Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 18:24

No 3% jsou sice hezké..ale jsem rád, že jsem si účet nezaložil.. Pouze potěším některé diskutery tím, že si v následujícím týdnu raději pořídím kreditku od GE.. první 3 měsíce bude vracet 10%, max. 500 KČ.. dělám rekonstrukci v bytě, tak toho využiju :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 19:04

No teď je otázka s jakou výší úvěrového rámce ti ji dají, pokud vůbec.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 19:18

do 50 tisíc bez dokládání příjmu.. ten příjem by nebyl v žádném případě problém dodat.. hypo mám napůl.. takže po splátce hypotéky mě zbyde ještě dost velká částka.. Ale ten úvěrový rámec 50 tisíc bohatě stačí..kartou stejně nakoupím jen věci jako je geberit, vana, obklady atd... Zednický, instalatérský a elektrický materiál si donesou dělníci sami..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 19:21

Už mnoho lidí před tebou přišlo do banky s představou: Jdu si pro kreditku s 50k Kč jen tak a odcházeli bez kreditky nebo max. s úvěrovým rámcem 15k Kč. Takže hodně štěstí, třeba budeš výjimkou.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 19:24

To jako fakt? :-D No uvidím.. Dělá tam kamarádka, přes kterou to budu zakládat.. Kdyžtak si vezmu hned radši potrvzení zaměstnavatele..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 19:27

To víš že jo, těch 50K Kč není nic nárokového, co ti daj na počkání. Existuje řada kritérií podle kterých banka určí zda ti vydá kreditku a v jaké výši. Potvrzení o příjmech je jen jedno z nich.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 19:33

jak říkám uvidím.. Vezmu sebou i ten papír.. a když budou dělat krky a nedají mě co chci no tak na ně prdím :-)...

-- 11. 12. 2011 19:33 --

Vzpomínám si, že když mě KB chtěla rvát kartu, tak mě nabízeli nějakých 130 tisíc
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod graketq 11. 12. 2011 20:00

dr._lukas píše:No 3% jsou sice hezké..ale jsem rád, že jsem si účet nezaložil.. Pouze potěším některé diskutery tím, že si v následujícím týdnu raději pořídím kreditku od GE.. první 3 měsíce bude vracet 10%, max. 500 KČ..

Přesně stejná situace,jen nerekonstruuji, ale prostě mě ty banky baví:-) take jsem si zakládal kreditku jen kvůli 3x500kč bonusu, na internetu jsem vyplnil online žádost, schválili mi asi 70 tisíc, navíc na internetu a v mailu,smskách atd píšou dost protichůdné infomrace(např. do nějaké částky bez dokládání příjmu=to není pravda, viz níže, potřeba kopie výpisu z účtu a pod.) pak jsem tam šel, byl hrozný problém že na potvrzení od zaměstnavatele jsem měl napsáno kolik dostávám čistého, a ne hrubého, takže jsem se musel znovu vracet s jejich formulářem za zaměstnavatelem, nechat potvrdit, a zas na pobočku.

Ptali se mě kolik chci ten rámec-řekl jsem klidně jen 6 tisíc(chci jen na bonus 5, víc netřeba :-)) ), řekli že nejmíň je 10 tisíc.No a s čistým příjmem 19k jsem dostal scháleno 15tisíc, řekl jsme si jen o 10k.I pro těch 10k je třeba dokládat příjem.

Ještě pro úplnost, zatím nemám žádný škraloup ani v podobě pozdního placení v minulosti, ani na sebe nemám psanou žádnou kreditní kartu, hypotéku, spotřebák.Prostě čistý jak lilie.

Navíc pracovníci GE MAXIMáLNě neprofesionální, žádost trvala čistého času asi 1h, nepočítám že jsem se musel dvakrát vracet na pobočku, když jsem přišel, nějaká ženská odcházela že se hned vrátí, byl jsem vyzván ať počkám , po 15 min se paní vedoucí(jak jsem se později dověděl) vracela se svačinou z nedalekého obchodu, pak to se mnou sepisovaly celkem tři ženské(jedna očividně v bance pracovala tak 1. den), každá řekla něco jiného(třeba jsem řešil kam se pošle daná definitivní karta a pin, prý v dalším kroku to jde nastavit, nešlo a karta mi jde do p.dele na druhou stranu republiky, další věc-do kdy přijde karta, každá řekla něco jiného, jedna 14 dní, druhá tři týdny, třetí měsíc....ještě jsem se na to extra ptal co teda platí, když každá říká něco jiného..nedověděl jsem se).

Jediné co chválím je vydání dočasné karty ihned.A hned jí můžete použít.

Ale stejně je to na dvě věci- v IB teď vidím dvě karty, jenže třeba u té dočasné nemůžu povolit internetové transakce, protože v IB to ukazuje, že tam mám ten rámec ve výši 0kč, ale u té trvalé, která ještě není vydaná ten limit mám správně, ale nejde měnit placení na netu, protože karta ještě není vydaná a zaktivována....transakce se zaúčtovávají na tu trvalou kartu a tam se mění disponibilní zůstatek, ale nezaúčtované transakce jsou pod tou dočasnou kartou-prostě jedním slovem BORDEL).

Já utratím 3x 5000 a pak pápá kartu obratem ruším.

Takže tak, přeju hodně zdaru.Nejen v nové Equa jim to nešlape jak má....GE mě přesvědčila, že od nich nikdy nic chtít nebudu.
graketq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 20:16

Ještě pro úplnost, zatím nemám žádný škraloup ani v podobě pozdního placení v minulosti, ani na sebe nemám psanou žádnou kreditní kartu, hypotéku, spotřebák.Prostě čistý jak lilie.

A třeba v tom je problém. Mbank jeden čas nedávala nikomu úvěr, kdo neměl pozitivní záznam v registru (včas splacená půjčka, bez selhání).
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 21:46

Dosavadní kartou nelze platit na internetu? No to potěš koště :-( Chci z jednoho koupelnového studia Geberit a potřebuju ho zaplatit kartou :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod graketq 11. 12. 2011 22:15

filip893 píše:A třeba v tom je problém. Mbank jeden čas nedávala nikomu úvěr, kdo neměl pozitivní záznam v registru (včas splacená půjčka, bez selhání).

Nemam, ale mel jsem...napr. pri zimni olympiade u kreditkzu u GE, kde byl bonus 5x500kc snad jen za jakoukoliv platbu...

Plus by me zajimalo, jestli se opravdu eviduje i to, kdo teda plati vcas...kazdy zname, ze jsou registry, kdo plati pozdeji, ale ze by fungovalo neco takoveho ve vetsim meritku jsme neslysel...pokud ma nekdo informace, rad se poucim(ale psoim ne dohady a domenky).

-- 11. 12. 2011 22:19 --

dr._lukas píše:Dosavadní kartou nelze platit na internetu? No to potěš koště :-( Chci z jednoho koupelnového studia Geberit a potřebuju ho zaplatit kartou :-)

Chtel jsem, ale proste mi to neslo...na te docasne karte sice moznost povolit platby na netu v IB je, ale pokud to dam, napise mi to, ze to nejde u karty kde mam nulovy limit...no a na te trvale karte co v IB vidim ale jeste neni aktivni to zas nejde zapnout...takze az mi prijde trvala(coz mi mozna prisla, ale nevim o tom, protoze je to na druhe strane republiky kam se dostanu buhvi kdy) tak si ji zaktivuju a pak to snad pujde.....

Plus jeden tip, mam dojem ze jsem si navolil to ucotvci obdobi na 1. v mesici..no a protoze jsem to zakladal koncem mesice, tak jsem mel na utratu jen asi 5 dni...tak si tohle torchu promyslete
graketq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 11. 12. 2011 22:21

Z fora mBank, kde se to dost řešilo:

Existuji dva zakladni typy zaznamu v registru klientskych informaci. Pozitivni a negativni. Zaznam v registru ma kazdy, kdo ma u financi instituce, ktera je clenem BRKI/NRKI (Bankovni registr klientskych informaci/ Nebankovni registr klientskych informaci), sjednan uverovy produkt (hypotecni uver, kreditni kartu apod.). V pripade, ze klient radne a vcas splaci sve zavazky, je zaznam pozitivni. Pokud je klient se splacenim v prodleni, zaznam je veden jako negativni.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 12. 2011 22:22

No zeptám se v bance, případně si nechám tu kartu na placení na netu povolit..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 12. 2011 22:49

dr._lukas píše:pořídím kreditku od GE.. první 3 měsíce bude vracet 10%, max. 500 KČ.. dělám rekonstrukci v bytě, tak toho využiju :-)

Tak si jeste procvic trojclenku ty jelito, jestli je 500 Kc 10%, tak hadej, kolik je 100%? To si toho moc na rekonstrukci nekoupis.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 12. 2011 00:29

to nekoupím.. říkám tento měsíc jsem chtěl stihnout koupit geberit..příští měsíc zbytek..sice je to nákup za více peněz..daleko více než max. dostanu..ale i litr dolů je pěkné..za nic ;-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka