Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 9. 2013 22:28

Divné je, že mě byla v pondělí 16.9. zaúčtována platba v Equa až po 13 hod. Ten den mělo problémy vícero bank v ČR... Jinak mě chodí standardně ráno kolem 8 hod. Pokud není účet aktivní, peníze by se měli vrátit. Jinak bych vyzkoušel mezi vlastními účty v Equa poslat třeba 1 Kč a zjistit funkčnost. Poté bych se obrátil spíše na Air Bank, aby vše prověřili.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod upbraider 20. 9. 2013 00:12

BÚ i "klasický" 1,6% SÚ fungují. Jde mezi nimi bez problémů převádět a dokonce převod trvá několik vteřin, ne minuty až hodiny jako na začátku.

Air jsem email s žádostí o prověření posílal také. Zatím bez reakce.
upbraider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vacek11 20. 9. 2013 07:19

Tak dnes jsem poprvé zkusil převést z běžného účtu peníze na spořící účet extra a celá transakce proběhla tak do 10 sekund. Zkušenosti jak z osobního setkání v pobočce, tak i telefonování s bankou, mám zatím velice dobré. Snad to tak vydrží i do budoucna....
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2013 07:23

Zdravím a chci se zeptat na názor.Dříve jsem měl v Equa bank zřízen běžný účet a spořící účet. Na začátku ledna 2013 jsem ho zrušil.

Dnes jsem si chtěl opětovně založit spořící účet. Pracovnice na pobočce se ho pokoušela dlouho založit, ale bez úspěchu. Nešlo prý v systému otevřít historii účtu a účet obnovit.
Sama mi řekla, že když jste si účet v tomto roce zrušil, tak že mi ho znovu banka nezaloží.

Mám to prý zkusit za půl roku, to by snad mohlo jít.

Co na to říkáte?
Já jsem děsně otrávem, že už tam účet nebudu zakládat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Vacek11 20. 9. 2013 07:31

Chtějí se vyhnout lidem, kteří si zakládají účet jen např. za účelem získání 150 Kč. Lidem, kteří budou využívat účet jen neaktivně. Nemáš u nich zkrátka dobrou historii, čemu se divíš?
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2013 07:43

Vacek11: opravdu? Neni snad problem bonus nepriznat, spis se obavam, ze je to dalsim z projevu naprostych bankovnich amateru - u me klesaji na same dno zumpy, spolecne za mBank.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 9. 2013 08:03

Nevím, asi mám tak nějak štěstí :D Když čtu příspěvky doktora na FB (dnes zase jeden přidal v EQUA) tak máte asi fakt smůlu. Já jsem zatím (mimo to, že někdy trvá převod v rámci banky i několik hodin) žádnej problém neměl. Karta funguje, hotovost to vydává, IB funguje,...
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2013 08:15

No tak já si vybral všechny problémy, které snad jde. Naposledy mi kvůli chybě systému při zřízení napsali jiné číslo na kartičku a s jiným to pak ve skutečnosti fungovalo. Předtím měsíc zprovozňovali kartu, v IB to se špatně ukazovala přes 2 měsíce, pak ji měnili a nakonec nepřipsali včas prémii.
Je to poprvé, kdy vidím, že to funguje stylem pokus-omyl i ve finanční oblasti.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vacek11 20. 9. 2013 08:18

To S474N: pro mě je Equa zatím vysvobozenim ze spárů České spořitelny. Drahé ucty,spatne osobni jednani,burinka a vypovedi vyhodneho SS. Des a hrůza. Samozřejmě mám i génius gratis. Prozkousim to a uvidíme.
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2013 08:42

Vacek11: to bys mozna mohl napsat, co bylo tim duvodem proc zrovna tenhle novacek, kdyz tu mame X let Y etablovanych bezpoplatkovych bank?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Vacek11 20. 9. 2013 09:03

Proč? Bylo to spíše dílo nahody a naštvání se. Chtěl jsem zkratka po 13letech změnit drahou,neochotnou banku a vyzkoušet něco noveho. Do oka padla equa a ge Money. U equy se mi líbí výběry ve vsech bankomatech zdarma, v zahraničí za 9kc. Toto vyuzivam velmi casto. U ge Money se mi zas líbilo "zázemí velké banky", dostupná síť poboček, možnost si tam zajít osobně cokoliv vyridit. Teď su ve fázi zkouseni obou. Uvidím po čase,která z bank se stane moji hlavní. Zatím spokojenost jak s equa,tak ge Money. Nejsu nějaký zvlášť náročný uživatel.

Vím, že su na foru několik dnů a možná to pro někoho působí, že su snad nasazený od nějaké banky, když povím že su "zatím spokojený" a pár pozitiv. Můžu vás však ujistit, že pro žádnou banku nepracuji...
Naposledy upravil Vacek11 dne 20. 9. 2013 09:30, celkově upraveno 1
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 9. 2013 09:28

Taky jsem chtel techto vyhod vyuzit..ovsem banka se zasekala ;-) kdybys byl zamestnancem,tak tve prispevky vypadaji jinak
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 20. 9. 2013 17:06

Pokud by chtěl někdo doporučení (běžný účet nebo RePůjčka u Equa bank) pro získání bonusu, klidně napište soukromou zprávu s vaším e-mailem. Obratem pošlu doporučení. :-)
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 20. 9. 2013 17:13

Četl někdo dnešní přílohu Lidových novin? Jsou zde roční náklady pro vedení účtů. Informace se mě zdají hodně zcestné. Equa bank i Fio vycházejí nejlépe. GE naopak hodně špatně (nejspíše nepočítali účet GE Genius Gratis).
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gekkon 20. 9. 2013 17:15

Co vlastně dává Equa za bonus při doporučení? Na jejich webu jsem nic nenašel...
gekkon
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka