Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 1. 9. 2020 01:51

https://www.equabank.cz/promo/bonus-500 za založení účtu pro úplně nové klienty.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 9. 2020 08:07

já čtu jen nový klient,
edit: už to vidím - děkuji za nakopnutí ;-) spr. směrem
Naposledy upravil ROlda78 dne 1. 9. 2020 08:29, celkově upraveno 1
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 1. 9. 2020 08:13

„Účastník Akce“ znamená fyzickou osobu, která zároveň splnila podmínky dle bodů 1. a 2. Podmínek výše. Účastníkem Akce se nemůže stát stávající nebo bývalý Klient Equa bank a.s.
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 3. 9. 2020 20:56

No on když se chce bývalý Klient Equa bank a.s. stát po létech Klientem znovu, tak to nejde jen tak, musí poníženě poprosit a musí mu to schválit na ÚV, pardon na Ústředí...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 3. 9. 2020 22:57

Spíš ten účet a přístup do IB musí v systému někdo ručně odblokovat a přidělit nové heslo, staré už pak nejde nikdy použít, je asi trvale zablokované. Šašci.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 8. 9. 2020 22:02

To mně ho teda vyndej, oni fakt obnoví ten původní účet... Vidím tam pohyby před jeho zrušením před 6 léty...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 11. 9. 2020 15:26

V aplikaci přibyla mobilita.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 1. 10. 2020 09:34

Tak opět Equa je v problémech s převody mezi vlastními účty. Půl hodiny a nic se neděje. Na infolince tvrdili, že to řeší.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 1. 10. 2020 10:36

Tak asi ne jen mezi vlastními účty.

Měl jsem teď takovou lapálii. Na (novém) účtu byly pouze tři příchozí platby. V historii jsem je viděl, ale ani po cca šesti dnech od přijetí poslední platby neseděl disponibilní zůstatek na účtu se součtem těch tří plateb...

Od podání prvního dotazu mi nebyli schopni druhý den sdělit nějaké podrobnější informace. Třetí den přišel mail bez popisu problému, že by mělo být vše v pořádku. Momentálně je, ale člověka to moc nenadchne. Máš v bance peníze, ale vlastně je tam nemáš... :oops: :?:
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 10. 2020 10:42

Nic neobvyklého ... já třeba čekám na převod ze spořáku na běžný účet od cca 08 hodin, je půl 12 ... a stále čekám. Tohle je ale první den v měsíci ouplně normální a je to i důvod, proč je tahle banka pro mě nepoužitelná jako hlavní ... bo nemít přístup k vlastní škváře a čekat až Equamatrix platbu propustí je v dnešní době nemyslitelné. Když to člověk ví, je na to připraven ... ale když se mě to stalo před lety poprvé, stojíc u bankomatu a čekajíc na převod ze spořáku na běžný účet, abych mohl vybrat ... bylo to das is hrůza (naštěstí v té době byla vata k dispozici na spořáku i v jiné bance, kde je převod na běžný účet s kartou on-line a mohl jsem vybrat kartou jiné banky). Kdyby Equa odladila svůj systém, aby se člověk mohl na platby mezi svými účty spolehnout, byla by to dobrá banka ... ale holt nic není dokonalé 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod losalamos 1. 10. 2020 11:02

jj, že nejsou úplně dokonalí jsem si ověřil na jiném účtu, kde vidím, kdy mi během dne odchází trvalé příkazy. A nějak jsem se s tím smířil, resp. mi tohle vůbec nevadí (když to vím).

K tomu co jsem psal, že nemáš po několika dnech od platby k dispozici vlastní peníze a musíš se o ně boxovat, to už je docela hrubá chyba.

Jak mají časově garantované převody mezi vlastními účty (nebo aspoň v rámci banky) nevím. Pokud ke zpoždění přistupují jako k chybě, nebo zda to považují v daném okamžiku za běžnou věc .... snad se to časem zlepší. Pokud ne, stále máme na výběr. Jako hlavní a jedinou banku to taky nevidím.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 1. 10. 2020 11:09

Ty zpomalený převody mezi vlastními účty mají už několik let, co si pamatuju. Kdyby to považovali za nějakou zásadní chybu, tak už by to museli mít dávno opravený. Takže bych v nějaký zlepšení nedoufal.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 10. 2020 12:42

Tak na převod uvnitř banky jsem sice čekal půl dne ... ale zkusil jsem poslat okamžitou platbu do mBank ... a ta skutečně, než jsem se odhlásil a přihlásil, v cílové bance byla ... tak alespoň něco jim funguje :D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 1. 10. 2020 12:48

Takže na rychlý převod mezi účty v bance je třeba použít jinou banku jako prostředníka. :D
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 1. 10. 2020 12:58

Mně teď 29.9. skončil u Equa jejich TV, brzo ráno - mezi 7 a 8 hod, přesný čas si nepamatuji, jsem ho měla na běžáku. Udělala jsem tedy převod na spořák do Wustenrot a očekávala připsání 30.9. Ale byl připsán už 29.9., takže to zase překvapili příjemně.
Ninaa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků