Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sykora1 23. 2. 2015 16:44

Dobry den, chtěl bych se zeptat, za jak dlouho připíší 150,- Kč za doporučení. Zatím marně čekám. Děkuji.
sykora1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SUM1WIM 23. 2. 2015 17:23

Me pripsali vzdy za cca 1 mesic.
SUM1WIM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 2. 2015 19:15

Hlavně ten doporučený klient musí splnit podmínky, aby vznikl nárok na bonus, tedy do dvou měsíců od aktivace účtu zaplatit kartou... V průběhu měsíce následujícím po tom, v němž byly podmínky splněny banka připisuje odměny, všechno to je napsané v podmínkách akce: http://www.equabank.cz/files/doc/497-mg ... 042014.pdf
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 26. 2. 2015 11:27

mate uz někdo zkušenost s odmenou za zalozeni uctu na Arkádách v Praze, když uz jste nekdy v Eque měli ucet? dik
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 26. 2. 2015 12:50

Pobočka Arkády byla otevřena v únoru, bonus bude vyplacen nejdříve v březnu těm lidem, co splnili podmínky už teď v únoru. Z toho vyvozuju, že zkušenost zatím nikdo nemá. Ptáš se moc brzy. Na monitoru v Arkádách jsem viděl, že mi promo kód k účtu přiřadili, ale kdo ví, jak to bude.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 2. 2015 13:59

Tak dneska se na Arkady chystam znovu.

Od doby co jsem to zakladal mi nejdriv volali, ze je problem s obcankou, pak volali ze je to ok. Emailem prislo potvrzeni o zrizeni uctu ale s blbou adresou, tak jsem to reklamoval, coz nasledne zmenili.
No a vcera volali znovu, ze je tam ten zas problem s obcankou a ze museji smlouvu stornovat a zalozit znovu, s tim ze otevrou i ten sporici ucet a zaskrnou v systemu bonus.
Tak nevim co si o tom pristupu myslet... :/
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2015 14:10

Zkrátka demobanka :(

Omlováme se, v systému internetového bankovnictví došlo k chybě. V případě opakování chyby se prosím obraťte na technickou podporu +420 222 010 222.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 26. 2. 2015 14:40

Teď si čtu diskuzi Equa na mFóru a píše se tam, že převody uvnitř banky nefungují v noci, provedou se prý až po šesté hodině ráno. To jako fakt? Zkoušel to někdo? Jestli tohle je pravda, tak je to opravdu demobanka.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2015 15:12

Na druhou stranu Fio to má stejně 24 - 6
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 26. 2. 2015 15:54

Holt nizkonakladove banky, nejake minusy musime zkousnout ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2015 16:27

Jako tohle jsem schopen akceptovat. Pokud je to jen 24-6, tak to už většinou spím.
U Equa mi více vadí problematická akceptovatelnost jejich karet v zahraničních bankomatech a nekonsistence ceníku. Jako druhá banka ano, ale jako hlavní nepřichází do úvahy.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 26. 2. 2015 17:08

Patriku,nechteloby to uz zmenit pisnicku?Ze pred par lety byl problem nekde v Cine,Korei,Burkina Fasso,Iran nebo kde jeste s Equa-kartou,to jiz jsi nekolikrat uvedl.Plati to i dnes?To,ze ty hodne cestujes do exotickych zemi je sice pekne ale kolik klientu je jako ty?Sam kazdemu radis aby si vybral banku podle vlastnich naroku.Dobre,udelal jsi jednou pred lety negativni zkusenost,tak si pro jistotu beres do exotiky jine karty a hotovo!Presne podle svych naroku,ne?Kvuli tomu neni treba stale dstit ohen a siru na Equa!
Pri tankovani na automatu v Rakousku mi Equa blokla 130,-EUR i kdyz ucet byl 25,- ktery si stahla ale blokace pokracovala.Zavolal jsem tam,pry tak za 30 dni se blokace automaticky zrusi,pokud obchodnik nebude mit dalsi naroky!?!?Zaslal jsem e-mailem ucet,blokace byla okamzite zrusena.Neco takoveho jsem zazil take poprve,u jinych karet (DKB,EasyBank) je odectena z uctu skutecna cena bez nejake blokace.
Dnes vim,ze k tankovan na automatech Equa-Kartu nepouziji.Hotovo.Jednoduche!Mam kvuli tomu na banku nadavat??
A co se ceniku tyce;Jsou to tak zavazne zmeny v neprospech klienta,ze to stale musis opakovat?
Meni se tak casto poplatky za sluzby,ktere,nebo co?
Libi se mi,ze dokazes akceptovat u jinych bank veci,ktere jini maji za neakceptovatelne a presto nepadne od tebe ani sluvko kritiky.
Dobre,ta banka pro tve potreby nevyhovuje,nikdo nerika,ze ji mas mit jako hlavni.A prosim,uz neopakuj stale dokola to same,nic ve zlem!Kamarad....karty...cenik....
Pro me potreby je absolutne v poradku a myslim,ze i pro hodne dalsich.
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michall01 26. 2. 2015 17:29

Pokud jde o platební karty EQUA banky, tak moje osobní a relativně čerstvá zkušenost je taková, že karty mají problém s akceptací například i na Maltě. Na druhé straně jsem neměl problém použít jinou kartu nebo zajít do jiného bankomatu. Dříve se tu uvádělo, že používají zvláštní kurz pro výběr hotovosti. Když jsem si ho kontroloval, tak odpovídal kurzovému lístku. Mě tahle banka donutila k částečnému odchodu až tím, že mi nepřipsala příchozí platbu a opravila to až po mé urgenci. Tím jsem k ní ztratil důvěru. Na spoření je ale stále velmi dobrá :-).
Michall01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 26. 2. 2015 18:10

Souhlasim, ze neprovadeni prevodu mezi 24-06 hodinou je celkem mensi problem.

Mne mnohem vic vadi, ze se (dle diskuzi) u Equa celkem casto zpozduji prevody mezi vlastnimi ucty, nekdy minuty, desitky minut, nekdy pry dokonce hodiny.
Toto uz je dost vazne a docela padny duvod, aby Equa pro nekoho byla jen druhou bankou a ne tou prvni.

Mne osobne nejvic vadi ta reklamstina s "neomezenymi" vybery zdarma a zamlcovani realne uplatnovaneho limitu 10 vyberu. Neni to o tom, ze by 10 vyberu bylo malo, ale svedci to o "serioznosti" a "ferovosti" banky ve vztahu ke svym klientum.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod librab 26. 2. 2015 18:16

Jen pro zajímavost. Při našich pravidelných pobytech v Rakousku v zimě i v létě, prakticky vše (v hotelích, benzínky s obsluhou, skiareály, sportovní obchody) platíme pouze kartou Equa (vč. občas výběr z bankomatu) a nikdy nebyl problém. Vždy strženo přesně to co se strhnout mělo, z ke kartě navíc přidaného eurového účtu a ihned po transakci kartou mailové info na MT o provedené platbě (výběru) kartou v Euro. Maximální spokojenost.
librab
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků