Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil 15. 10. 2013 13:41

Jestli ty peníze nejsou nějakou dobu vidět na běžným účtu by zase tolik nevadilo. Otázka je jestli když bych je chtěl vybrat z bankomatu tak jestli mi je bankomat vydá. Zatím jsem neměl nikdy problém s výběrem, naštěstí.Ikdyž jsou dneska úroky mizerné tak se snažím držet na bú minimum a spoléhám na to že si peníze před bankomatem převedu.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peťo6 15. 10. 2013 14:25

No práve že by to podla mňa nešlo. Myslím, že to neni len drobný problém, že na bežnom účte v IB peniaze nejsú videť, ale v skutočnosti tam sú. Ovela viac pravdepodobné je, že tam proste nie sú a bankomat by zahlásil, že neni dostatok peňazí na účte. Preto sú tieto nespolahlivé prevody problém - človek sa k peniazom nedostane - a nedá sa vedieť kedy sa to stane, keďže niekedy ten prevod trvá minútu a niekedy celý deň..

Najhoršie je to samozrejme vždy na začiatku mesiaca, cca tak prvý týždeň, vtedy by som radšej nikdy žiadne prevody neskúšal a ani neplánoval, nie len medzi vlastnými účtami ale ani do iných bánk.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 10. 2013 20:17

Akciový Klokan píše:
dr._lukas píše:Vcera jsem dostal mejl

Bych se tak moc neradoval. To, že ti přišel mail jen ukazuje, že tam stále figuruješ :-) Nezkoušel jsi použít kartu ? :D

tu jsem rozstříhal a vyhodil do popelnice :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 17. 10. 2013 17:50

To si ji mohl raději odevzdat na pobočce a podpořit Jedličkův ústav. :-)
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 17. 10. 2013 20:16

Každý bankomat je Equamat - nová hra o super ceny.

http://www.equabank.cz/o-nas/novinky-z- ... -ceny-205/
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2013 22:24

davsopl píše:To si ji mohl raději odevzdat na pobočce a podpořit Jedličkův ústav. :-)

neměl jsem cestu do Ostravy a aktuálně ji ani neplánuji a utrácet 13,- za dopisní známku a 1,- za obálku rozhodně kvůli Equabank nebudu :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 17. 10. 2013 23:41

dr._lukas píše:S velkou radostí oznamuji, že do IB už mám zamezen přístup a to s největší pravděpodobností značí, že byl účet u Equabank úspěšně uzavřen :-D

Je to v podstatě jen zamrazení toho účtu a přístupu do IB. Pokud by ses v budoucnu rozhodl znovu dát této bance šanci (znovu využít nějaké akce k založení účtu), pak budeš asi stejně jako já překvapen tím, že:
- účet pro bývalého zákazníka by šel otevřít jen na pobočce (ne přes internet)
- číslo účtu se nezmění (tzn. jen odmrazí ten tvůj původní účet, uvidíš původní transakce, karty, apod.)
- stejně tak odmrazí přístup do IB s původním loginem (pokud uvedeš v žádosti na pobočce nové číslo autorizačního mobilu, tak v IB bude jako číslo autorizačního mobilu uvedeno původní... a budeš ho muset měnit na nové)
- v IB najdeš zprávy od banky, které se zasílaly v době, kdy byl účet uzavřen

Akciový Klokan píše:
dr._lukas píše:Vcera jsem dostal mejl

Bych se tak moc neradoval. To, že ti přišel mail jen ukazuje, že tam stále figuruješ :-) Nezkoušel jsi použít kartu ? :D

Přesně tak, z výše uvedeného vyplývá, že u nich bývalý klient stále figuruje a klidně mu může přistát v e-mailu nějaké obchodní sdělení od banky...
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 10. 2013 13:34

Nevim jestli se na to da spolehat, ale spolecne s vypovedi jsem jim poslal zruseni souhlasu s uchovavanim osobnich udaju..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 18. 10. 2013 15:18

:-) Nedá. Totéž jsem žádal já při rušení původního účtu a i přes e-mailové ujištění, že mé osobní údaje "byly v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/20000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, v platném znění, zcela odstraněny z databáze Equa bank" to mělo následný průběh, který jsem popisoval.

Při reklamaci následně obdrženého obchodního sdělení se pak odkazovali na zákon o bankách.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 10. 2013 16:10

Aspon clovek vidi co je to za neschopne ***** ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 18. 10. 2013 17:45

Všechny banky si ponechávají údaje. V roce 1993 jsem si založil účet v ČSOB z důvodu možnosti převodu peněz ze Slovenska. V roce 1995 byl účet zrušen. V roce 2008 jsem si zakládal podnikatelský účet u ČSOB a všechny údaje i když z větší části nepravdivé měli stále k dispozici. Takže se doktore nerozčiluj,že jsou u Equa neschopní. V Equa bank asi zrovna slaví že se tebe zbavili.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 18. 10. 2013 19:03

Když jsem odcházel z UniCredit Bank, tak mě paní tvrdila na přepážce, že pokud bych se někdy rozhodl znova jim dát šanci, tak by ten účet znova obnovili. Tak to bude asi stejně všude.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2013 22:38

Pokud se nemýlím, tak banka musí některé údaje ze zákona uchovávat nějakou dobu, snad 10 let.
Minimálně 3 roky je běžná promlčecí lhůta, takže je v jejich vlastním zájmu být schopni doložit, že vůči tobě nemají žádné závazky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bufalobil 21. 10. 2013 08:20

Tak mám opravdu první problém s Eqou. Mám nastavený trvalý příkaz na 19. tého v měsíci. Půl roku to odcházelo jak má,ale tento měsíc se mi strhla platba až dneska 21. Bejt to platba kreditky tak jsem v p....Asi pošlu jim reklamaci.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 21. 10. 2013 08:32

Nechápu problém - a kdy sis představoval, že ti to stáhnou?
Pokud by to byl převod uvnitř Equa tak tvé rozhořčení beru, pokud mimo tak mi hlava nebere proč by ti něco měli strhnout v sobotu, když to stejně pošlou až v pondělí
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka