Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod soleass 7. 3. 2018 22:31

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kolik máte na spořáku peněz, aby jste vytěžili maximum z bonusu... tj. jestli se bonus počítá ikdyž mám na spořáku 200.000,- nebo je pořeba tam mít 199.999,- Díky :)
soleass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2018 23:10

Já když jsem měl na spořáku HIT 200 000 tak bonusový úrok jsem normálně dostával. Mne by ale zajímalo jak je to s bonusovým úrokem v případě, že je tam více jak těch 200 000.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod soleass 8. 3. 2018 08:11

takže když tam budu mít třeba 205 000,- tak 200 000,- se bude uročit celkem sazbou 0,8% a těch 5 000,- sazbou 0,2% ? tak to jde :) díky :)
soleass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 10. 3. 2018 23:11

Me by zajmalo jak probiha internet to TelcoScore? :) Jestli by to tu dokazal nekdo dovysvetlit.
Ok banka proveruje na zaklade pres operatora... tj pausal, kontakty snad muze? Kdo koho znate? :)
Jenze co kdyz tam mam cislo, ktere se nikde moc nepohybuje a navic je ve starym telefonu Nokia? :)
Co potom banka udela? Jak najde co platim a jak dle operatora? Pokud na tom cisle bude ze Pepa dobil kredit 200kc jednou za pul roku, kontakty tam nema, hloupej telefon a navic lezi treba casto i doma? :)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bi ... 2151447_pj
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 3. 2018 23:26

TelcoScore vychází z analýzy telekomunikačních dat za poslední 3 měsíce od O2, TM a Vodafone. Je to číslo v rozmezí 1-1000. Informace je poskytnuta podle telefonního čísla nebo rodného čísla. Důležité jsou data ze smlouvy, provoz čísel a platební historie. Která data konkrétně vstupují do analýzy hlavně v kategorii provoz, nevím. V dalších dvou si to nějak představit dovedu...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 10. 3. 2018 23:59

Banka nemusí rozumět tomu, proč to funguje a jak ta data souvisí s chováním (když třeba hypoteticky zjistí, že večerní volání znamená nižší riziko nesplácení); stačí jí umět změřit, že tam nějaká taková souvislost je, a že je dost (a jak moc) významná.

Není moc šance, že by podstatné informace o těch souvislostech zveřejnili: kdyby řekli, že večerní volání má dobrý vliv, bude to po všech novinách a lidi začnou víc volat večer, čímž ten efekt zruší a banka bude mít slabší informace. Navíc každou chvíli přijdou nová data a signál, který byl předtím silný, se může ukázat jako slabý, nebo najdou nějaký silnější.

---

Obecně to myslím vypadá, že všechny tyto „alternativní zdroje“ pro odhadování splácení jsou znatelně slabší než běžné bankovní zkoumání historie, příjmů, výdajů apod., a primárně se používají na hodnocení klientů, o kterých se jinak nic neví (např. vyšli školu a jsou první rok v zaměstnání), takže by předtím půjčku skoro určitě nedostali, a teď někteří z nich dostanou.

Nakonec celých posledních zhruba sto let se rapidně rozšiřuje působnost běžných lidí, kterým dokáže banka půjčit – dokud nebyly počítače a všechno se muselo dělat ručně, musela být půjčka velká, aby se ta administrativa a zkoumání vyplatilo, a s extrémně malým rizikem splácení, protože nebylo možné rozumně spočítat přesnou statistiku. S nástupem automatizace a statistického zpracování se rozšiřuje okruh lidí, u kterých mají banky představu o chování dost dobrou na to, aby nějakou půjčku mohli dostat, a za rozumnou cenu. TelcoScore je jen další krůček v této historii, posbírá se víc dat a bude možné se ziskem půjčovat zase další skupině obyvatel.

… a nebo je taky čím dál víc možné místo modelu splácení sestavovat jiné modely, třeba toho, jak vysokou úrokovou sazbu ještě klient přijme, a nabídnout mu místo nějaké nízké tu nejvyšší únosnou, přesně klientovi na míru. Ale to je v současné ČR spíš teoretická obava, banky se tu předhánějí vší silou, aby půjčovaly čím dál levněji.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 3. 2018 09:44

nezanedbatelná část lidí využívá firemní tarif... to bych chtěl vidět to hodnocení...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2018 10:58

Čus, doporučí někdo equa bank?Má smysl přecházet odjinud jen kvůli tomu, aby člověk equa vyzkoušel?
Díky za info
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 20. 3. 2018 11:28

docela hezke IB, to je tak vse.Ja uz tuto banku nemam.driv se kolem prvniho spozdovali platby mezi vlastnimi ucty,ale nevim jak to je ted.
Naposledy upravil marvy dne 20. 3. 2018 11:31, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 3. 2018 11:29

záleží, co po ní chceš a očekáváš
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 3. 2018 11:34

PULPANM:
S Equa bank jsem docela spokojený a klidně tuto banku můžu doporučit. Pro nenáročné klienty je to dobrá banka. Považuji ji za jednu z těch lepších v ČR. Z bankovních služeb nenabízí všechno ale pokud někomu postačí základní služby tak si myslím, že ho táto banka nezklame. K přednostem Equa bank patří např. výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma a v zahraničí za pouze 30 Kč, jedno z nejlepších IB mezi bankami v ČR. Pokud si tuto banku chceš pouze vyzkoušet tak v jiné bance kterou nyní používáš nemusíš hned rušit účty, ale až Equa bank lépe poznáš a uznáš, že to má pro tebe význam nebo můžeš mít účty i ve více bankách tak jak mnoho lidí zde z fóra.

marvy:
To zpožďování plateb u Equa bank je už asi dávno minulosti. Alespoň já v tom vidím už dost dlouho zlepšení. Od doby co jsem klientem této banky pozorují sice pomalé ale neustálé zlepšování.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod luboal1 20. 3. 2018 12:07

vlazy- naprosty souhlas!
Ja jsem nemel ani drive potize s prevodama. Asi jsem byl vyjimkou :-)
Chtel jsem kdysi zkusit AIR-Bank ale odradily me poplatky za vyber v cizine u jednoducheho konta.
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2018 12:33

Ok děkuji všem za názory, asi ji zkusím a uvidím.
Nepotřebuji měnit banku, ale mohu vyzkoušet tu, co jsem nikdy nezkusil, když mám od vás doporučení.
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2018 14:04

ps v zahraničí se platí jen 9,- Kč za výběr z ATM, jsem se dočetl.

vlazy píše:PULPANM:
S Equa bank jsem docela spokojený a klidně tuto banku můžu doporučit. Pro nenáročné klienty je to dobrá banka. Považuji ji za jednu z těch lepších v ČR. Z bankovních služeb nenabízí všechno ale pokud někomu postačí základní služby tak si myslím, že ho táto banka nezklame. K přednostem Equa bank patří např. výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma a v zahraničí za pouze 30 Kč, jedno z nejlepších IB mezi bankami v ČR. Pokud si tuto banku chceš pouze vyzkoušet tak v jiné bance kterou nyní používáš nemusíš hned rušit účty, ale až Equa bank lépe poznáš a uznáš, že to má pro tebe význam nebo můžeš mít účty i ve více bankách tak jak mnoho lidí zde z fóra.

marvy:
To zpožďování plateb u Equa bank je už asi dávno minulosti. Alespoň já v tom vidím už dost dlouho zlepšení. Od doby co jsem klientem této banky pozorují sice pomalé ale neustálé zlepšování.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2018 14:59

9 Kč za výběr při dost špatném kurzu taky není moc výhra, to už si mohli osvojit zákazníci mB, kteří to měli dokonce zdarma. Záleží, jak to chce člověk používat.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka