Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 3. 2021 09:16

Aktuálně mi nefungují ani převody mezí vlastními účty...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 3. 2021 09:23

milanBrno píše:Aktualne se mi zobrazuje na beznem uctu uroceni 1%
Asi darek od RB :)


Zajímavé, tady taky... už to někdo zkoumal na infolince?
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 3. 2021 09:53

Já mám 0,01%
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 3. 2021 10:10

milanBrno píše:Aktualne se mi zobrazuje na beznem uctu uroceni 1%
Asi darek od RB :)


mám to úplně stejně, ale moc tomu nevěřím :-)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 3. 2021 10:43

Nj, dnes je první den v měsíci, takže není nic divného, když se stále od rána nepřevedla vata ze spořáku na běžný účet ... pokud tedy Equa nevytušila, že dnes chci převést zbytek vaty do pryč a zuby nehty se brání, neb pro mě již nemá smysl postupovat šaškárny s platbami kartou a účty chci po vynulování zrušit :D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 3. 2021 10:43

Taky mám na BÚ úrok 1%. Bylo by dobré kdyby to byla pravda, ale asi to bude nějaký urychlený aprílový vtípek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 3. 2021 10:55

Tyhle vtípky jsou u Equa prvního dne v měsíci normální ... celé dopoledne se neprovádí převody mezi vlastními účty, úrokové transakce jsou zobrazeny až druhý den zpětně, takže tam peníze nenechám ani za případných dnešních 1%p.a. 8-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 3. 2021 11:03

Alfrede, ale za ty saskarny co provadis (s kartou) si muzes jen ty sam...
Ja zadne neprovadim a bonusovy urok mam. Ale tady je to skoda mluvit...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 3. 2021 11:47

Tak jsou dráty prošťouchlý a peníze odešly, zbývající drobné z úrokového vejvaru odeslány okamžitou platbou z apky. Zajímavé tedy je, že převod na vatu jsem zadával v IB, tak vidím text pro příjemce v transakční historii, jak jsem zadal. Operaci vidím i v apce ... ale text pro příjemce je jiný :D . Je už mě to jedno, ale jsem zvědav, jak se text zobrazí v cílové bance ... jak se totiž zdá, apka i IB v Equa si žije každý svůj (jiný) život ... 8-D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 3. 2021 12:03

Alfréd z hor píše:jak se totiž zdá, apka i IB v Equa si žije každý svůj (jiný) život ... 8-D


Zjevně. V IB na BÚ úrok 0.01%, v aplikaci několika lidmi zmíněné 1%. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 1. 3. 2021 22:17

Asi mám základní neznalost, málo se učím na tomto foru. Prosímvás kolegové ve financích vysvětlete mi - běžný účet u Equa v Kč. Nakoupím na internetu, zaplatím debetní kartou kartou k CZ účtu měnu €, země transakce je LUX. Obchod se neuskuteční, obchodník mi vrátí stejnou částku v €.

Transakce banka přepočítá kursem Prodej € (moje platba tam), Nákup € (vrácení platby na můj účet)? I kdyby vše proběhlo v dnešní den, tak na každém € tratím dle kursu k dnešku např. 1,23 Kč?

Je nějaká elegantnější cesta, jak při takové, byť málo časté akci neprodělat kalhoty? Třeba i u jiné banky?

Díky
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 1. 3. 2021 22:31

Účet v €. To ale pomůže, jen pokud ty € i tak potřebuješ držet – pokud by byly konvertované tam pro nákup a zpět po vratce, dopadlo by to stejně.

-- 1. 3. 2021 22:32 --

(Ideálně by obchodník měl na kartě jen udělat blokaci, a z karty strhnout jen při odeslání. To ale v ČR kupodivu není zvykem, a v případě reklamace by to taky nemělo vliv.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 3. 2021 12:19

napr CSOB vrati rovnaku ciastku, u EQUA neviem. Su banky, kde na tom stratis. Preto sa oplati pouzivat Curve alebo mat multimenovy ucet alebo mozno revolut
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lena.kas 4. 3. 2021 14:01

„V případě Equa bank neplánujeme měnit podmínky, takže klienti nemají a nebudou mít důvod odcházet. Naopak přidáme navíc některé výhody, které jsou dostupné zatím jen klientům Raiffeisenbank. Čekáme, že klientů bude přibývat, nikoli ubývat,“ říká Kopecká.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... nomikah_hp

Snad to tak bude.
lena.kas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 3. 2021 14:22

To je nenápadně nápadně skrytá reklama na placený obsah idnes ? 8-D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků