Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2011 01:09

co myslíte co je lepší Zuno nebo Equa? Fio mě přestalo bavit se svým paskvilem ve formě debetních karet
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 14. 11. 2011 05:45

Já hlasuji pro Zuno.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2011 07:22

U Equa je treba splnit podminku prijmu 15 000 Kc na ucet, takze se nehodi na tzv. druhy ucet. Pokud je tato podminka splnena, jsou obe banky rovnocenne v tom, ze vedeni uctu je zdarma, stejne jako vsechny tuzemske platby.
Lisi se:
1) ve vybery z bankomatu, u Equa je to za 9 Kc z jakehokoliv, u Zuno za 18 Kc z Rajfky a 38 z ostatnich. Tech 18 Kc se lze zbavit u plus varianty, ktera je za 68 Kc (mesicni pausal je odpusten pri obratu na karte 5000 Kc, nebo celkovych aktivech 200 000). Kdybych mel vybirat z techto dvou variant, tak me vice vyhovuje tech 9 Kc odkudkoliv bez dalsich podminek, ale jeste radeji vybiram z Fio zdarma :)
2) ve sporicim uctu, u Equa se plati 9 Kc za vyslou platbu, u Zuno nic. Urokova sazba u Zuno pri vyuziti danoveho triku vychazi o 0,045 % lepe, nez u Equa. Tady jasne vede Zuno
3) Zuno ma embossovanou Visa Classic, Equa neembossovanou Mastercard Unembossed (dle IB, jeste mi neprisla). Zde take vede Zuno
4) Zuno ma lepsi kurzy cizich men pri platbe kartou a to o hodne (blizi se kurzum jake ma Axa), naopak Equa ma napr. u € horsi nez mBank. Opet vede Zuno
5) Zuno ma prichozi zahranicni transakce zdarma, Equa chce 99 Kc.
6) Odchozi zahranicni platby jak pro koho Equa - 199 Kc za vsechny, proti Zuno 180 / 280 Kc. Zase kdo casteji posila ven, ma stejne devizovku, tak to nebudu pocitat.
Takze 4:1 ve prospech Zuno. Ale vzhledem k tem bankomatum to chce stejne k Zuno dalsi ucet (nejlepe Fio nebo mBank)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod el_lama 14. 11. 2011 08:23

Ja si zalozil Equa prave kvuli tem kartam, na ktere se u Fio neda spolehnout.
- 9Kc za jakykoliv bankomat mi prijde tak akorat (80% platim kartou).
- 9Kc za ochozi platbu SU je nemile, ale momentalne mam Axu a pokud poslu 3-4 platby, tak to vyjde i levneji (19-38Kc).
- Embosovana je za 99Kc, coz je lepsi nez u Fio (25Kc/mesic).
- Kurzy k nicemu, na to si nechavam opet Axu.

Dal se tu nekdo ptal, ze mu nefunguje upozorneni na mail, tak mne to funguje bez problemu. Nove zalozeny ucet, prvni prichozi platba a upozorneni prislo ...
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 14. 11. 2011 13:53

Mr.Z píše:Já to mám nastaveno takhle:....

No tak to mam uplne stejne, a zadna notifikace me neprisla... ani vypis na mail me neprisel.
PLatba kartou:
Min. tyden jsem ji prohnal bankomatem, nechal jsem si zjistit zustatek.... Dnes jsem platil poprve na terminalu, a hle. musel jsem 3x zadat PIN, nez platba probehla :(
Modrooky Miki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 11. 2011 14:07

Patriku díky za výčet :-) Používal bych to spíš sporadicky...ale teď se mě vyplatí třeba i to Zuno založit, když rozdávají 3 kial k dobru :-)
Na Equa bance bych do konce roku s těmi 3 % asi moc nevydělal...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Z 14. 11. 2011 14:41

Modrooky Miki píše:ani vypis na mail me neprisel.

Výpis je ke stažení v IB. Kde se nastavuje jeho zasílání na mail?
Modrooky Miki píše:Min. tyden jsem ji prohnal bankomatem, nechal jsem si zjistit zustatek.... Dnes jsem platil poprve na terminalu, a hle. musel jsem 3x zadat PIN, nez platba probehla :(

Já čtyřikrát :-) (ale vynechal jsem bankomat, takže jsme na tom nastejno :-D )
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 11. 2011 17:10

el_lama píše:Ja si zalozil Equa prave kvuli tem kartam, na ktere se u Fio neda spolehnout.


A proto sis založil účet u banky, která stejně jako FIO nemá vlastní karty? :-D

Vydavatelem karet Equabank je ČSOB.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2011 17:34

Vydavatelem karet Equabank je ČSOB.

A to máš odkud? Dneska mě přišla a o ČSOB ani slovo. Na obálce bylo Global Paymens (tuším stejně to má mBank).
Přílohy
DSCN5399.JPG
DSCN5398.JPG
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod el_lama 14. 11. 2011 18:16

Bank_rider píše:A proto sis založil účet u banky, která stejně jako FIO nemá vlastní karty? :-D
Vydavatelem karet Equabank je ČSOB.


Krom toho, co tu rek Patrik, tak jsem procet fora PRED zrizenim, takze ta otazka je mimo. Navic, CSOB preci vydava i jinejm bankam a aktualni zustatek je videt (ale mozna se mylim a spletl si to s jinou bankou ;)
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 11. 2011 18:35

To nikdo nečtete všeobecné, obchodní a produktové podmínky? ;-)

Viz podmínky platebních karet Equabank, body 37 a 44. Je tam jasně uvedeno, že vydavatelem karty je ČSOB.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 14. 11. 2011 18:42

Ne nečte, prč bych měl číst staré VOP, které už neplatí? Tady jsou aktuální:

http://www.equabank.cz/files/doc/102-pr ... -karty.pdf
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 11. 2011 19:33

Koukám, že to před měsícem a půl změnili. :hm
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MAMBA 14. 11. 2011 19:49

Equa, ještě jako Banco Popolare, vydávala karty prostřednictvím ČSOB, stejně jak FIO a další banky. Teď se rozhodli karetní provoz "odklonit" a dělat si po svém. Takže uvidíme, jak jim to pošlape, když v této oblasti teprve začínají.
Co mě překvapuje, že v podmínkách se velmi často odvolávají i na Visu, přičemž vydávají pouze MasterCardy.
MAMBA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 11. 2011 09:20

Equa nemá také žádné hotovostní přepážky? V sazebníku totiž nevidím nikde vklad hotovosti
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků