Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 1. 2020 17:26

__Pavel píše:EQUA zase jede. Platby zadané o víkendu s dnešní splatností stále čekají na den splatnosti a převody mezi vlastními účty jsou ve zpracování.
edit: Tak platby nakonec odešly krátce před dvanáctou, tedy v cílové bance budou až zítra.
Tak s tím jsem měl dnes také problém. Krátce před 9:30 jsem provedl převod mezi vlastními účty a po 11:00 jsem nezaplatil kartou, protože peníze nebyly ještě převedeny na BÚ a musel jsem proto použít kartu jiné banky. Není to ale poprvé a v minulosti jsem se s něčím takovým už vícekrát setkal. V tom tato banka vůbec není spolehlivá. Odpoledne se mi převod mezi vlastními účty už provedl do několik málo minut. To co je v jiných bankách samozřejmosti, že převody mezi vlastními účty provádí okamžitě do několika sekund tak Equa bank spolehlivě neumí. Chtějí zavádět okamžité platby a neumí to v rámci vlastní banky.

Mimonik píše:Napis jim, ze jim to blbe. Mel jsem podobny problem, platba se pri zopakovani nastavila jako SEPA. Meli tam chybu a vyresili ji.
Oni řeší asi jak co a jak kdy. Také jsem jim nahlásil některé chyby a opravili je i když jim to trvalo docela dost dlouho. Hlásil jsem jim ale několikrát chybu, že v IB na potvrzení platby na základě svolení k inkasu chybí důležitý údaj datum kdy platba byla uskutečněna, slíbili, že to bude předané jako požadavek na opravu, ale doposud to ani po docela dost dlouhé době neopravili a asi se na to vykašlali.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bodyczech 21. 1. 2020 11:09

Všechno je u nich trochu zdlouhavé a dost často nefunkční. Dnes konečně zavedli ApplePay, tak snad aspoň něco bude fungovat bez prodlev...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod misem 22. 1. 2020 12:23

V internetovém bankovnictví na PC jsem zadal opakování příkazu a na následné stránce někdy chyběly veškeré údaje jako číslo účtu, variabilní symbol, částka atd. V PC to nefunguje ve Windows 10 ani Windows 7 a to ve Firefoxu ani Internet Exploreru. Funguje to pro nedávné platby, ale starší platby zopakovat nejdou, údaje se smažou.

Mimonik píše:Napis jim, ze jim to blbe. Mel jsem podobny problem, platba se pri zopakovani nastavila jako SEPA. Meli tam chybu a vyresili ji.


Tak jsem napsal a dostal jsem neuvěřitelně hloupou odpověď. V podstatě asi že je jim to jedno nebo si dělají srandu nebo co tím jako chtěli říct?

"Dovolujeme si Vás informovat, že veškeré údaje se smažou po třech měsících od provedení platby a je zapotřebí údaje opět zadat."
misem
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 1. 2020 17:28

bodyczech píše:Dnes konečně zavedli ApplePay, tak snad aspoň něco bude fungovat bez prodlev...
U mne to bohužel fungovat nebude. Nemám iPhone a kvůli této "blbůstce" si ho pořizovat určitě nebudu. Jedině, že by banka iPhone zdarma dávala klientům např. v rámci propagace této služby tak bych to možná vyzkoušel. Je to asi věc názoru, ale mne k placení stačí a vyhovuje karta a myslím si, že je to lepší než nějaké šachování s mobilem u pokladny.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 24. 1. 2020 18:03

Tak jsem si myslel, že největší parodie na internetové bankovnictví je IB mBank. Omyl, je to IB Equabank. Vytvořit novou šablonu platby (ne z již proběhlé) je neřešitelný úkol. Vše se zasekne u autorizace, kde to chce heslo a sms ... to by ovšem ta sms musela přijít ... hlavně že sms při přihlášení do IB přijde ještě dříve, než človek stačí heslo vyplnit. Tak jsem to po čtvrt hodině opakovaných zadávání a vyvolávání (duchů) sms vzdal a zkusil zadat v mobilním bankovnictví ... a hle, zde šablona lze vytvořit ... a světe div se, zde se uloží tlačítkem uložit, bez požadavku na nějakou další autorizaci.
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 24. 1. 2020 19:57

To je bug, pokud je v názvu šablony diakritika, nepřijde autorizační SMS. Už pracují na nápravě.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2020 20:26

Lepe pouzivat vsude ASCII :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 24. 1. 2020 21:18

Se mi líbí jak v dnešní době všichni přehání. Nejhorší, nejlepší, každý nalepkuje co to jde, jen když se mu něco stane. Achjo.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HankaDu 5. 2. 2020 12:43

Výběry v cizině budou nově bez poplatku. https://www.penize.cz/debetni-karty/412 ... u-v-cizine
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 5. 2. 2020 14:05

Což bych stejně nebral moc jako výhodu při pohledu na jejich marži na kurzu :D
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petrmegac 5. 2. 2020 14:25

Těch 9 Kč je nic proti tomu co si zaúčtujou za výběr zahraniční bankomaty.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2020 14:28

u drobných výběrů dobré
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 2. 2020 15:05

Neni pravda, Equa sice nepatri mezi top, ale v zahranici u ATM vyber za 9kc, kurz sice horzi u castky do 2000kc, ale nic vic to uz neuctovalo.
Proti tomu treba Creditas, sice tu dobu super bude vyber zadarmo, ale bankomat chtel v prepoctu poplatek snad 100kc za dany vyber. Zkouselo se vic bankomatu v dosahu.
Takze je otazka co je potom lepsi.
Transakci prave pak prodrazuji ruzne zahranicni bankomaty a dle vlozene karty je pak i poplatek nebo cim se to ridi :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod noi2 5. 2. 2020 15:08

Equa má u tohohle výhodu multiměny. Takže pro Eur a USD u mne dobrá.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kamil40 6. 2. 2020 10:55

Myslím si, že pří výběru ze zahraničního bankomatu s Equa bank, nebyl poplatek 9 korun tak dramatický, oproti třeba jiným bankám. Ale je fakt, že když chtěl člověk vybrat jen drobnější částku je lepší to mít úplně zadarmo.
Kamil40
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků