Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 11. 2014 13:44

Honza_16: Děkuji za upozornění, opraveno... :-D

-- 14. 11. 2014 13:49 --

slavo963: No u těch měn záleží jak se k nim levně dokáže dostat, u Araba si nakoupím dolary, kde má spread pár haléřů od středu, ale jestli takhle levně mu prodá třeba JPY či CAD no nevím - docela pravděpodobně by nemusela vyjít nevýhodněji ani ta dvojí konverze... A pokud jdu do té konkrétní krajiny třeba jen na dovolenou na týden, je zase zakládání dalšího cizoměnového účtu v té měně a zbytečné řešení konverze zbytečný masochizmus, že je lepší koupit jenom ty dolary a platit klidně platit i v UK z USD účtu (když si nemám možnost GBP nějak výhodně pořídit - zrovna třeba koukám na jednu směnárnu, u USD vychází spread 1,12 %, ale u GBP 2 %, což je ještě pořád dobré, ale u jiných měn (a v různých směnárnách) to může být horší)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 14. 11. 2014 15:03

Jsou v UCB opravdu u debetky navázané na eurový účet výběry v jiných měnách účtovány kurzem karetní asociace? Nějak se mi o nezdá, nikde jsem u nich na podobnou informaci nenarazil. Týkalo by se to i výběru v Kč?

Kdyby to tak opravdu bylo, přidal bych si tam do Prémium konta EUR účet a debetku, EUR mám "zdarma", výběry hlavně v USD a THB (případně i v Kč, kdyby to bylo zajímavé), takže by byl jediný výdaj poplatek 200,- Kč za příchozí platbu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 11. 2014 15:46

Ano je to opravdu tak, už několikrát jsem to už na fóru při různých příležitostech zmiňoval. V dokumentech opravdu o tomto není zmínka, sám jsem byl na to upozorněn až bankéřem (že všechny cizoměnové transakce budou automaticky zúčtovávány na vrub eurového účtu, pokud si kartu navážu na korunový a eurový účet) a je to opravdu kurz karetní asociace. Už jsem třeba zmiňoval ten výběr v ILS, pak mám ještě třeba transakci 10.000 HUF za 32,59 € zaúčtovanou 11. listopadu. Debetku mám navázanou jak na korunový, tak eurový účet, ale předpokládám, že pokud by se navázala jen na eurový, tak by se i transakce v Kč prováděli na jeho vrub. Platby si tam posílám ze slovenské pobočky UCB, takže neplatím ani ten poplatek za příchozí platbu...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2014 09:59

Equa dneska překvapila.
Platil jsem v pátek několik příkazů, myslel jsem, že peníze na účty dojdou až ve středu, ale kupodivu všechny byly připsány už dnes. :tleskani
anonymni

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 11. 2014 14:32

a proc by mely dorazit az ve stredu. Dle zakona je to D+1, co Equa dodrzuje
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 11. 2014 15:56

Nekolikrat se tu psalo, ze kdyz posles z Equa penize v patek, tak prijdou v utery. Proto me prekvapilo, ze i pres pondelni svatek jsou penize v utery na ucte.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 11. 2014 16:22

IMHO se psalo jen o příkazech zadaných o víkendu, tedy po pátečním cut-off (23:50 hod. ?), páteční příkaz banka provést D+1 musí...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 11. 2014 16:37

jak pise kolega, prikaz zadany o vikendu prijde v utery, je to nepohodlne, ale Equa v tom neni sama, napr. CITI je na tom jeste hure, mozna nejhure ze vsech bank(cut-off jiz v cca 18h?), v modelove situaci defakto D+2, to je pote vopruz, kdyz si vecer spomenu prevest nejake penize...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod uhlinka 18. 11. 2014 22:43

Dobrý den, můžete mi prosím poradit.

Budeme si brát půjčku od Equa banky a už teď vím, že budu provádět mimořádné splátky nebo že ji možná i předčasně splatím. Nejsem si jistá s úroky, přepočítají se (zkrátí) o tu dobu nebo je budu muset zaplatit všechny?

Děkuji
uhlinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rkosa 19. 11. 2014 08:53

Ahoj, z vlastní zkušenosti s půjčkou z Equa bank:
Na poboččce (nebo i zák. lince) nahlásíš že chceš v určité datum provést mimořádnou splátku v nějaké výši, zajistíš si na svém účtu požadovaný obnos a na oplátku dostaneš na výběr ze dvou možných variant:
a) snížit výši dalších splátek při zachování délky splatnosti úvěru
b) snížít počet splátek (tj. délku splatnosti úvěru) při zachování stejné výšky splátky. Čili pokud ti k doplacení úvěru zvývalo např. 36 měsíců/splátek, po provedení mimořádné splátky se ti počet měsíců/splátek adekvátně sníží a splátka zůstane stejná.

V obou případech zůstává po provedení mimořádné splátky stejná úroková míra. Pokud budeš chtít splatit úvěr celý předčasně, měl by Ti stačit finanční obnos ve výši zbývajícího nesplaceného zůstatku úvěru - tj. pokud Ti zbývá z úvěru doplatit např. 123456 Kč, zaplatíš prostě 123456 Kč a úvěr tím končí.
rkosa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uhlinka 19. 11. 2014 09:45

Děkuji moc, šlo mi hlavně o to, že když si budu brát půjčku 200 tis, na které mám cca 54 tisíc přeplatit, tak aby se ten přeplatek těmi mimořádnými splátkami snížil...
uhlinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 11. 2014 10:12

To se Equa moc netrhla s tou sazbou 10 % p.a. Až ti ji poskytnou, jen vezmi tablet a refinancuj třeba do Zuno a přeplatíš "jen" 37 tisícovek při stejné jistině a délce splatnosti (při sazbě 6,9 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 11. 2014 12:16

Potvrzuju, zaplatit 3 splátky a pak rychle do ZUNO.
Jen jsem měl dost problém z Equa získat potvrzení o výši nesplaceného úvěru včetně čísla účtu pro refinancování.
anonymni

Odeslat příspěvekod xls 19. 11. 2014 12:27

fremantle píše:Ano je to opravdu tak, už několikrát jsem to už na fóru při různých příležitostech zmiňoval. V dokumentech opravdu o tomto není zmínka, sám jsem byl na to upozorněn až bankéřem (že všechny cizoměnové transakce budou automaticky zúčtovávány na vrub eurového účtu, pokud si kartu navážu na korunový a eurový účet) a je to opravdu kurz karetní asociace. Už jsem třeba zmiňoval ten výběr v ILS, pak mám ještě třeba transakci 10.000 HUF za 32,59 € zaúčtovanou 11. listopadu. Debetku mám navázanou jak na korunový, tak eurový účet, ale předpokládám, že pokud by se navázala jen na eurový, tak by se i transakce v Kč prováděli na jeho vrub. Platby si tam posílám ze slovenské pobočky UCB, takže neplatím ani ten poplatek za příchozí platbu...


Tak jsem se na to pořádně podíval. V jejich podmínkách se bohužel píše:
"V případě, že transakce byla provedena debetní kartou a měna transakce je vedena na kurzovním lístku banky, přepočte banka měnu transakce přímo do Kč, resp. do měny účtu. V případě, že měna transakce není uvedena v kurzovním lístku banky, jsou transakce přepočteny dle kurzu asociace MasterCard na EUR, u asociace Visa na USD. ..."

Takže pro výběr ILS nebo HUF by to mělo být ok, ale pro výběr třeba v dolarech to asi řešení nebude (o výběru v Kč nemluvě).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 11. 2014 12:56

xls: Bohužel, ta funkcionalita karty nemá přesně oporu ani ve VOP, jak to cituješ - třeba HUF v kurzovním lístku banky taky jsou, a přesto ta transakce proběhla kurzem karetní asociace - a mám taky vyzkoušenou transakci v USD, zaúčtovaná 10. listopadu, hrazeno 471,96 USD, zaúčtováno 378,90 EUR...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků