Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 10. 2013 08:32

Tak když 19. vyjde na sobotu, tak to projde až v pondělí, první pracovní den po.
Tak to asi bude všude, alespoň ČSOB - ERA mi to tak dělá.
Já mám třeba dva trvalé příkazy na 12. a teď naposledy prošli 14.10.
Jedno z toho je hypotéka, kde mám splatnost 18., druhé je pojištění, které má být splatné tuším ještě o nějaký den později.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 21. 10. 2013 08:44

Tak mbanka mi to neudělala ani jednou. Když to vycházelo na víkend tak platbu poslala dřív(klidně i 17.) a ne později.Tak by to podle mého názoru mělo být
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 21. 10. 2013 08:57

bufalobil:

Běžný postup provádění TP v ČR je, že se TP provede v den splatnosti, nebo nejbližší následující pracovní den, pokud datum vychází na den pracovního klidu. Takto to funguje u vícero bank.

Že mBank praktikuje jiný postup je možné, u tohoto ústavu by to nebylo nic neobvyklého. Vem si to z opačné strany. Chceš platit 19, ale banka pro tvé dobro tvůj příkaz provede už 17? Pro tebe možná dobře, pro jiného to může znamenat velký problém.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 21. 10. 2013 09:23

Proč by to měl být pro někoho problém,že peníze odešlou dřív? Prostě když mám zaplatit a nastavím platbu na 19. tak z toho vyplívá že chci aby 20. byly někde na účtu.Banka musí nastavit svůj software tak aby tam platba toho 20 skutečně byla. Všechno ostatní je špatně. Proč bych měl mít nastavenou platbu pokaždé o 3 dny dřív jen proto že 3x do roka vychází platba na víkend? Mojí starostí má být aby tam ty peníze byly.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brzdil987 21. 10. 2013 09:29

A proc to hrotit na doraz ? Lepsi to poslat / dat prikaz na driv nez se pak nekde dohadovat ze to banka poslala ``pozde``.
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil 21. 10. 2013 09:31

No a to je přesně oč tu běží.Od kvalitní banky bych očekával že dodrží termín splatnosti. Od šméčka to očekávat nemůžu a tedy musím nastavit splatnost dřív.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2013 09:37

Jak píše filip, takto je to obvyklé (alespoň já se s jiným postupem nesetkal). Ano, není to úplně šťastné, taky bych preferoval variantu "dříve", ale je to jasně v podmínkách (u equa nevím, ty jsem nečetl, ale očekávám to). Problém je, že na čtení podmínek je každý línej (já taky) a pak se diví a hudruje. Já to vyřešil tak, že jsem nastavil splatnost o pár dní dříve, aby se mi tam vešel jak víkend, tak i případné svátky. Jiná věc je, že by to asi dnešní systémy zvládly hradit tak, jak si navolí uživatel (někde by při zadávání TPÚ bylo zaškrtávací okénko).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil 21. 10. 2013 09:44

Nevím jestli je to obvyklé ale vím že banky chtějí mít splátku rúzných úvěrů přesně v den splatnosti nejpozději na účtu a že to vychází na víkend je nezajímá. Zajímavé je že v opačném případě tu platbu provádějí tímto jak říkáš obvyklým způsobem. Naštěstí si tuto platbu nijak extra hlídat nemusím,ale velmi mě to překvapilo protože u předchozí banky jsem s tím nikdy problém neměl.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 21. 10. 2013 10:03

Předchozí banka byla mBank, kde hodně věcí chodí po polsku a ne podle zvyklostí ČR.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 10. 2013 10:10

Pokud datum příkazu vychází na Sobotu, tak je zcela správné a logické, že příkaz se provede v Pondělí a do banky příjemce dorazí v Úterý. To datum je totiž datum realizace příkazu, nikoliv datum kdy má příkaz dorazit do druhé banky. Pokud bych měl nastaven příkaz řekněme na den po tom co mi chodí výplata a banka ho svévolně posunula na o dva dny dřívější datum, tak bych tedy nebyl spokojen.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2013 10:20

bufalobil píše:Nevím jestli je to obvyklé ale vím že banky chtějí mít splátku rúzných úvěrů přesně v den splatnosti nejpozději na účtu a že to vychází na víkend je nezajímá. Zajímavé je že v opačném případě tu platbu provádějí tímto jak říkáš obvyklým způsobem. Naštěstí si tuto platbu nijak extra hlídat nemusím,ale velmi mě to překvapilo protože u předchozí banky jsem s tím nikdy problém neměl.

Ano, u příjemce splátky je pochopitelné, že chce splátku přesně v daný termín. O tom nebyla řeč a to je vcelku nepochybné. Pravděpodobně máš možnost zřídit inkaso, tam budeš jen odpovědný za to, abys měl na účtu dost peněz.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 21. 10. 2013 11:21

Přijemce chce mít platbu v daný den.
Proto většinou doporučuje, aby byl příkaz zadán 5 dní předem.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 26. 10. 2013 10:22

Tak debetka od Equa banky mi stále nefunguje v bankomatu spořky.Bankomat spolkne kartu,chvilku to pochroupe, pak kartu vyplivne a červená obrazovka s chybou,že operaci nelze provést. Ani nenabídne volbu zadat PIN. Asi poškozený čip.Volal jsem na zákaznickou linku a operátor nedokáže identifikovat chybu, protože se nedostane prý na muj účet.Tak si mam prý objednat novou kartu.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 26. 10. 2013 10:41

Aha?
Prave premyslim, ze bych si starou kartu vymenil za novou bezkontaktni.. Tohle by me zamrzelo. Ma s tim jeste nekdo problem?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 26. 10. 2013 12:34

Mne sa to tiež naposledy stalo v bankomate ČS (kartu mám starú, dokonca ešte tú úplne prvú s malým čipom), pochroupalo to a následne ju to vrátilo s chybou. Skúsil som to hneď znova a už išlo všetko bez problémov. Tak asi ju mám ešte zblbnutú len trocha :)
Peťo6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka