ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rybak 15. 4. 2012 23:08

na strankach maji 3 a 3,3%. koukal jsem sem http://www.mesec.cz/produkty/terminovan ... lc2&smer=s tady je jeste se 4% sazbou.

-- 15. 4. 2012 23:30 --

jeste dotaz... ma ten vklad u zuno nejaky strop, nebo se 3% za rok pocitaji z neomezeneho vkladu?
na strankach maji omezeni 2.5mkc, ale plati zrejme jen pro sporeni plus.
Rybak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 16. 4. 2012 10:31

Tak po mesici pouzivani jako BU na to kaslu, celkem asi 3 nebo 4 nebylo dostupne IB kdyz jsem chtel provest nejaky prevod, vybery jsou uber drahe, ale tak dejme tomu, ale to IB je fakt des bes, napisu cislo a cele se to ajax prepocitava a je nepouzitelne, fakt uzivatelsky maximalne neprijmene. Takze nevim jestli zkusit tu equa, nebo overenou klasiku mbank ...

Alespon ze teda ty tri kila me pripsali.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 4. 2012 10:56

Kuwa, tak to asi musím mít nějaké jiné ZUNO... Já mám IB dostupné pořád, hlášku o nedostupnosti mně to vyhodilo asi 2x, stačilo dát refresh... A nějaké přepočítávání tam taky nemám...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 16. 4. 2012 11:06

to máš marný : on myslí asi "přepočítávání čísel" na login stránce, když zadáš to login číslo klienta tak to chvilku něco dělá, asi to kontroluje zda to číslo je OK.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod evlo 16. 4. 2012 11:09

Ne, myslim, ze to bylo nekolikrat zcela nedostupne, jednou hlaska o nedostupnusti a dvakrat nebo trikrat proste nic. Prepocitavani neni jen na login strance, ale i pri zadavani platby, vsude.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rybak 16. 4. 2012 15:02

Jak rychle bude trvat prevod ceska sporitelna > zuno, kb > zuno? diky
Rybak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elinor 17. 4. 2012 14:35

Dotaz: Pro akci Zuno My friends nesmí jít o osobu blízkou. Lze otce mých (našich) dětí považovat za osobu blízkou nebo ne? Doplňuji, že nejsme a nebyli jsme manželé a trvalý pobyt máme každý jinde. Co myslíte?
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 4. 2012 14:39

elinor: oni podle me posuzuji shodu jmen nebo adresy, takze to zkus.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Rodsten 17. 4. 2012 18:12

Netušíte někdo, kdy ZUNO připisuje platby ? Pořídil jsem si účet ke spoření, protože u AB mi už ta jejich "absurdní" pětikačka začala hodně vadit.

Poslal jsem kolem 13 hodiny z GEMB a AB do ZUNO peníze, budou tam ještě dneska nebo až zítra ?
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rybak 18. 4. 2012 06:20

Tady je to celkem pekne popsane...

http://forum.mesec.cz/index.php?topic=98.0
Rybak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 4. 2012 07:30

Začínám mít pocit, že v ZUNO jsou stejní amatéři jako v ostatních nových bankách. Zadal jsem platby v tomto pořadí:
1. Převod ze spořicího účtu na BÚ
2. Platbu z BÚ na cizí účet

A ejhle, v 6:20 mně přišla SMSka, že platba nebyla provedena z důvodu nedostatku peněz na účtě. Navíc se poté automaticky nezopakovala, když konečně dorazily peníze z SÚ.

Takže, pitomečkové v ZUNO, podle logiky by příkazy měly proběhnout v pořadí, ve kterém byly zadány. Případně by přednostně mohly být provedeny příkazy mezi vlastními účty, ale to už bych po vás chtěl moc.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 24. 4. 2012 07:53

To není problém s pořadím plateb, ty se skutečně provedly v pořadí SÚ - BÚ a BÚ - cizí účet. Problém Zuna je občas posunutá uzávěrka systému. Takže převod z SÚ na BÚ se sice virtuálně provedl, na BÚ je ale pro systém stále zůstatek ze včerejšího dne a proto ta nesmyslná hláška o nedostatku prostředků, ačkoliv ty je v IB vidíš. Bohužel to je největší slabina Zuno, kdy nevíš dne, kdy kvůli posunuté uzávěrce systému ti neodejde platba ven.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 24. 4. 2012 10:29

Tomáš Marný píše:Začínám mít pocit, že v ZUNO jsou stejní amatéři jako v ostatních nových bankách.

Takže, pitomečkové v ZUNO, podle logiky by příkazy měly proběhnout v pořadí, ve kterém byly zadány. Případně by přednostně mohly být provedeny příkazy mezi vlastními účty, ale to už bych po vás chtěl moc.

Kdepak, to je naopak výhoda hotového, stabilního, standardního core banking systému v praxi. Zuno má Finacle od Infosysu, to není nic co by si jako "nová banka" dělali ITáci doma na koleně.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 4. 2012 10:51

Aha, tak to je "výhoda"? Tak to fakt radši zůstanu u FIO, kde alespoň tohle funguje podle mých představ.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 4. 2012 11:01

no mě na zuno dojalo, jak si teda hrajou na neformální banku. Ok, neformální oblečení, ale rifle, červené triko a bílé boty to už na mě bylo moc...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka