. 2021 20:36

Právě mně dorazil bonusový úrok na SÚ ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 12. 3. 2021 21:13

Jé ... mě konečně taky ... poslední bonus od Equa ... to abych se rozšoupl :D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků