ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bank_rider 15. 11. 2011 18:17

První dojmy z IB Zuno jsou hrozné. Design je "hnus fialový" :D a nejde to změnit, ale hádám, že cílovému klientovi se to asi líbí. Uživatelsky se v tom orientuji poměrně špatně, celé rozhraní navíc působí dojmem pomalého bloatware.

Rozhraní IB, vzhled karty, nebo volba cen v soutěži pro zákazníky platící kartou, to vše na mě působí dojmem, že ZUNO je vlastně banka pro "buzny". :D
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 18:45

No, znam horsi. Prijde mi to trochu "prekudrdlinkovane", ale ku podivu to neni ani moc pomale (Postovka/CSOB je horsi) a celkem logicke.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 15. 11. 2011 19:49

ZUNO tiskne na kartě CVC kód do podpisového proužku. Soudruzi z NDR asi udělali někde chybu :D
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 15. 11. 2011 20:06

To Bank_rider:

KB to má u VISY Electron stejně. Dříve to tak bylo běžné.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 11. 2011 11:53

Bank_rider píše:ZUNO tiskne na kartě CVC kód do podpisového proužku. Soudruzi z NDR asi udělali někde chybu :D
Fio karta od ČSOB to má stejně. Takže soudruzi v NDR chybu nedělají 8-P
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 16. 11. 2011 16:59

DoubleSix píše:Fio karta od ČSOB to má stejně. Takže soudruzi v NDR chybu nedělají 8-P

To ještě neznamená, že to není blbě, nebo minimálně pitomost. :D

FIO karta je šmejd sama o sobě.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 18:50

Banr_rider: člověče, tys mě dal. Rozhodl jsem se podívat na všechny karty, co mám, jak to tam mám a Axu jsem nemohl najít :shock: . Už jsem myslel, že jsem jí ztratil, tak hned převod peněz na "vedlejší" účet a chystal jsem se kartu blokovat, naštěstí jsem jí nakonec našel.
Tak já to mám takto:
FIO - bez CVV (stará karta)
mBank - debetka i kreditka obě vedle podpisového proužku
ZUNO - na podpisovém proužku
Axa - poslední 4 čísla karty na podpisovém proužku, CVV vedle
Equa - stejně jako Axa
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 16. 11. 2011 18:59

Jakou má logiku nacpat nějaké identifikační údaje do podpisového proužku? Aby se neměl držitel kam podepsat?
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 19:07

Těžko říct. Myslel jsem, že to je prostě vlastnost výrobní linky, ale zdá se že ne. ZUNO a mBank mají obě karty od AustriaCard a přesto to má každá jinak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 16. 11. 2011 19:13

Odhaduju, že je to dáno designem karty. Banka si určitě může navrhnout, kde bude jaký text, kam umístit ten VISA hologram a kam podpisový proužek. Zato CVC kod vypada, že je pořád na stejném místě, takže když to navrhnou blbě, tak se to kryje.

Karty ČS ho taky mají mimo proužek, stejně jako mBank.
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 19:17

Jo, máš pravdu, aspoň při porovnání mBank a Zuno to tak vypadá. Ale pouze při porovnání karty stejného výrobce. Když srovnám s Axou a Equou, tak je ten kód jinde.
Takže by museli design karty plánovat individuálně pro konkrétního výrobce o kterém se možná rozhoduje až po schválení návrhu karty (podle toho kdo nabídne nejvhodnější podmínky).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 16. 11. 2011 19:48

Když už jsme u těch karet:

AXA KK - CVV vedle podpisového proužku
Maxkarta - poslední 4 čísla karty + CVV v podpisovém proužku! (vedle je logo české dědictví UNESCO)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 11. 2011 21:06

Bank_rider píše:Jakou má logiku nacpat nějaké identifikační údaje do podpisového proužku? Aby se neměl držitel kam podepsat?

Aby nešlo na ukradenou kartu nalepit nový podpisový proužek a podepsat se jak chci. (Ano, samozřejmě že nikdo nekontroluje ani podpis, natož pak část čísla karty na podpisovém proužku.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 16. 11. 2011 21:17

filip893 píše:Maxkarta - poslední 4 čísla karty + CVV v podpisovém proužku! (vedle je logo české dědictví UNESCO)

Tak to má i Maestro od LBBW.

Jedna stará karta od HVB Bank (kreditka VISA Classic) měla dokonce na podpisovém proužku celé číslo karty včetně CVV kódu - tj. celkem 19 číslic. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 11. 2011 22:09

fc70 píše:Aby nešlo na ukradenou kartu nalepit nový podpisový proužek a podepsat se jak chci. (Ano, samozřejmě že nikdo nekontroluje ani podpis, natož pak část čísla karty na podpisovém proužku.)

V globuse ti vezmou i cizí kartu (např. manželky, rodičů), prodavačky to mají údajně nařízené od vrchu, takže tak :-D
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka