Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 11. 2011 16:49

Tak i ta 3% na 6M termínovaném vkladu jsou rozumná nabídka. Sice méně jak u Zuno, ale stále dost v porovnání s ostatními.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 7. 11. 2011 16:54

dr._lukas: Kéž by :) ... a propos, Equa se mi líbí čím dál víc, "škoda", že já jsem u banky spokojen 8-D
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2011 17:25

dr._lukas píše:Že by se stalo pravidlem, že i z karty běžného účtu dostaneme nějaké peníze zpět?

http://www.equabank.cz/promo/akcni-nabidka/

Diky za info, tohle je pro me ta prava "kill application", kvuli ni budu vyrabet i ten obrat 15 000 :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 11. 2011 17:38

Pro mě by byla taky, kdyby to nebyla akční nabídka jen do konce roku (mluvím o té vracecí kartě).

A že by se to stalo standardem u debetních karet, tak o tom pochybuji. Ani u kreditek sem nenašel kartu, která by vracela a zároveň byla bez podmínek zdarma.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2011 18:00

Tak se spolupraci s velmi prijemnou slecnou/pani Barborkou ze Senovazneho namesti ucet zalozen, Snad nebudu ani ten tyden jist, nez mi prijde ta vraceci karta :). No je to jen promo, ale skoda toho nevyuzit, ne? A vyber za 9 Kc na dovolene se take hodi i kdyz ty kurzy nejsou nic moc.
Uvidime s cim prijdou po Novem roce. Zrusit to muzu vzdycky :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 09:10

PatrikChrz: nez ti vystavi kartu, tak s ni realne budes platit tak mesic. Za to ti to fakt stoji?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2011 09:30

Tak kazda koruna dobra, ne? Navic az budu psat dalsi clanek o bezplatnych uctech, budu moci o IB Equa referovat z vlastni zkusenosti :).
Zatim ne napr. zaujala moznost zmeny uzivatelskeho jmena - i kdyz neni tak svobodna volba jako u Fio (musi to byt pouze cislo), tak oproti ostatnim bankam, kde jde o bankou pridelene nemenne cislo je to rozhodne posun smerem ke klientovi.
No a treba se rozhodnou odmenu v omezene vysi ponechat :). Zrusit to muzu vzdycky
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 11. 11. 2011 16:49

Moje zkušenost:
11.10. podpis smlouvy, karta doručena po cca 10 - 15 dnech (nevím přesně - nebyl jsem doma :-) )
Při aktivaci karty a nastavení PIN bylo v internetbankingu doporučení nejprve použít kartu k výběru z bankomatu... Toto doporučení jsem tak trochu ignoroval.
Dnes jsem kartu prvně zkusil (3% jsou víc než 2% od Citi :-) ). Při první platbě se karta chovala trochu zákeřně (to bude tím vynechaným bankomatem...):
První pokus zadat PIN - špatně, druhý - špatně, "poslední" pokus - špatně, terminál se pro jistotu zeptal i po čtvrté a na zadání místo "PIN OK" reagoval hláškou "nashledanou" - a transakce prošla. Samozřejmě jsem celou dobu zadával stejný PIN... Při čtvrtém pokusu došlo evidentně k ověření PIN online a jeho nahrátí do čipu.
Další transakce již probíhaly běžným způsobem - okamžitě po zadání PIN následovalo PIN OK. Kartu jsem následně zkoušel i v tokenu od LBBW a po zadání PIN jej ověří jako OK - PIN je tedy po první trochu komplikované transakci již na čipu. Celou anabázi je možné obejít jedním výběrem z bankomatu (ale kdo za něj má platit, že Patriku ?).
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2011 16:57

Přesně tak :). Díky za tip, určitě vyzkouším stejným způsobem. Možná ještě zkusím zjistit, jestli se u Equa platí za zjištění zůstatku, to by mělo k nahrání PINu stačit také.
Další varianta, co mě napadá, je pokus o výběr více, než je zůstatek na účtu. K výběru tak nedojde, ale k ověřování údajů (a tedy zápisu PINu) by dojít mělo.

Já o kartu žádal v úterý, hned jak byla zveřejněna nabídka 3 %, kartu zatím nemám, ale už jsem stačil mít problém se zapomenutým přihlašovacím jménem. Naštěstí je odblokování (resp. zaslání nového na e-mail) zdarma :D.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod el_lama 11. 11. 2011 18:59

Taky jsem si zridil ucet a cekam na kartu. Meli by mit online blokace, meneni limitu na karte ... to je daleko lepsi nez u FIO, kterou mam ted hlavni.
A navic ted slusny sporici ucet (to mam u Axy) a karta co vraci vic nez Citi (zatim).
Doufam, ze zustatek na karte je okamzite aktualizovan, po prevedeni ze sporiciho. To je pro me nejvetsi prohlem u FIO, kde trva dlouho nez se zmena sesynchronizuje a casto me to neprijemne potrapilo ...
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2011 19:33

bacha ale na to, že každý převod ze spořáku je zpoplatněn 9 Kč!
Měnění limitu na kartě v IB zatím nevidím (o kartu mám teprve zažádáno, tak třeba se to tam ještě ukáže)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 11. 11. 2011 20:27

Nastavování limitů se mi objevilo až po aktivaci karty.
Je možné nastavit:
- výběr z bankomatů 0 až 150 000
- platba u obchodníka 0 až 150 000
- platba na internetu 0 až 75 000
- platby přes telefon (že by MO/TO?) 0 až 75 000
Sekce o kartách je ale asi ještě nedodělaná - chybí nápověda a v infoboxu se zobrazuje možnost navýšení "celkového limitu" ale tlačítko zde chybí...
Blokace se v IB zobrazují a prakticky okamžitě.
Zatím postrádám zasílání informací o karetních transakcích mailem nebo SMS. Informace o příchozích/odchozích platbách banka posílat umí...
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 11. 11. 2011 20:47

Jsem take u Equa bank, presel jsem k ni z RB. Karta OK, ale maji docela hodne chyb v Internetovem bankovnictvi, z cehoz su trochu na rozpacich.
Zatim jsem zjistil, ze nefunguji notifikace na e-mail - o prichozich platbach, odchozi jsem zatim netestoval. Nefunguje prirazeni kategorii u TP...Doufam, ze podobnych drobnosti uz moc nenajdu. Jeste teda cekam na kompletni presun uctu z RB... su zvedavy jak to zvladnou. Pozadal jsem o to pri podpisu smlouvy coz jsou 3 tydny, ale v IB jeste neni nastaven ani jeden z TP, ktere jsem mel u RB, ani jeden souhlas s Inkasem... su fakt zvedavy, jestli budou upozornovat i ty instituce, kterym jsem d al souhlas s inkasem (pri podpisu smlouvy me tvrdili, ze se opravdu o vse postaraji).
Modrooky Miki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod el_lama 11. 11. 2011 21:15

Ad SU. Vim, ze odchozi platba je za 9Kc, nicmene nikde neni jasne napsano, jestli je zpoplatnen i prevod mezi BU a SU a nebo jen odchozi platba na cizi ucet. Tak jak je to u FIO (a mam dojem ze i PS s Cervenym kontem). Hmm, ale zrejme asi 9Kc ... sem se chtel vyhnout Axe, ale tam jsou 2 prevody zdarma.
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nod32 11. 11. 2011 21:24

Tak od 10.listopadu uz jsem take klient Equa bank.Internetove bankovnictvi se mi moc libi.Dobra vec jiz zminovana moznost zmeny uzivatelskeho jmena.Hned jsem toho vyuzil.Taky jsem zvedav za jak dlouho mi prijde karta.Jo pan v bance mi rikal ze k aktivaci karty staci v bankomatu kouknout na zustatek.A jeste mi poradil ze jestli chci ten terminak na 6mesicu(3%) tak si ho mam zalozit az od 1.12 ze budu mit celkem vice dni na uroceni.
PS:doufam ze ty prevody mezi BU a SU jsou zdarma :?: :?:
nod32
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků