Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 20. 9. 2011 10:51

Dobrý je hlavně výběr z bankomatu kdekoliv za 9 Kč včetně zahraničí. Člověk nemusí přemýšlet, jestli je to ten spravný bankomat (FIO,Zuno,PS). U mBank může mít sice výběr zdarma, ale je nutné splnit podmínku obratu. Levnější výběr z jakéhokoliv bakomatu má jen LBBW u IQ konta zdarma, ale tam se zase platí za pohyby.

Škoda 9 Kč odchozí platby u spořáku, záleží na dlouhodobém úroku.

Co může být problém je kurzovní lístek, např. dnes EURO deviza prodej horší než mBank!

Jinak je to velmi dobrá nabídka pro člověka, co nemusí mít úplně vše zdarma a nechce mít x BÚ a y SÚ aby toho dosáhl.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2011 10:52

Zatim jsem videl sazebnik jen z rychliku, ale vypada opravdu dobre. Tech 9 Kc za vyber i ze zahranicniho bankomatu (tak jsem to pochopil), je fakt dobre. Ted jeste jake budou kurzy.
Ja si to zrizovat nebudu (prece jen vyber z bankomatu zdarma je levnejsi nez za 9 Kc :) ), ale kdo nema v dosahu "ten spravny" bankomat, tak to pro nej urcite bude zajimava nabidka.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 20. 9. 2011 11:07

DoubleSix píše:Problém je jen v tom, že BPCR, kterou převzali je hooodně zadlužená.


To je pravda, k 30.6.2011:

Ztráta za běžné účetní období: -64 mil
Neuhrazená ztráta z předchozích období: - 187 mil Kč.
Kapitálová přiměřenost: 33,58%
ROAA: -2,92%
ROAE: -14,22%

Jinými slovy zatím ztrátová banka, není schopna půjčovat a vydělávat na tom. Záleží ale na business plánu ANACAPu a čeho chtějí v ČR dosáhnout. Třeba mBank nabídla účet zdarma, ale u toho to také skončilo.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2011 12:12

Jo, ten výběr 9,- (hlavně v zahraničí) vypadá špičkově. Ale asi ani z tohoto mraku pršet nebude - to by museli mít také slušný kurz, a ten zatím nic moc nevypadá. Jsem zvědavej, jak to vyjde ve srovnání s Axou - ta má 1 %, min. 59,-, ale zato vynikající kurz. V mým případě jsou ty výběry vždycky nad tu hranici, takže za 1 %.
Jinak vypadá, že začíná být těch nových bank trochu moc. A abych si zakládal na zkoušku 2 nový účty měsíčně čas nemám. Přece jen by se mohli snažit trochu víc odlišit (radši něčím pozitivním, ne jako AirBank).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 9. 2011 12:36

Ve srovnání běžných účtů se mě na Equa banky líbí, že nevynechává ani účet u FIO banky, který je na nule...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 20. 9. 2011 13:04

zuno sporak vs equa pri 100 000kc za rok.?
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2011 13:20

DNSTUFF píše:zuno sporak vs equa pri 100 000kc za rok.?

Zuno: 100 000 * ((1 + (0,02 / 365))^365) = 102 020,078
Equa (pripisuje mesicne?): 100 000 * ((1 + ((0,023 * 0,85) / 12))^12) =101 972,613
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kučera 20. 9. 2011 13:43

Pár podrobnosti a plánů z dnešní tiskovky: http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=714690
Petr Kučera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 20. 9. 2011 13:58

Jedinou vadou na kráse se mi zatím zdá vlastník banky. Protože se jedná o investiční fond, je víceméně jasné, že se pokusí banku rozjet, přitáhnout rychle zákazníky a poté prodat nějakému dlouhodobějšímu vlastníku. A ten už nemusí sdílet agresivní strategii nabírání zákazníků a prostě bude spíš chtít začít pořádně vydělávat.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2011 14:12

Tak to by me trapilo nejmene, proste bych vyuzil co nabizi uzitecneho a pak papa lala :). Jenze jakkoliv je zajimava tak pro me tu pravou "kill application" nema a do foroty si ji kvuli povinnemu obratu zakladat nebudu.Tak to by me trapilo nejmene, proste bych vyuzil co nabizi uzitecneho a pak papa lala :). Jenze jakkoliv je zajimava tak pro me tu pravou "kill application" nema a do foroty si ji kvuli povinnemu obratu zakladat nebudu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 10. 2011 17:02

Tak podle právě shlednuté reklamy mám dojem, že je to banka pro ty co mají holou prd...
Nebo jen pro nudisty? :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 10. 2011 17:48

Viděl jsem jí na Muzeu :). Vtipná. Škoda té podmínky obratu. Nemá žádnou službu, kvůli které by se mi vyplatilo jí zřizovat a abych ho měl "jen tak", jako ostatní, tam mi vadí zase ta podmínka obratu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 10. 2011 18:57

Ten týpek z tý reklamy je opravdu netradiční, mají to na stránkách jako video :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 4. 10. 2011 20:36

Tak jak mě zaujala z nových bank u Equa asi nejvíce, tak ty spoty (které jsem si musel najít na YT - http://www.youtube.com/user/equabank#p/u -, před tím jsem na ně nenarazil) mi přišly dost o ničem. Z minutové reklamy se nedozvím skoro nic, nezasměji se ... nic, pod čím bych si měl banku zapamatovat. Místo pana Kalkulačky měli vsadit jen na toho naháče, dát tomu vtip a info sesumírovat po vzoru Zuno.

Pokud to půjde do televize, tak se s těmi spoty na minutu nedoplatí :-D
kalamancharo

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 11. 2011 15:28

Že by se stalo pravidlem, že i z karty běžného účtu dostaneme nějaké peníze zpět?

http://www.equabank.cz/promo/akcni-nabidka/
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků