Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Korzaik 4. 3. 2019 21:25

Potřebuju si poslat složenkou "A" peníze na účet v Equa bank, jde to platit kartou?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2019 21:41

Ne, složenky nejde platit kartou. Můžeš si ale sám sobě poslat doporučený dopis na dobírku, ten už platit kartou jde
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2019 21:41

Ne, složenky nejde platit kartou. Můžeš si ale sám sobě poslat doporučený dopis na dobírku, ten už platit kartou jde
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Korzaik 4. 3. 2019 22:09

vpe píše:“u Richee musíte prvním klikem shodit klávesnici a druhým stisknout přihlásit. “

To teda nemusis, staci otisk u richee i equabank ;-)) (u kvalitniho telefonu samozrejme)

Já otisk nepoužívám, co jsem ho zkoušel posledně, tak aby mi fungoval otisk u Equa bank, musel jsem ho mít zapnutý v celém telefonu, což je pro mě na odemykání otravné.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 5. 3. 2019 00:05

PatrikChrz píše:Ne, složenky nejde platit kartou. Můžeš si ale sám sobě poslat doporučený dopis na dobírku, ten už platit kartou jde

1. poslu si dopis na dobirku
2. Zaplatim ho kartou
3. Vyplatej me cash na prepazce
4. Ja si za ten cash poslu Ackovou slozenku na equa ucet
5. Vyplati mi equa tu slozenku vratkou

Fakt toto si nekdy udelal?
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 3. 2019 00:58

Korzaik píše:
vpe píše:“u Richee musíte prvním klikem shodit klávesnici a druhým stisknout přihlásit. “

To teda nemusis, staci otisk u richee i equabank ;-)) (u kvalitniho telefonu samozrejme)

Já otisk nepoužívám, co jsem ho zkoušel posledně, tak aby mi fungoval otisk u Equa bank, musel jsem ho mít zapnutý v celém telefonu, což je pro mě na odemykání otravné.

Na jakem zařízení? Co je otravneho na tom na tlačítko podržet prst o vteřinu déle?
Používám teď face id.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 3. 2019 06:07

evelista: Ne, to neudělal. Poslal si dobírku rovnou na účet (dobírková složenka A), nikoliv v hotovosti (složenka C).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2019 08:29

přesně, jak píše drkarel.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Korzaik 5. 3. 2019 12:01

vpe píše:Na jakem zařízení? Co je otravneho na tom na tlačítko podržet prst o vteřinu déle?
Používám teď face id.

Mám Xiaomi, tam musíš přiložit prst a pak ještě odemknout potažením. Proč bych měl dělat dva kroky?
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 3. 2019 12:17

Korzaik:
Také mám XIAOMI a u mne stačí pouze přiložit prst a je odemknute bez nutnosti potažení prstem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 5. 3. 2019 12:21

Korzaik píše:
vpe píše:Na jakem zařízení? Co je otravneho na tom na tlačítko podržet prst o vteřinu déle?
Používám teď face id.

Mám Xiaomi, tam musíš přiložit prst a pak ještě odemknout potažením. Proč bych měl dělat dva kroky?

V nastavení odemknutí obličejem je přepínač mezi přímým odemknutím nebo odemknutím a potažením. Taky mě to potažení strašně štvalo a kdyby to nešlo přepnout na přímé odemknutí, nechal bych jenom prst.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod czaki 6. 3. 2019 17:05

Nevíte jestli se u Equa bere dobití Revolutu jako platba kartou? Když jsou potřeba ty 3 platby mesíčně, tak by to bylo fajn :)
czaki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 3. 2019 21:36

Podle všeho ano, v listopadu jsem měl 2 platby v obchodě a 3x Revolut a bonusový úrok mám.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 3. 2019 21:34

Ta nová mobilní aplikace je úplná tragédie. Nejen, že je málo přehledná tak navíc nefunguje tak jak by se to očekávalo a předpokládalo. Potřeboval jsem změnit limit na kartě pro internetovou platbu, ale bohužel jde to pouze v násobkách celých 1000 Kč. Pokud potřebuji zaplatit kartou nějakou drobnou platbu např. do 100 Kč tak je zcela zbytečné abych si nastavoval minimálně až 1000 Kč. To nastavování limitů je mj. z bezpečnostních důvodů a banka takto zbytečně nutí si nastavovat ty limity tak jak to určí sama. V IB jde ty limity nastavit v jakékoliv výši kterou si sám určím. Taková mobilní aplikace je téměř k ničemu pokud kvůli některým věcem stejně musím použít IB. Další věc je to, že pokud převedu peníze mezi vlastními účty tak v tom horním pruhu se zůstatky na účtech nezmění i když převod se zrealizuje. Ty zůstatky se změní až po odhlášení a následným novým přihlášení. S tou aplikaci si dělá banka pouze zbytečně ostudu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 3. 2019 22:47

To mi nepřijde jako velké minus, u limitů karty se asi počítá, že je nastavíš jednou a necháš to ležet, pokud to potřebuješ na koruny, asi se dá překousnout nastavení přes IB. Samozřejmě nedodělek je to zbytečnej, ale vadí jednomu člověku z tisíce.
Ty zůstatky - tohle je podobné i v IB, že člověk musí dát F5 (a to nejlépe až po pár vteřinách), aby se stav obnovil.

To mi u Equa vadí teda podstatnější věci typu, že neumí disponenta pro FO (pokud to teda stále platí, loni to ještě nešlo), okamžite platby nebo multibanking taky nemají a uvítal bych třeba i kreditku. Suma sumárum mi přijde, že ten vývoj tam jde pomalu. Na druhou stranu s takovou Hello bank se to srovnat, to bych asi jako hlavní banku používat nedokázal.

Když jsme u toho, která bankovni aplikace je podle vás nejlepší?
Korzaik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka