Bankovní šeky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fikyyy 28. 4. 2010 09:33

Použili jste nekdy v platebním styku bankovní šek? Vase zkusenosti?
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 4. 2010 10:21

fikyyy: já osobně ne, ale pamatuju si, že otec jednou těsně po revoluci šekem v obchodě platil. Pamatuju si to proto, že tambyl problém, že to musel rozepsat na několik šekú, protože částka kterou platil byla větší, než povolená hodnota jednoho šeku. Bylo to tehdy u ČS.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2010 10:54

Osobní šeky se u nás v podstatě nevyužívají, bankovní mě napadají snad jen u nákupu auta, šperků nebo nábytku (zákonné omezení plateb v hotovosti), pokud se nechce kupujícímu čekat, než dorazí bankovní převod.

Pamatuji si, ja si zákaznice v jendom našem obchodě vybrala hodinky a pak musela 3 dny čekat, než dorazí platba na účet obchodu :D

Jinak před revolucí byla platba bankovním šekem zcela obvyklým způsobem platby za nový automobil, někde to snad ani jinak nešlo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 14. 10. 2010 12:37

Nevíte někdo kolik zaplatím na poplatcích za proplacení šeku zahraniční (nejspíše nějaké britské) banky?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2010 13:04

Jak kde. Nektere banky neproplaceji vubec, nektere jen svym klientum. U malych castek je dobra Ceska sporitelna, ktera to dela za 1 % (bezhotovostne) nebo 2% (hotove), minimalne 100 kc a to neklientum. U velkych castek je dobra Citi - 650 Kc pausal.
Pocitej s cca 30 dny!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků