Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 11. 11. 2011 21:40

U toho SÚ není co řešit - domácí platba odchozí je za 9 Kč. Kamkoliv.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 11. 11. 2011 21:45

Tak to vas musim zklamat. Na tuto vec jsem se ptal, a bohuzel jakykoli prevod mezi SU a BU je zpoplatnen a to i v pripade, ze se jedna o ucet jedne osoby :(

-- 11. 11. 2011 22:50 --

Rad bych se zeptal diskutujicih, jestli nekomu funguji notifikace na e-mail o jakekoli platbe.
Modrooky Miki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod el_lama 11. 11. 2011 21:52

Skoda, ale tak nejak sem cekal nakou kulisarnu. Diky za info.
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 11. 11. 2011 22:29

Tak těma 9kč to zabili ... proč?!! :/
kalamancharo

Odeslat příspěvekod nod32 11. 11. 2011 22:29

Me stejne chodi vyplata na SU v GEmoney a odtud prachy preposlu na BU v Equa bank.Takze ten poplatek 9,-Kc obejdu
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2011 05:09

nod32: však ten spořák u Equa není povinný, navíc 2,3 % je ekvivalentní např. 2 % s "daňovým trikem" u ZUNO (dokonce vychází ZUNO o krapet lépe), které podobným neduhem netrpí.
Prostě když někde uberou, museli by jinde přidat, aby se to vyrovnalo (dát tak 2,3 %, ale zavést stejný daňový trik, nebo dát vyšší úrok. A to jsou na trhu i lepší nabídky, např. 2,8 % u MSD
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kerryblue 12. 11. 2011 06:19

ad nod 32: děkuji za zprávu, źe k aktivaci karty stačí mrknout na zůstatek. Sice to Patrik zmiňoval jako jednu z možností, je ale bezva, že nebudu muset experimentovat. Jsem samozřejmě rád, že je mezi bankami konkurence. Patrikem zmiňované MSD má nejvyšší úročení. Připadá mi , že mezi Wuestenrot, Zuno a EQUA není podstatný rozdíl. Šel jsem v minulém týdnu pasáží od JT banky okolo LBBW, měli tam letáčky na produkt IQ spořicí účet a 2.35 p.a. pro vklad nad 100.000,-Kč. Dál jsem to už nestudoval, ale snad se úročení bude mezi malými bankami vyrovnávat. Doufejme, že ne směrem dolů ....
kerryblue
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2011 06:30

Snad to bude zdarma. Napsal jsem jim na FB, tak uvidíme, co odpoví. Škoda těch 9 Kč, ne? :D
Jinak od Wurstu mám ještě účet se starým úročením 2,6 % :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod el_lama 12. 11. 2011 09:08

MSD je sice vyborne, ale diky tomu, ze si ani nelze automaticky poslat emailem mesicni vypis, tak je to ponekud krkolomne (a to bydlim na stejne Praze jako maji pobocku).
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2011 10:39

Slibují, že již brzy budou mít IB
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 12. 11. 2011 11:31

No jen aby to šlo pak založit bez návštěvy pobočky.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 12. 11. 2011 12:17

No jen aby to šlo pak založit bez návštěvy pobočky.

To pochybuji. Už jako stávající klient jsem chtěl zažádat o vznik termínovaného vkladu na dálku - už mají můj vzor podpisu, údaje, takže jen kdovíco vyplnit a nechat na úřadě legalizovat - ale nedonutil jsem je. A pochybuji, že se na tom něco změní.

Spíš chtějí ubrat na práci. Protože já je pravidelně bombarduji s prosbou o výpis, navíc někdy o výši aktuálního zůstatku, tak aby se vyhnuli těmhle otravům a ubrali si na práci 8-) :-]
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Mr.Z 12. 11. 2011 14:57

Modrooky Miki píše:
Rad bych se zeptal diskutujicih, jestli nekomu funguji notifikace na e-mail o jakekoli platbe.


Fungují bezvadně - zkoušel jsem tedy jen notifikaci na příchozí platbu a provedení/neprovedení příkazu. Všechny moje platby byly z/do jiných bank. Vnitrobankovní převod jsem nezkoušel...
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 13. 11. 2011 19:43

A muzu se zeptat jaky mate nasatven filtr? Ja jsem zadal pouze vsechny prichozi platby, a zbytek nechal prazdny, a notifikace nedorazila. Pritom predpokladam, ze pokud necham jen "obecny" fitr, tzn. nic jineho nez "definici" prichozi platby, tak by to melo platit na vsechny prichozi platby... ale asi je ma domnenka spatna :)
Modrooky Miki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Z 13. 11. 2011 20:22

Já to mám nastaveno takhle:
Obrázek

Tedy je vyplněna jen e-mailová adresa, nic víc...

Zpráva potom vypadá takto:
Equabank píše:Vážená klientko / Vážený kliente,

na Váš účet 123456789 byla připsána částka ve výši xxxxx,xx CZK.
Disponibilní zůstatek dne 11.11.2011 11:11 je xxxxxx,xx CZK.

Pro více informací navštivte své internetové bankovnictví.

Vaše Equa bank

.....
Mr.Z
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků