ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2011 10:32

Zdravím,

1) Chci říci, že ZUNO banka neumožňuje blokovat platby kartou na internetu.

V internetové aplikace jde nastavit limit denní a měsíční a to:
a) pro výběr z bankomatů
b) pro ostatní (obchodník, platby na internetu)

Limity jdou dát klidně na 0, ale třeba okamžitě zvýšit. Nastavený limit denní 15 000 Kč hotovost/ 30 000 Kč obchody+internet.

To je blbé co?
Ověřoval jsem si to na infolince ZUNO banky.

2) Z hlediska přístupu při přihlášení do aplikace inter. bankovnictví nechodí na mobil přihl. SMS, ale ihned se přihlásíte uživ.jménem a heslem.

Horší zabezpečení než Poštovní spořitelna, kde si toto možno zvolit?

3) Banka odesílá platby do ČNB (cler.centrum) vždy v 7.00 0 10.30.
Pokud chci, aby platby odešla tentýž den, tak musím odeslat platbu přes IB nejpozději do 10.30 hod. Jinak půjde druhý den.

Převod v rámci banky je on-line kdykoliv 24 hod. denně.


Toto jsem zjistil dotazem na infolince a přečtením obchodních podmínek.
anonymni

Odeslat příspěvekod xls 19. 7. 2011 10:40

PatrikChrz píše:Axa je ale sporak, tam je ta karta bonus navic. A ty super kurzy jsou vec, kvuli ktere samotne stoji za to tenhle ucrt mit a kartu minimalne v zahranici pouzivat.


A tohle je další problém. Nejradši mám karty k účtům (AXA, FIO), kde se peníze alespoň trochu úročí, ideálně když z toho udělám i většinu větších plateb. Sušit si kvůli platbám a kartě pár desítek tisíc na neúročeným účtu se mi vůbec nechce.

Kdyby z tohoto hlediska nabídla Zunu jediný účet, který se úročí jako spořicí a nabízí všechny ostatní služby, nepotřebuji pilota a ani nic hlídat, v tomhle případě bych do toho hned šel naplno (kromě zahraničních operací). A měli by úspěch.

Uvidíme, co vymyslí vzduch. S něčím asi budou muset přijít.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 7. 2011 10:49

DoubleSix píše:2. Termínované účty jsou slušné, ale mateřská banka umí víc (ikdyž jen pro vklady nad 500 tisíc).

Asi sem slepý, ale kde má RB něco lepšího než jsou 3,5% při půlroční vázanosti? Já mám u RB 2,5% při dvoutýdenní vázanosti a vkladu nad 500 000 (eKonto Flexi), při delší vázanosti sazba paradoxně klesá.

Jinak jsem si pro služby, které používám nedávno dělal výpočet na bankovnipoplatky.com, tak sem spočítal i ZUNO a vychází mi to měsíčně takhle:

mBank : 9 Kč (z ceníku mi není jasné vedení 2. karty, takže není započtena, nemám spočtený obrat na kartě, takže počítám výběr za 9 Kč)
eKonto Premium: 21 Kč (po započtení 20 Kč bonusu)
ZUNO: 38 Kč (v ceníku není vedení 2. karty, takže není započtena)
FIO: 55 Kč

Samozřejmě je moje struktura produktů optimalizovaná podle cen eKonta, kdybych se vzdal samostatné karty pro platby na internetu a nebyl líný nahánět vlastní bankomat, dostal bych se se ZUNO na 18 Kč a s FIO na 0 Kč.

Jinak mi to ale přijde jako ne úplně špatná nabídka, máma půjde brzy do důchodu a už nedosáhne na eKonto Premium a ZUNO asi přidáme do výběru k FIO a mBank.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 7. 2011 10:52

xls píše:Jinak těch 5.000 měsíčně je vysoká částka, to snad nemají ani kreditky. Člověk to většinou dá, ale aby to dal každý měsíc? Já v těchto situacích uznávám jen nějaký roční limit (a to ne 60 tisíc).
Já tedy kartou měsíčně dám víc, jak 5 000.
Jinak kreditky mají většinou 3 000 Kč měsíčně, aby byly zdarma. Ale např. Master Card od Rajfky (Vodafone) také požaduje minimálně 5 000 Kč měsíčně, aby byla zdarma.

-- 19. 7. 2011 11:55 --

xtonda píše:
DoubleSix píše:2. Termínované účty jsou slušné, ale mateřská banka umí víc (ikdyž jen pro vklady nad 500 tisíc).

Asi sem slepý, ale kde má RB něco lepšího než jsou 3,5% při půlroční vázanosti? Já mám u RB 2,5% při dvoutýdenní vázanosti a vkladu nad 500 000 (eKonto Flexi), při delší vázanosti sazba paradoxně klesá.
Nesmíš brát v úvahu akční nabídku platnou pouze do 30.9. A až skončí akce s 3,50%, tak Rajfka bude Zuno drtit 2,50% na 14 dnů (nad 500k).
Pokud mrkneš na termínované vklady na 2 roky, tam ti u vkladu nad 500k dá Rajfka 2,50%, Zuno 2,40%. U tříletého fixu pak dá Rajfka 2,80%, Zuno 2,60%.

-- 19. 7. 2011 11:57 --

kamarad.michal píše:1) Chci říci, že ZUNO banka neumožňuje blokovat platby kartou na internetu.

V internetové aplikace jde nastavit limit denní a měsíční a to:
a) pro výběr z bankomatů
b) pro ostatní (obchodník, platby na internetu)
Tak to je opravdu hloupé, pokud to je pravda. Debetky od Rajfky to totiž běžně umí (proto je s podivem, že třeba kreditky od Rajfky to pro změnu neumí :hm )
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 7. 2011 10:59

kamarad.michal píše:1) Chci říci, že ZUNO banka neumožňuje blokovat platby kartou na internetu.

V internetové aplikace jde nastavit limit denní a měsíční a to:
a) pro výběr z bankomatů
b) pro ostatní (obchodník, platby na internetu)

Přijde mi, že směšuješ dvě věci - limity a povolení ecommerce. Karty k eKontu mají také dva limity (bankomat/obchodníci) a vedle toho lze zakázat nebo povolit ecommerce transakce. Tedy co přesně ti řekli? Že není samostatný limit pro ecommerce nebo že skutečně nelze vůbec zablokovat ecommerce transakce (Jako ČSOB a FIO)?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 19. 7. 2011 11:23

PatrikChrz píše:No, je to zadarmo, tak se ví, že budu :D. A hlavně bude o čem psát. V pátek mi vyjde článek o spořácích, tak ho tam ještě zkusím propašovat.
Žádost o běžný už mám podanou, předpokládám, že spořák se bude zakládat až v IB. Jen to aktuálně pro mě není zajímavé. Mám ještě Wüstenrot A (2,6 % plus až 0,4 % za fixaci), Axu se stejným úrokem (navíc ale s kartou) a termíňáky. Ale kdo ví, kdy se to bude hodit, že :)
Pro ZUNO ovšem zajímavý klient asi nebudu. Účet nebudu používat (když nemůžu kartou vybrat z bankomatu, tak je mi na nic, přitom jeden výběr by mi stačil, bankomat RB mám hned u metra), jestli se tak zachovají všichni, tak akorát vypláznou prachy za vydání karet, kterými nebude nikdo platit (protože tam nebude mít peníze, když s ní kvůli prohivitivnímu poplatku nebude moci vybrat z bankomatu), kromě těch, kteří bez problémů utratí těch 5 tisíc. Ale ti si asi zase raději přídí vraceci kreditku.
http://www.mesec.cz/clanky/tip-na-patna ... -do-kapsy/


Takze kdyz chci sporak s tim 3,5 % tak si musim zalozit normalni ucet ze? Ja mam Wuestenrot jako ty s tim samym urokem ;-) Mozna, ze z Wuestenrotu by stalo za to stalo stahnout penize a dat je na Zuno vklad. Za pul roku bych je zase vratil k Wustu a Zuno zrusil....doufam jen, ze u Wuestu ten urok vydrzi
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2011 11:23

Ano, ecommerci nebo platby na internetu nelze blokovat, jsou odblokované. Podobně jako je to třeba u FIO banky a ČSOB.

Naopak dle dotazu v Poštovní spořitelně bude možné do 2 měsíci karty proti platbám na internetu zablokovat. Už funguje na to formulář, ale blokace není účinná.
anonymni

Odeslat příspěvekod xls 19. 7. 2011 11:33

DoubleSix píše:
xls píše:Jinak těch 5.000 měsíčně je vysoká částka, to snad nemají ani kreditky. Člověk to většinou dá, ale aby to dal každý měsíc? Já v těchto situacích uznávám jen nějaký roční limit (a to ne 60 tisíc).
Já tedy kartou měsíčně dám víc, jak 5 000.
Jinak kreditky mají většinou 3 000 Kč měsíčně, aby byly zdarma. Ale např. Master Card od Rajfky (Vodafone) také požaduje minimálně 5 000 Kč měsíčně, aby byla zdarma.


To já měl teď taky 2 měsíce po sobě po 20tisících, ale teď jedu do zahraničí a nebudu mít třeba 2 měsíce skoro nic. Rozhodně se nechci uvazovat k nějakým měsíčním úkonům.
Obvykle to mám tak, že jsou měsíce, kdy člověk vydělává (a na nic jinýho není čas) a kdy utrácí (práce není).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 19. 7. 2011 12:34

Joezbrna píše:Na tom nevidím nic divného, rozumný člověk si drží nějakou drobnou rezervu na pár měsíců bez příjmu nebo výdaj v řádu desítek tisíc.

To ano, a ma opravdu smysl u takovych castek resit rozdily ve zhodnoceni ve vysi 0,x %?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 19. 7. 2011 12:46

To je jednoduché. U částky 100.000,- je 0,5% p.a. rozdíl 500 korun za rok.
Jestli se komu vyplatí kvůli tomu brát do ruky kalkulačku a dva sazebníky, a zvažovat další výhody (karta, funkce IB apod.), to si musí rozhodnout každý sám.
Už jen z principu by si člověk neměl nechávat prachy na účtu s menším úrokem, ať si ti zm*di nemyslej, že můžou beztrestně snižovat ]:-<
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 7. 2011 14:28

Hypotéku mám, ale nevidím důvod v čem by mě měla omezovat něco taky spořit... Když si to dobře spočítám, tak mě to dělá rozdíl třináct stovek... na ulici je nenajdu :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 7. 2011 14:43

xls píše:To já měl teď taky 2 měsíce po sobě po 20tisících, ale teď jedu do zahraničí a nebudu mít třeba 2 měsíce skoro nic. Rozhodně se nechci uvazovat k nějakým měsíčním úkonům.
Díky tomu, že necestuji (krom dovolené), tak mám opravdu +/- konstantní platby kartou za měsíc. Ale je fakt, že podmínka roční útraty je lepší, než měsíční (má to tak např.LBBW nebo GE u ING KK).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 19. 7. 2011 16:15

dr._lukas píše:Hypotéku mám, ale nevidím důvod v čem by mě měla omezovat něco taky spořit... Když si to dobře spočítám, tak mě to dělá rozdíl třináct stovek... na ulici je nenajdu :-)

U me to dela taky neco kolem litru. Sice to neni zadna horentni suma....ale ja je na ulici taky nenajdu. A proto jsem se uz rozhodl, ze si Zuno zalozim. Ve Wuenstenrotu zrusim fixaci a prevedu na 6 mesicu na ten vklad. Za 6 mesicu to udelam naopak :-)) Bud pote zrusim Zuno a nebo Wuestenrot...uvidime 8-)
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 7. 2011 17:00

To se divím, že tu všichni řešíte nějaké Plus a karty, a nevšimli jste si toho nádherného benefitu, který umí spořicí účet. Jde o denní připisování úroků, které nejen, že zvedá efektivní úrok, ale dokonce připraví stát o nějaké daně.

Takže myslím, že jestli Zuno zanechá nějakou stopu, tak minimálně tu, že se změní zákon o srážkové dani, jinak lze docela pohodlně úročit milión (např. při 10 účtech se zůstatkem 100tis.) na 2% čistého a stát z toho nemá ani floka. Takovou marketingovou fintu na švejky jsem od RB fakt nečekal, protože co si budeme namlouvat – když z toho nemá nic stát, což je dnes zlodějský politik, tak člověk klidně nějaké to vlastní půlprocento klidně obětuje. Pro rejpaly u těch 3,5% jde téměř o celé procento, jenže 6M vázat, stejně u Zuno a jak dlouho, že? Pro původní Wüstenrot je to již jen 0,2% a současnou nabídku ta čistá 2% prakticky válcují.

Dokonalé politické načasování a marketing, klobouk dolů! ^^

http://www.zuno.cz/produkty/sporeni/
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 19. 7. 2011 17:23

predatore...kdyz mam zhruba 280K volnejch..mam je radeji dat na ty 3,5%? Mam puvodni W s rocni fixaci, ktera me konci v lednu pristiho roku.Diky za odpoved ;-) Nebo to mam udelat nejak jinak?
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků