Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 2. 3. 2020 23:22

Proč sis myslel, že vnitrobankovní platby se provedou dřív než inkaso a odchozí platby, když ti to nikdo neslíbil?

Jak se banka chová v případě nedostatku peněz najdeš v obchodních podmínkách. Pokud chceš fungovat takhle nadoraz, je čas podobné dokumenty začít číst.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 3. 2020 00:09

fc70 píše:Proč sis myslel, že vnitrobankovní platby se provedou dřív než inkaso a odchozí platby, když ti to nikdo neslíbil?
Protože to tak provádím běžně už několik let (nejen v Equa bank) a prozatím s tím nikdy nebyl problém. Myslím, že nejsem sám kdo to takto provádí. Už tu někde ve fóru někteří psali, že to také takto dělají.
Jsem si vědom, že na takové zasílání plateb asi nejde 100% spoléhat, ale doposud to tak fungovalo bez problémů. Ono v Equa bank asi nejde na nic spoléhat, protože platby často odersílají jak a kdy se jim zrovna zachce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mikulka87 3. 3. 2020 11:27

S tím nesouhlasím, u Equa bank jsem nikdy problém se zpožděním odesílání plateb neměl.
mikulka87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 11:48

Tak to jsi měl štěstí, v Equa skutečně někdy trvalé příkazy (případně o jednorázové) odejdou až třeba odpoledne a v cíli jsou tak o den déle, než kdyby odešly hned ráno jako v jiných bankách. Bývá to jen někdy, nejspíš dle vytížení bankovních systémů v daném dni.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 3. 2020 12:55

minarjo píše:v Equa skutečně někdy trvalé příkazy (případně o jednorázové) odejdou až třeba odpoledne a v cíli jsou tak o den déle, než kdyby odešly hned ráno jako v jiných bankách.
Tak to by nějaký velký problém nemusel být když peníze odejdou trochu později než jak to někdo očekává. Banky mají na to ze zákona maximálně D+1 a to je třeba především u této banky brát v úvahu. Větší problém může být v tom když si někdo převede peníze mezi svými účty ze spořícího účtu na běžný a po několika hodinách zjisti, že nemůže zaplatit kartou protože peníze ještě nebyly převedené a převod se provede až když už to není třeba což se mi už několikrát v této bance stalo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mrusnok 3. 3. 2020 17:07

Nevíte někdo, jak funguje bonusová sazba na spořícím účtu HIT ? Zobrazí se po třech platbách kartou v měsíci v internetovém bankovnictví?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 3. 2020 17:35

Mrusnok:
Jak získáte k základní sazbě 0,2 % bonus 1,4 % p.a.?:
stačí měsíčně provést 3 platby naší kartou, nebo
aktuální hodnota investice k poslednímu dni v měsíci je alespoň 50 000 Kč.
V IB se po třech platbách kartou v měsíci nic nezobrazí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 3. 2020 17:50

@Mrusnok:
U SÚ HIT Equa bank připíše na přelomu měsíce nejprve základní úrok (na ten je nárok vždy) a pak cca do 10. v měsíci tu bonusovou část úroku, pokud předchozí měsíc byla ta podmínka splněna (tedy 3 platby kartou nebo investice určitého objemu). Neboli tři platby kartou zaúčtované daný měsíc si musíš hlídat sám. Nic takového jako má u podobné podmínky Air bank (kde při splnění podmínky 5 plateb kartou je to v horním rohu IB i SB vidět) Equa teď nemá.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mikulka87 5. 3. 2020 14:04

Jojo, souhlas. Já jsem bonusovou částku vždy dostal zpět do toho desátého. A 3 placení kartou zvládne opravdu každý :)
mikulka87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 3. 2020 14:16

Bonusová přišla dnes.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 11. 3. 2020 13:29

Přišlo mi v SMS od Equa toto. Pokus o tokenizaci vaší karty byl zamítnut, já už sem dávno učet a kartu u EQUA zrušil. Stalo se vám to někomu také?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikulka87 13. 3. 2020 08:35

Dobrý den,
ne toto se mi u Equa karty nikdy nestalo. Stalo se mi to u karty u jiné banky, kdy mi kartu zablokovali s tím, že na ní byl uskutečněn pokus o výběr peněz někde mimo v divným státě v zahraničí. Tak mi hned psali a volali a musel jsem si nechat vystavit novou kartu. Nechápu ale v případě, že již kartu nemáte. S Equa jsem zatím žádný problém tohoto typu naštěstí neřešil.
mikulka87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pivinecek 26. 3. 2020 19:33

Ahoj, v sobotu mi konci TV s 2% sazbou. Vetsi obnos penez. Equa zatim nema okamzite platby, ze? Takze asi driv jak v pondeli penize do wustenrotu nedostanu ze? Nebo netusite zda TV skonci v pracovni den?
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fox21 4. 4. 2020 09:35

pivinecek

Okamžité platby nemají, ale víc jak měsíc už jsou v sazebníku. Pak jen pozor na převody ze spořícího účtu. Tam hezky nasadili na okamžitou platbu poplatek 9 Kč. Na běžném účtu to bude zdarma.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 09:52

Doplním, že stačí ze spořáku převést na běžný (je to "okamžitě" - no, někdy to trvá i pár minut) a z běžného to už je zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků