ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kecinzer 21. 7. 2011 12:45

Účet mi přijde takový zajímavý, jen ty výběry z bankomatů jsou tragické. Jednak drahé a hlavně síť bankomatů Rajfky je hodně řídká.

Zajímalo by mě, jestli mají vlastní karty a dochází tedy k okamžitým blokacím plateb kartou v IB. Těch 5 tisíc měsícčně kartou by se teoreticky dalo dát, ale už je to omezení a člověk na to musí myslet.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 7. 2011 14:10

Není v tom 6 měsíčním vkladu za 3,5% nějaký fígl?
Mám tím na mysli nějaké poplatky, nutnost mít u nich účet, atd?

Zkrátka jestli to je objednám - převedu peníze z FIO - po půl roce dostanu zpět peníze do FIO + 3,5% (p.a.?) - toť vše
Hlava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ALF6 21. 7. 2011 18:03

z Mesce

Franta Strnad (neregistrovaný) 193.245.34.--- Dnes 14:39

3,5% je roční sazba! Za půl roku dostanete zhodnocení 1,75%. Klidně si to ověřte, volal jsem jim.
Jinak operátoři jsou velmi dobře vyškolení a perfektně zodpověděli každý můj dotaz.
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2011 18:16

Tak pokud je 3,5% p.a. tak je snad logicke, ze za pul roku clovek realizuje zhodnoceni 1,75%. :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Adule 21. 7. 2011 19:03

Pokud to tedy dobre chapu, momentalne je nejvyhodnejsi diky dennimu pripisovani uroku a do castky 127 500 Kc bez srazkove dane sporici ucet ZUNO (mam na mysli bez jakekoliv fixace). Takze si nejdriv musim zalozit ucet u ZUNA a pak budu mit teprve sporak a tech si musim zalozit nekolik ci jak?
A jaky je rozdil mezi bezpecnostnimi sms a sms plus na uctu plus?
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 7. 2011 20:20

U zuna se mě líbí jedna věc na spoř. účtu.. šli na to dobře.. založí i běžný účet s kartou a nemusí tak zodpovídat otázky typu, kdy budou karty ke spořákům apod.. Nemít starého wursta, tak to založím taky
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 21. 7. 2011 20:30

Adule: Založíte si běžný účet (zdarma) a přes IB pak volíte dodatkové produkty - vklady, spořící účty. Jinak ještě výhodnější spořící účet je MSD s 2,8% (Zuno má 2% s denním připisováním) - ale zde je nutno operovat osobně na pobočce (Praha, Brno, Olomouc).

Rozdíly obou účtů jsou mnohde prezentovány, i na stránkách Zuna. Jde především o výběry a autopilot ...
kalamancharo

Odeslat příspěvekod akcius 21. 7. 2011 22:00

kalamancharo : tož tos mně skoro vyrazil dech - MSD v Olomouci !!!(dnes již 10 dní na Sokolské ulici !! , jak sem ted zjistil na jejich webu ..)..to se tam půjdu hned v pondělí podívat..a pokud mají spořák bez podmínek a omezení 2,8 % p.a., tak nechám na Axe pár drobných a zbytek šup na MSD..tak dík za info .
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 22. 7. 2011 07:24

Už to začíná: kurýři. Zrovna před chvílí mě volal kurýr, očividně rekrutovaný z nějakých nezaměstnaných i***** před důchodem. Vychování na 0, když jsem ho vyvedl z omylu, že bych byl za 1,5 hodiny v půl desátý v pracovní den doma, tak ani nevěděl, kam mě poslat. A ve 4 odpoledne prý už bude dávno doma on. Opravdu dobrý, ani nechci vzpomínat, co mě to připomíná. (Už jsem tady psal, že kvůli ušetřené stovce bych martyrium s otevíráním a kurýrem asi neabsolvoval, a je to tady.)
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 22. 7. 2011 07:59

Mne volali taky a naprosto bez problemu.Za pul hodky tu je :-)
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirik74 22. 7. 2011 08:23

Ani já jsem netušil, že MSD už je i v Olomouci, zjistil jsem to včera na Aktuálně. Zajímavé porovnání, hlavně u termínovaných vkladů to Zuno asi moc nepotěší :-) http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=707974
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žulda 22. 7. 2011 08:50

Tak jsem tu měl kurýra, přijel ve stanovený čas, mladý kluk, jednání v pohodě, jen se omlouval, že to vyřizuje poprvé. tak snad to udělal dobře. Další účet, no sláva!
Žulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2011 10:30

A ja furt nic :'(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ALF6 22. 7. 2011 11:14

Tak IB uz funguje :-)) Kuryr byl taky mlady kluk a jednani uplne v pohode! No mozna, ze zrusim PS ucet Online. Mam tak 3 vybery do mesice a tech 15K si radeji prevedu na sporici ucet u Zuna.Jako hlavni ucet necham Fio.

PS: Jakou moznost mam zaskrnout u toho sporiciho uctu? Jsem z toho zmateny :--
ALF6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Z 22. 7. 2011 13:25

Bude to znít jako PR, ale: v úterý odpoledne založen účet, úterý večer objednána karta přes IB a pátek ráno karta doma...
Je to embosovaná VISA - vypadá jako z obrázku slovenské Zuno. Pod jménem je uvedeno číslo účtu.
Defaultní limity (dle IB):
Výběry z bankomatů:
denní 15000 Kč, měsíční 150 000 Kč (limity jde přes IB zvýšit na 60 000/den, resp. 300 000/měs.)
Pro platby kartou:
denní 30000 Kč, měsíční 300 000 Kč (limity jde přes IB zvýšit na 120 000/den, resp. 600 000/měs.).
Kartu je možné v IB dočasně zablokovat (jde nastavit na jak dlouho), zrušit, případně zrušit její obnovení na konci platnosti.
Žádná další nastavení jsem v IB zatím nenašel ...
Mr.Z
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka