ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod origenes 17. 9. 2013 08:21

Dobrý den. Nevíte náhodou někdo, zda lze na IB Zuna nastavit informační emaily o změnách na účtu tak, jako to dnes dělá snad už každá standardní banka? O.
origenes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 17. 9. 2013 08:34

Ne, pouze placené SMS, nebo zdarma v rámci ÚČTU+
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod origenes 17. 9. 2013 08:41

zklamala mrška jedna, děkuji za výstižné info. O.
origenes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strnisko 17. 9. 2013 10:53

Já bych se bez informačních SMS neobešel, proto mám Účet+. Platím kartou, takže měsíční podmínku útraty 5000 snadno plním a účet+ mám zdarma.
Posílání emailů o pohybu na účtu bych nikdy neriskoval. Jako ajťák moc dobře vím, že emaily čte kdekdo cestou, včetně providera, hackerů, jiných slídilů a tajných služeb. Protokol SMTP je ze 70.let minulého století beze změn. Nějaké šifrování mailů není automaticky a snadno vnucované masově třeba v nejrozšířenějších produktech Microsoft, takže není vůle na nějakou ochranu osobních informací ze strany vlád.
Strnisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 9. 2013 11:00

Zatímco tu informační SSMku nepřečte nikdo, že...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Strnisko 17. 9. 2013 13:05

Netvrdím, že nikdo, ale ta množina je podstatně omezenější. Je k tomu potřeba specielní technika a celý přenos je od vzniku mobilního přenosu šifrován. Do schránky třeba na seznamu má přístup spousta jejich ajťáků a nejťák se tam může dostat prostým uhádnutím hesla. Když ještě přidám, že díky zakázaném relayingu jde odesílání vždy jen přes server providera, tak v domácím prostředí může odeslanou zprávu z Outlooku přečíst třeba O2, UPS, T-Mobile, nějaké místní wifi šmudla provider a spousta dalších, přes které servery to cestou jde.
Strnisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 9. 2013 13:41

Moji poštu si tedy O2 ani T-Mobile nečte, k poštovnímu serveru se připojuji přes SSL při odesílání i přijímání pošty. A UPS už vůbec ne (myslel si Uninterruptible power supply nebo United Parcel Service?).
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 9. 2013 14:20

To "riziko" přečtení informačních emailů jako normální člověk klidně podstupuji.
Určitě bude pro někoho zajímavé, že jsem právě v Tesco zaplatil 84 Kč...
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Strnisko 17. 9. 2013 15:12

xtonda píše:Moji poštu si tedy O2 ani T-Mobile nečte, k poštovnímu serveru se připojuji přes SSL při odesílání i přijímání pošty. A UPS už vůbec ne (myslel si Uninterruptible power supply nebo United Parcel Service?).

sorry, myslel jsem UPC

-- 17. 9. 2013 15:13 --

nnnokiaE52 píše:To "riziko" přečtení informačních emailů jako normální člověk klidně podstupuji.
Určitě bude pro někoho zajímavé, že jsem právě v Tesco zaplatil 84 Kč...

To mně zas jo. Nemusí úplně každý vědět kolik a z jakého účtu mi přišlo. Podnikám. Vím, že pro konkurenci není těžké sehnat schopného ajťáka na sledování, jde to opravdu snadno.
Strnisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 9. 2013 15:41

Chtěl bych vidět ty zvědavce co si přečtou ty miliony mailů co se v česku odešlou každý den. Jo u firem s citlivými daty to pochopím.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod Levočerv 23. 9. 2013 16:56

Zdravím,

pro někoho je to běžná věc a proto bych se rád zeptal jak je to s platbou kartou v zahraničním eshopu. Mám účet u Zuna v czk a chtěl bych koupit něco v čínském eshopu za 5 usd.

Jsou na to vázané nějaké další poplatky? Zatim sem nikdy nic v zahraniční měně přes net neplatil tak vůbec nemám šajn jak to probíhá. Dík za rady :)
Levočerv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 16:57

Niceho se neboj a na tom DX kartou klidne zaplat :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Levočerv 23. 9. 2013 17:05

kousek vedle :) http://www.fasttech.com/

Jde mi spis o to jestli se mi strhne tech 5 usd nebo jeste neco :)
Levočerv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 17:10

Neni duvod, proc by se ti melo strhavat neco vic.

Pridam sve oblibene: "Nejhorsi smrt je z vydeseni".
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Levočerv 23. 9. 2013 17:11

Takze Zuno si k tomu nic neprida?
Levočerv
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka