Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 10. 2020 15:09

suram píše:Takže na rychlý převod mezi účty v bance je třeba použít jinou banku jako prostředníka. :D

Sice ano, ale bylo by to za poplatek. Převod z SÚ na BÚ a až pak následné zadání platby z BÚ se v Equa dělá zejména kvůli vyhnutí se poplatku 9 Kč za odchozí platbu z SÚ (na jakýkoliv jiný účet než vnitrobankovní převod na jiný svůj účet, ten je zdarma). Tvůj postup by k tomu poplatku 9 Kč vedl.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 10. 2020 15:15

Dneska jsem tam mezi svými účty prováděl 3 platby, všechno okamžitě. Příchozí okamžitá platba z ČSOB taky ihned. Třeba už jim to všechno funguje.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 1. 10. 2020 17:54

minarjo píše: Tvůj postup by k tomu poplatku 9 Kč vedl.

Což vzbuzuje podezření, že ty vnitrobankovní platby zdržují schválně.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 10. 2020 21:12

Dnes jsem také čekal na převod ze spořáku na běžný účet docela dlouho. V noci asi kolem 1:00 jsem si zadal příkaz a ve 12:35 mi to v Kauflandu zamítlo platbu kvůli nedostatku peněz na účtu. Teprve až na 3 pokus se platba provedla, protože zrovna ty peníze ve 12:36 dorazily na běžný účet.

Lenka_2:
Také mi to tak připadá, ale jaký význam by to zdržování vnitrobankovních převodů pro banku mohlo mít? Možná jestli tím nechtějí donutit klienty aby peníze drželi raději na neúročeném běžném účtu a ne na spořáku nebo převody jinam prováděli přímo ze spořáku za poplatek. Že tím ale můžou přicházet o peníze za platby kartou, protože když se převod zdrží a někdo kvůli tomu nemůže zaplatit kartou tak použije hotovost a nebo kartu jiné banky a oni z toho nemají nic to jim asi nedošlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 2. 10. 2020 07:13

Ještě je varianta, že je vůbec nenapadlo, že jsou idioti, kteří kvůli pár haléřům nechávají na běžném účtu minimální zůstatek a pak nemůžou tou kartou zaplatit.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 2. 10. 2020 07:26

@xls @suram - asi jsem se trefil do jiného okamžiku, než xls. Chci říct, že ty okamžité platby musí Equa zrovna akceptovat. Taky jim to hapruje - zrovna včera jsem tam zkoušel poslat platbu z ČSOB a to mi psalo, že Equa momentálně okamžité platby nepřijímá ... Takže nástroje jsou, ale zkrátka když to nejde, tak to prostě nejde ani oklikou.

Equa je pro mě v tomto okamžiku banka s největšími plenkami, pokud porovnám všechny banky, se kterými mám něco společného.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 2. 10. 2020 16:19

rozhodně nečekej, že jejich převody mezi účty zrychlí, poslední kapkou pro mne bylo, když okamžitá platba přistála po několika hodinách :-(
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 3. 10. 2020 21:05

Zatím můj život nevisí na okamžitých platbách, ať už se jedná o kteroukoliv banku ;-) tak se s tím dokážu srovnat.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 4. 10. 2020 09:05

vlazy píše:Dnes jsem také čekal na převod ze spořáku na běžný účet docela dlouho. V noci asi kolem 1:00 jsem si zadal příkaz a ve 12:35 mi to v Kauflandu zamítlo platbu kvůli nedostatku peněz na účtu. Teprve až na 3 pokus se platba provedla, protože zrovna ty peníze ve 12:36 dorazily na běžný účet.

Jestli se nepletu, tak před pár lety se disponibilní zůstatek pro platbu kartou bral ze stavu ze závěru předchozího dne, nikoli online. Jestli tomu tak dnes není, tak by to byl pokrok :hm
vlkoslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 10. 2020 10:15

Pokud jde o disponibilní zústatek pro platbu kartou u Equa ... tak musí být on-line, bo bezprostředně po převodu ze spořáku na běžný účet (pokud tedy zrovna proběhne a nečekám dvě hodiny, nebo celé dopoledne) jde kartu použít ;-) . Dělám to tak proto, že na běžném účtu ke kterému mám debetní kartu udržuji nulovou hotovost a tu na účet nahrnu těsně před platbou, nebo výběrem hotovosti. Jinak používám pro placení kreditku. Je to zvyk ještě z dob, kdy úroky na spořáku, a bonusy na kreditkách ještě za něco stály ... dnes už z toho je jen čistý pragmatismus ... peníze držet mimo účet, ke kterému je vydána debetka, aby při případném zneužití karty nebyly postiženy mé peníze 8-) ... k tomu u debetky samozřejmě vynulované limity :D 8-P
Alfréd z hor
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 10. 2020 18:22

vlkoslav píše:Jestli se nepletu, tak před pár lety se disponibilní zůstatek pro platbu kartou bral ze stavu ze závěru předchozího dne, nikoli online. Jestli tomu tak dnes není, tak by to byl pokrok :hm
To mi připadá jako nějaký nesmysl. Nepamatuji si, že by některá banka kterou jsem používal nebo používám to tak někdy dělala. Z toho co si pamatuji tak vždy ve chvíli platby nebo výběru z bankomatu muselo být na účtu dostatek peněz na uskutečnění transakce, jinak to neprošlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 8. 10. 2020 11:19

Tak to moc nepamatujes
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 9. 10. 2020 06:22

Pokud si člověk na stránkách Equa bank najde jejich bankomaty, zobrazuje to snad všechny dostupné bankomaty. Pak může odfiltrovat ty označené "naše bankomaty s možností vkladu". V sazebníku pak rozlišuje ověření zůstatku na svém nebo cizím bankomatu, což je poněkud zavádějící, když prezentuje bankomaty všech možných bank na svých stránkách s logem stylizovaného "E". Předpokládám, že bezplatné ověření zůstatku je jen na těch pár bankomatech, co mají na pobočkách...?
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod miropiro 15. 10. 2020 08:55

Tak dnes dopoledne zase nefungují převody mezi účty...
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Surik4t4 15. 10. 2020 09:32

Mně teď fungují.
Surik4t4
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka