Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 7. 7. 2013 11:04

iField píše:Me platba kartou u obchodníka v patek 11hod také nesla. Nyní uz platby jdou...

Díky za potvrzení nefunkčnosti.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod saso123 7. 7. 2013 13:41

nnnokiaE52 píše:Zkousel dneska nekdo platit kartou nebo vyber z bankomatu?
Me se to dnes v 15:15 nepodarilo.

Zkoušel jsem jak platbu u obchodníka tak výběr z bankomatu (ČS a KB) a nic nefungovalo. Nedostal jsem se ani do internetbankingu. Slečna na infolince mi suše oznámila, že probíhá nějaká údržba jejich systému, která začala ve čtvrtek večer a bude trvat a do neděle do večera!!! :shock: Karetní transakce by tím prý neměli být dotčeny, ale očividně tím dotčeny byly.

Když k tomu připočtu, že skvělý SYSTÉM Equa bank mi doručuje embosovanou kartu už rok a stále se to nedaří (vydali mi neembosovanou kartu, přesto, že jsem o ni nežádal) tak jsou mé dny v Equabank definitivně sečteny. Nidky více!

Všechny služby v "zadarmo" jsou naprd, když se na ně nedá v nejmenším spolehnout. :grr:
saso123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 7. 7. 2013 14:48

Jak platby přes net, tak výběr z bankomatu proběhly během odstávky v pořádku. Nicméně odstávka je skutečně dlouhá.

S tou spolehlivostí je to těžký. Loni jsem třeba nemohl zaplatit internetovou platbu kartou mBank.

-- 7. 7. 2013 16:07 --

kitrab píše:chybu někde udělali soudruzi. když jsem hledal banku č.1 pro rodinné finnace, EB byla favorit. a již jsme šel na pobočku zakládat účet, když tu jsem zjistil, že neumí 2 karty. nemilé překvapení. v tu chvíli nepoužitelný účet. mladý muž za přepážkou mi úžasně poradil, kartu si můžete půjčovat. tím byla další banka mimo hru. ve finále zlatá FIO :).zatím ťuk ťuk spokojen. EB, jak píše Patrik č.2,3, atd. spořák, výběr z bankomatu v zahraničí apod..

FIO je a dlouho bude k ničemu. Zjevně nemají žádný zájem na rozšiřování služeb, takže válet u nich prachy jen kvůli "zdarma" je vlastně škoda peněz. FIO, to není žádné opravdové partnerství. Možná jestli řešíte hypotéku. No účet tam mám, je na něm 100 Kč. Takže od těch 65 000 klientů FIO banky si odečtěte 25 000 lidí, co jsou na tom jako já. A to platí pro každou novou banku.

Problém Equabank je ten, že na trhu je úplně jiná situace než v době, kdy začínala mBank. Ztráta EB je 1 miliarda, přičemž ty prachy nejsou skoro vidět. Zachytil jsem jen sporadické televizní reklamy a internetový affiliate program. Ztráta Airbank je 600 melounů, přitom Airbank je v televizi a na netu víc než hlavní program, první strana. AB má 160 000 tisíc účtů. EB má 40 000 klientů. Bod zvratu mají stanoven na 200 000 klientů. No a ani po roce a půl nemají kompletní portfolio služeb.

Tohle je totiž klasický omyl manažerů, kteří prostě chcou za každou cenu něco vést. Že jako každá tzv. vyspělá společnost je plná lidí, co se neustále rozhodují sami a vyhledávají ty nejlepší příležitosti. Blbost, lidi jsou z podstaty tzv. konzervativní, pocit bezpečí je základní hodnota a je to přirozené i zvířatům. Žádné "normální" divoké zvíře nevyběhne z džungle, aby nám oslintalo ruce.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 7. 7. 2013 15:21

krásná sereminazáda píše: Nicméně odstávka je skutečně dlouhá.

No už to od včerejška jede. Připojoval jsem se včera v 16.00
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 7. 2013 17:05

filip893 píše:Strategii mají dobrou, z klientů používající Equa jako vedlejší účet nejenže nebude zisk, ale hlavně ztráta. Jen klient, který si nechá posílat na běžný účet výplatu, na tomto účtu pak má nenulový zůstatek, platí výhradně kartou EB, splácí nějaký úvěr či hypotéku, je pro banku ziskový. Ne ten co EB využívá jen pro výběry z ATM v ČR a zahraničí. Bohužel pro EB marketing není její silnou stránkou, aneb když dva dělají totéž výsledkem není totéž, viz Airbank. K tomu jim stále unikají takové samozřejmosti jako účet či karta pro disponenta, bezkontaktní platby a pod. Jestli nezvýší tempo přírůstku aktivních klientů, může to vést až k prodeji banky, či jejích klientů jiné bance v ČR.

Ale ani Air Bank necílila primárně na klienty, aby v ní měli hlavní účet - našla skulinu na trhu - nabídla výhodně úročený spořicí účet. Když nabrala dostatek klientů, tak teprve poté se začala zaměřovat na to, aby u ní zapustili kořeny (a mám v mém okolí známé, u kterých to přesně takto zafungovalo, nejdříve vkročili jednou nohou (založili termíňák) a teprve když si banku pořádně ozkoušeli, zrušili účet u staré banky a přešli plně).
Equa moc "tlačí na pilu" a přitom nenabízí dostatečný rozsah služeb.

-- 7. 7. 2013 18:10 --

krásná sereminazáda píše:
FIO je a dlouho bude k ničemu. Zjevně nemají žádný zájem na rozšiřování služeb, takže válet u nich prachy jen kvůli "zdarma" je vlastně škoda peněz. FIO, to není žádné opravdové partnerství. Možná jestli řešíte hypotéku. No účet tam mám, je na něm 100 Kč. Takže od těch 65 000 klientů FIO banky si odečtěte 25 000 lidí, co jsou na tom jako já. A to platí pro každou novou banku.
.

Vidíš a to zase mě přijde FIO úplně ideální na transakční účet. Začala s tím už jako záložna. Když se ostatní "přetahovaly" kdo bude mít vyšší úrok, přišla s bezplatným účtem a s úroky se držela spíše pod průměrem (ve své skupině, tedy byla lepší než banky, ale horší než většina záložen). V téhle strategii pokračuje dosud - služby zavádí pomalu, ale zase "na první dobrou". Když už něco spustí, tak to hned funguje a i cenově nemusí později nic upravovat.
Na spoření FIO nikdy nebyla a nepředpokládám, že někdy v budoucnu bude. Ale to mi nevadí, na to mám jiné.

Equa ještě může uspět, když zruší povinnost obratu. Pak může ostatním přetáhnout lidi na svůj spořicí účet. jeho velkým handicapem je, že za odchozí platbu se platí 9 Kč a když si je chcete ušetřit musíte zase "vyrábět" obrat na běžném. A na hlavní banku má malý rozsah služeb.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kitrab 7. 7. 2013 18:20

krásná sereminazáda píše: FIO je a dlouho bude k ničemu. Zjevně nemají žádný zájem na rozšiřování služeb, takže válet u nich prachy jen kvůli "zdarma" je vlastně škoda peněz. FIO, to není žádné opravdové partnerství. Možná jestli řešíte hypotéku. No účet tam mám, je na něm 100 Kč. Takže od těch 65 000 klientů FIO banky si odečtěte 25 000 lidí, co jsou na tom jako já. A to platí pro každou novou banku.

věc názoru. mě max. vyhovuje jako běžný účet. spořit můžu jinde. co se týče služeb max. vyhovuje, rychlost, spolehlivost, karty, výběry z jejich BM /mám 2 po ruce, někomu vyhovovat nemusí/, IB přehledné a rychlé. jinými slovy super. a co bude třeba za rok nebo 5 se uvidí. osobně nemám problém přejít jinam, pokud FIO přestane vyhovovat.

Ale zpět k EB to že neumí disponenta a 2 karty, hm základní nedostatek pro rodinné finance.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 7. 7. 2013 18:59

Patrik Chrz:
Cesta nabírání klientů přes výhodný spořící účet je sice snadná, přináší s sebou pro banku mnoho nákladů. V dnešní době 0 úrokových sazeb s výhledem, že tomu tak bude ještě pěkných pár let to znamená, že banka buď takto získané vklady využije, nebo bude muset tyto úroky klientům zaplatit ze svého. Airbank má za sebou silného majitele, který byl schopen takto získané prostředky využít, i když se jedná o desítky miliard a to ne přes Airbank. To EB je řádově menší banka bez možnosti takto získané prostředky využít.

Zrušení obratu by vedlo jen ke zvýšení nákladů, protože do banky by se přitáhli především ti klienti, kteří by je využívali jen jako druhý účet se službami jako je výběr z ATM zdarma či v zahraničí za 9 Kč. Třeba taková mBank se dostala na 0 teprve v momentě, kdy zavedla poplatky za výběr z ATM a především se jí dařilo i tak získávat nové klienty, kteří nový ceník akceptovali.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 8. 7. 2013 08:01

Tak já jsem s EB spokojený.Poté co jsem najel na kreditku od citiny tak přestal můj master učet u mbank plnit to co má.Totiž být plně bezpoplatkový.Takže když se objevila akce u EB tak jsem neváhal a založil. Po měsící jsem zjistil že pro výběry a platby je to plně srovnatelné s mbankou a tak jsem k nim odklonil výplatu.Mají solidní kurzy pro výběry, výběry zdarma ze všech bankomatů služby fungující ve stejné kvalitě jako u mbanky.Spořící účet se solidním úrokem pro rychlý prachy.Za mě palec nahoru.Účet u mbanky jsem si pochopitelně ponechal.Hodlám je prostě využít do mrtě.Asi nejsem z jejich podhledu ten správný aktivní klient :) ikdyž plním podmínku obratu.Mám založený i účet u Zuna a Fio ale EB je pro mě best. Jediný účet který nemám je Air.Když ale nabídnou solidní motivaci tak klidně založím do portfolia spinkajících účtů
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miropiro 9. 7. 2013 10:37

Tak se zdá, že dnes si IB Equy dal dovolenou a převody mezi SÚ a BÚ nejdou... :(
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 9. 7. 2013 10:44

V neděli naplánován převod z SÚ na BÚ s dnešní splatností. Platba zmizela z čekárny, ale neprovedena. Taková nespolehlivost základních bankovních funkcí je vážně špatná.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2013 10:57

Je někde aktuálně funkční akce "účet za 500 Kč"? Nebo ty všechny Slevomaty už skončily?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 7. 2013 11:20

Nyní zde byl kurýr z mediaservisu, vše proběhlo v klidu, až na menší zpoždění..:-) Ale to nevadí..čím jsem ho určitě zaskočil bylo, když vytáhl mobil a chtěl fotit OP.. zarazil jsem ho, že si to nepřeji, že jsem to zcela jasně po telefonu při sjednávání schůzky říkal.. divil se, ale pochopil :-) Sice padla zbytečná otázka, že se to v bankách dělá běžně, tak jsem mu sdělil, že určitě u mě to tak nebude.. Ani opis si neudělal na nějaké zvláštní lejstro.. Tak snad bance ten jeden papír smlouvy stačí :-)

-- 9. 7. 2013 12:22 --

filip893 píše:V neděli naplánován převod z SÚ na BÚ s dnešní splatností. Platba zmizela z čekárny, ale neprovedena. Taková nespolehlivost základních bankovních funkcí je vážně špatná.

No vidím, že to bude banka primárně na bankomat :-D
Naposledy upravil dr._lukas dne 9. 7. 2013 11:33, celkově upraveno 1
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 7. 2013 11:22

PatrikChrz píše:Je někde aktuálně funkční akce "účet za 500 Kč"? Nebo ty všechny Slevomaty už skončily?

O žádné aktuálně běžící akci nevím, ale mám zakoupený nevyužitý voucher z předešlé akce od "Zapakatel". Po zralém zvážení, že si účet u Equa bank podruhé již raději neotevřu se jej rád zbavím...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2013 11:39

Nechci to pro sebe, dám kontakt :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 9. 7. 2013 11:50

Doktor, to jen v případě, že peníze budeš mít na BÚ. Praxe mít peníze na SÚ, před plánovaným výběrem je převést na BÚ totiž u EB je nemožná, protože nikdy nevíš, zda tento triviální převod banka provede do minuty, hodiny, dne či jej pro jistotu neprovede vůbec. Nechápu, na co měli 4 denní odstávku, když tenhle zásadní bug mají v systému stále.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka