Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 25. 12. 2015 12:57

Přesně tak, převody v rámci banky fungují i mimo pracovní dny.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 12. 2015 16:33

outlier píše:Mě ale nejvíc iritují tím, že si nejde přeposlat peníze ze spořicího účtu na běžný mimo pracovní den. To je teď přes Vánoce na zabití - chcete to udělat 24. a ono vám to nabídne převod 28.12.
Mě to také jde bez problémů. Musí se to ale dělat jako převod mezí mými účty. Pokud to budeš zkoušet jako normální převod tak to samozřejmě mimo pracovní den nepůjde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod elfin 25. 12. 2015 17:25

Vlazy vystihl nejcastejsi problem nemoznosti prevodu v nepracovni dny mezi vlastnimi ucty u teto banky - nutnost zvolit spravny prevod v IB !
Specifikum u Equa, ale funguje spolehlive! :)
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2015 17:29

Zase jako takové specifikum bych to neviděl a když převádím mezi vlastními účty, tak je tato volba celkem nasnadě.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Havers 25. 12. 2015 17:36

vlazy píše:Musí se to ale dělat jako převod mezí mými účty. Pokud to budeš zkoušet jako normální převod tak to samozřejmě mimo pracovní den nepůjde.


Nemusí, jde to i jako standardní převod uvnitř banky.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 12. 2015 18:04

Havers píše:Nemusí, jde to i jako standardní převod uvnitř banky.
Zkoušet jsem to nezkoušel, ale když se v IB podívám na tuzemskou platbu tak tam je dnes přednastavené datum na 28.12.2015 a změnit to na dřívější nejde. Předpokládal jsem proto, že to takto asi nepůjde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 12. 2015 18:10

Jsem tu sám komu ještě nepřišel bonusový úrok na extra spoření ? Bonusový úrok na spořící účet HIT mi přišel 13.12, ale na extra spoření dodnes nic :-( Samozřejmě z účtu nebyla provedena žádná transakce..
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 25. 12. 2015 19:20

vlazy píše:Zkoušet jsem to nezkoušel,


Nerozumím řeči tvého kmene, ale jde to. Doporučuji vyzkoušet...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod martiina.m 25. 12. 2015 20:18

To Hannys85: Mně taky nic nepřišlo. HIT ano, ale EXTRA ne. Budu to v lednu reklamovat.
martiina.m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 25. 12. 2015 20:35

Mají na to čas až do 31.12.2015.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Denny-04 25. 12. 2015 20:51

Převody jdou v Equa bance i o víkendu mezi různými účty v rámci banky. Teď před minutou ověřeno.
Banka to asi oficielně nepodporuje, protože jsem se na to u nich ptal už na jaře a prý to "opraví", doteď se nic nestalo.
Takže to jde tak, že číslo účtu příjemce se nesmí zvolit ze šablony, ale vypsat ručně. Pak se dá přepsat i datum na aktuální den. Jestli to jde udělat i jinak, rád si nechám poradit, každopádně ta možnost převodu o víkendu se mi už několikrát sakra hodila :-)
Denny-04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 12. 2015 22:11

Nevíte jakým způsobem nejlevněji směnit $ z Equabank na Kč? Mám tam cca $1500 a potřeboval bych z toho udělat Kč.
Pokud se to udělá přes devizovku, tak tam jednak mají často min. limit (např. 100.000Kč pro Exchange) a jednak se bude platit 300Kč za odchozí platbu.
Ideálně by to tedy bylo přes něco, co má účet v Equa. Třeba nějaká devizovka nebo něco ve stylu valutomat?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 12. 2015 22:13

Havers píše:Nerozumím řeči tvého kmene, ale jde to. Doporučuji vyzkoušet...
Já netvrdím, že to nejde ale pouze, že to nemám vyzkoušené a nemohu to proto potvrdit. Nemám dostatečný důvod zpochybňovat tvoje tvrzení, že to jde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod funkcorp 26. 12. 2015 12:42

To Hannys85 : Po urgenci mi bylo sděleno, že podle podmínek je termín připsání extra úroků do konce měsíce. To samozřejmě vím, ale hrozně by mne zajímalo podle jakých pravidel jsou různé termíny připsání u různých klientů. Asi patřím do skupiny klientů s označením "nežádoucí" .
funkcorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 12. 2015 12:49

Tato banka je opravdu vhodná pouze na bezplatné výběry z ATM ;-) .. nespořil bych u nich s takovým přístupem ani korunu :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků