Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 11. 2018 17:21

Jo, jasně.
Mě jen zajimalo, jestli u Equa nevznikla nějaká nová moznost, o ktere nevím ;-)
Moje zkusenost je, ze Equa zatim kreditky nema..
anonymni

Odeslat příspěvekod MP007 26. 11. 2018 13:46

Taky jste dostali mail o plánované odstávce, který vás vybízel k aktivaci prémiové karty? Co asi přijde příště? :-D
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 26. 11. 2018 14:04

MP007 píše:Taky jste dostali mail o plánované odstávce, který vás vybízel k aktivaci prémiové karty? Co asi přijde příště? :-D


Zatím žádný mail, nepřišel náhodou z Nigérie i s odkazem do IB? :-D
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 26. 11. 2018 14:06

Run na banku (mail přišel).

Mě by zajímalo, jestli už někdo s BNP řešil nějakou pojistnou událost a jak to dopadlo.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2018 14:18

drkarel píše:No, on to tady totiž víceméně každej ví. :) Ten ztracenej příkaz neřeš, to už je opraveno, to se běžně stávalo v dávnější minulosti. Ono se vůbec ztrácíš ve více věcech (jako ostatně obvykle). Nevolil bych tak silná slova, ale v zásadě ano a taky rozhodnutí Equa akceptuji vcelku bez keců. Zapomněl jsi na to, že se ještě obohacuji na 50k bezúročného úvěru (ale to se bohatě vejde do těch Tvých 700,-). Ale víš … mě to baví. :)

Rozdíl mezi vkladem a dobírkou asi nevidí a asi ani nemohou. Zpátky to jde víceméně stejně jako poukázka A. Celou dobu hovořili o vkladu a vlastně ani nevím, zda jim po mém vysvětlení úplně došlo, o co jde.


Ted jsem byl na poste (jednou za rok cca tam musim), treba kvuli “checkpointu” a i s cestou vic jak trictvrti hodiny ztrata... nevidim tam ty potencialni uzitky. Z mesicne pujcenymi 50000 vydelas prosimte kolik? Kdyz pocitas jen ty uzitky a zapomenes odecist naklady…cas (no jo jako zamestnanec to chapu).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 11. 2018 14:47

Tak hlavně, že to jako zaměstnanec chápeš. :) Já jsem třeba OSVČ. Pochopitelně, přepočtu-li cokoliv (zahrádka, obkladačské práce …) na peníze prostřednictvím hodinové odměny, hrubě se to nevyplácí. Zřejmě jsou u toho jakési "externality". Ovšem Tvůj zásadní problém je, podobně jako u vlazyho, že záležitosti ostatních posuzuješ pouze svýma očima.

Navíc, když si vyberu vhodný čas, na poště strávím max. 5 minut (ne u přepážky Checkpointu, ale tam nechodím, na ÚMČ je to rychlejší a pohodlnější). Taky tam chodím i s něčím jiným, s čímž bych tam musel tak jako tak.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 26. 11. 2018 16:27

Equa poslala omluvný mail ohledně akce se zlatou kartou... Odvolávám co jsem odvolal, nařizuji co jsem nařídil:)
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2018 18:19

drkarel píše:Tak hlavně, že to jako zaměstnanec chápeš. :) Já jsem třeba OSVČ. Pochopitelně, přepočtu-li cokoliv (zahrádka, obkladačské práce …) na peníze prostřednictvím hodinové odměny, hrubě se to nevyplácí. Zřejmě jsou u toho jakési "externality". Ovšem Tvůj zásadní problém je, podobně jako u vlazyho, že záležitosti ostatních posuzuješ pouze svýma očima.

Navíc, když si vyberu vhodný čas, na poště strávím max. 5 minut (ne u přepážky Checkpointu, ale tam nechodím, na ÚMČ je to rychlejší a pohodlnější). Taky tam chodím i s něčím jiným, s čímž bych tam musel tak jako tak.


Ale zahradku prece nedelas pro zisk :-) myslel jsem, ze OSVC a cachry s kartami ano :-) v pripade obkladacskych praci je to otazka, pro zkusenost, pro peclivost, pro sport... pokud obkladacske prace delas jen abys mel zisk~usporu, tak je to asi dobra blbost usetrit 400,- na hodinu. Nebo se pletu?

Takze mi vychazi, myma ocima, ze pokud ti stoji za par stovek prehazo at desetitisice, tak ze budto mas jeste hodne elanu anebo to osvc moc nevynasi... protoze prece jen to vyzaduje urcity focus, cas a to jsou v urcite chvili drazsi komodity, nez tech par stovek (docasneho) uzitku, pokud s timto nazorem (myma ocima) nesouhlasis, klidne predloz svuj pohled na vec.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 26. 11. 2018 20:42

Že by Equa v tichosti rozjela dlouho slibované vkladomaty? V seznamu bankomatů https://m.equabank.cz/adresy-pobocek/seznam/praha/hlavni-mesto-praha/praha-1 je u bankomatu Na Příkopě 860/24 pozoruhodná poznámka: umožňuje vklad hotovosti na účet.
Podle mapy.cz se ale na adrese nacházejí jen bankomaty Sberbank a Raiffeisenbank.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 11. 2018 04:50

vpe: Ty Tvoje závěry jsou kouzelné. :) Jistě, hlavním motivem OSVČ je výdělek, ale i tam je jiná složka - kdyby mě to vůbec nebavilo, tak bych to nedělal. A s věkem taky postupně klesá čas, který práci věnuji. :) Nakonec, dnes si už dovedu představit, že bych se z velké části věnoval práci zcela bez odměny (řekněme v "nekomerční" oblasti).

OK, čistě finančně, 10 minut domácí příprava, ať nežeru 2x 10 minut pošta (nikdy tam ale nechodím jen kvůli tomu, odesílací poštu mám při cestě a nesu tam poštu k odeslání (např. z práce), přijímací poštu mám přes ulici a furt mám nějaké zásilky uložené na poště). Řekneme, že z 2x 50k čistý výnos cca 800,-. To je 1600,-/h, což není tak úplně málo, i když porovnání s odměnou v práci to nesnese. Navíc i zde je nefinanční složka. Ono vždycky záleží na tom, s čím to porovnáváš. Taky bych si mohl lehnout a čumět na telku … tomu ale taky věnuju dost času, neboj. :) A to je asi tak všechno, co bych k této problematice uvedl. Nějak nemám potřebu si tu něco dokazovat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 28. 11. 2018 04:26

Jo diky za objasneni ekonomickeho modelu. Nefinancni slozka je asi ten pocit z dobre vykonane “prace” ;-)

Podle me ale, jakykoliv byznys plan zalozeny na pravidelnych navstevach posty, je pro podnikatele nerentabilni anebo prinejmensim neefektivni a tem 30 minutam se mi zkratka nechce verit. Ale chapu, ze sam sebe presvedcis, ze to stoji jen 30 minut a zadnou dalsi pozornost (to je to, cim se dnes plati).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 11. 2018 07:19

Tak nějak jsem počítal, že Tebe nepřesvědčím. :) (A vlastně je mi to celkem jedno a Tobě by vcelku mělo být taky dost jedno, co dělám já.)

Jinak pokud jde o poštu, ani při těch největších návalech na naší poště nečekám více než 15 minut - jede na vyvolávací systém, takže občas sleduji čas. U dobírek čas ani nesleduji, protože ty si plánuji dopředu (chodím tam ve středu kolem 13:00 a sdružuji s podáním na Úřad, návštěvou bývalého bydliště a nákupem (mmch nákup to je taky dobrá ztráta času, kdbych si to nechal dovézt spoustu bych ho ušetřil … ale opět mě to baví :D)) a na poště nečekám prakticky vůbec. Asi holt neumíš s poštou pracovat. (Což se mi ale u tak schopnýho člověka ani nechce věřit) :) (Já tedy v určitých oblastech taky ne, takže už si třeba ani nenechávám posílat balíky domů. Stejně by se ani nepokoušeli mi je doručit. :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod rafael58 28. 11. 2018 09:43

Od 29. 11. 2018 zvyšujeme úrokovou sazbu na Vašem Spořicím účtu na jednu z nejvýhodnějších na českém trhu. Z původních 0,2 % p.a. zvyšujeme úrokovou sazbu na 1 % p.a. v pásmu od 500 tis. Kč do 10 mil. Kč.

sice bez podmínek, ale to pásmo...
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamziq 28. 11. 2018 09:55

Vonicem.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 11. 2018 10:48

A jakpak to ti filutové doslovně mají? Při vkladu 501.000 doufám, že budou úročit celých 501k a nejen 1 litr?! ;-)
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků