Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 3. 2018 15:05

Dvakrát jsem s nimi řešil Čekárnu plateb, kdy mi v ní trčely už provedené transakce. Na základě mailu to vždycky nějak vyřešili. Pak mi nevyhovuje logika řazení položek v Čekárně plateb (to jsem psal jinde), možná tady dojde k nějakým změnám.

Ostatní základní služby v pohodě. Používám tady nějaké trvalé + příležitostné platební příkazy k úhradě. Taky v pohodě. Částečně využívám i spořák.

Účet mám něco málo přes dva roky.
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2018 15:14

Díky uvidím a popřemýšlím.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 3. 2018 15:44

PULPANM píše:ps v zahraničí se platí jen 9,- Kč za výběr z ATM, jsem se dočetl.
Ano máš pravdu. Výběry v zahraničí nepoužívám a tak jsem se spletl a omlouvám se za to.

xls:
A kde jinam je ten kurz lepší? Já na zahraniční platby používám kartu od Creditas kde mi kurzy v porovnání s jinými bankami připadají být lepší. Banka ve které by bylo všechno dobré v Česku asi neexistuje. Někde jsou lepší kurzy, jinam úroky a ještě jinam třeba nějaké služby.

losalamos:
Kdysi asi před 2 léty jsem s nimi také řešil čekárnu plateb, ale nyní u mne je ta čekárna plateb už hodně dlouho bez problémů.

PULPANM:
Pokud jsi si už Equa bank vyhlédnul tak si myslím, že asi není ani co přemýšlet nad tím a rovnou bych šel do toho. Myslím, že zklamání z této banky se nemusíš příliš obávat. Jinak je to tvoje věc jak se nakonec rozhodneš.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 3. 2018 16:29

@vlazy
Jeste lepsi kurzy nez Creditas maji kreditky od Hello bank (byvala Cetelem), napr. EON kreditka.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Moucha 20. 3. 2018 16:36

marvy píše:docela hezke IB, to je tak vse.Ja uz tuto banku nemam.driv se kolem prvniho spozdovali platby mezi vlastnimi ucty,ale nevim jak to je ted.

pořád stejná tragédie, já ji mám jen kvuli spořáku, jinak je nanic, dle mého nejpomalejší a nejvýpadkovější banka v Evropě
Moucha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 3. 2018 16:49

Vážený pane,
s účinností od 25. 5. 2018 měníme VOP. Hlavním důvodem změny je být v souladu s novým nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Ostatní dokumenty tvořící obchodní podmínky Equa bank a.s. včetně Sazebníků zůstávají beze změn. Veškeré detaily a znění VOP naleznete ve Vašem IB.
EQ
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 3. 2018 19:11

Moucha píše:pořád stejná tragédie, já ji mám jen kvuli spořáku, jinak je nanic, dle mého nejpomalejší a nejvýpadkovější banka v Evropě
Myslím, že určitě záměrně zveličuješ to co není pravda. Není to sice nějaká super banka, ale až tak špatná určitě není.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2018 20:07

Myslím, že ty určitě záměrně idealizuješ.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 21. 3. 2018 08:35

Pul: muzes zkusit jeste Creditas,tedka meli update IB a smart banky. Je to zdarma a mas tam 5 vyberu ze vsech bankomatu a maji pokladny,kdyby si chtel resit hotovost na prepazce.Me se celkem libi jejich IB,je vkusne.Ovsem line asi budou ty prevody.Neco sem nekde tady snad cetl.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 3. 2018 09:16

marvy:
Creditas možná není špatná, ale to jejích poslední update IB se jim s těmi notifikacemi vůbec nepovedlo a vidím to spíše jako zhoršení v této oblasti. Jejích IB podle mne nic moc i když špatné není, ale v některých jiných bankách ho mají lepší. Co z toho, že asi mají pokladny na pobočkách když těch poboček mají trochu poskromnu a je to pouze pro ty kteří mají štěstí, že jim pobočku zřídili v rozumné blízkosti bydliště.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 21. 3. 2018 09:32

Vlazy, kolik poboček s pokladnou má ta Equa?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod j.ree 21. 3. 2018 13:05

0, ale pry finisuji s Vkladomaty (ale jak ctu z jejich prohlaseni, to uz finisuji dlouho), s pridavanim sluzeb to je ale u nich na dlooouho ...
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 21. 3. 2018 13:12

Nesouhlas se změnou VOP (kvůli GDPR) znamená ukončení smluvního vztahu. Narozdíl třeba od Sberbank.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 21. 3. 2018 20:41

V dobách valutomat.com (rok 2015 - 2016) jsem hojně využíval propojení karty EQUA bank s EUR a USD účtem (tedy nejen s CZK účtem) na platby (zdarma) a hlavně laciné výběry z bankomatů (9 Kč). Ovšem jenom v eurozoně či USA. Příchozí europlatba/SEPA na equa je taky za 9 Kč, příchozí zahraniční platba za přijatelných 29 Kč. Dnes je tato funkce stále použitelná, jenom valutomat.com je třeba nahradit něčím jiným (např. Roklen).
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 3. 2018 21:57

Kolem.jdouci píše:Vlazy, kolik poboček s pokladnou má ta Equa?
Nevím, ale myslím, že asi žádnou. Já pokladnu nutně nepotřebují i když možná někdy by se mohla výjimečně pokladna hodit. Způsob jak do Equa bank v případě potřeby dostat na účet hotovost si ale bez problémů dokážu najít.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka