ZUNO bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 13. 9. 2012 03:02

Díky, jasně, pro tolik klientů to snad ani nebylo, tuším jen 10000) já tím právě mířil na to, že "aktuálně" to v žádné "bance" (nový) klient nedostane. Takže sazby Zuno jsou momentálně celkem ok a své klienty si najdou. Zejména když chce mít člověk vše na jednom místě (Air nemá běžný účet zdarma a ti co mají, tak zas mají na houby úroky nebo tam jsou právě různé opičárny).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 03:09

No lepší než Zuno (2 % bez opičáren) je Wüstenrot (2,1 % při zůstatku nad 30 000 Kč, s fixací až 2,5 % - ovšem tu je možné zrušit bez sankce a pořád má člověk těch 2,1) a Equa (2,3 %), plus ty co jsem uváděl v minulm příspěvku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 13. 9. 2012 03:41

Zuno má denní úročení, proti tomu Wurst moc neobstojí a fix mi připadá větší opičárna než výběr začátkem měsíce, pro nějž moc nebereme v úvahu těch 2,5. U Epua zas musí být na běžném účtu obrat, aby byl zdarma.
Záložny bych neuvažoval. Sice je to pojištěné, ale co je má spořícím účtu, by mělo být k dispozici skoro hned a ne až to FPV začne vyplácet viz Unibon.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 03:44

Tak daňový trik Zuno je jen do konce roku, pak se výhoda denního úročení stírá (ten rozdíl 0,1 % ve prospěch Wurstu to hravě přebije).

Co se týče toho krachu - ano, ale zkrachovat může kdokoliv, i banka. A konkrétně v případě Unibonu - kdo chtěl, a neměl peníze vázané na termínovaném vkladu, tak měl po odejmutí licence dost času je vybrat, než se záložna dostala do insolvence.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 13. 9. 2012 03:55

S tím koncem roku bych byl v klidu. Budou muset navýšit, jinak spousta lidí zdrhne. IMHO.
I když kdo ví, třeba by len začali používat Plus i přes tu trapárnu s výběrem. Uvidíme. Ale taky uvidíme, jak vůbec budou sazby vypadat potom jinde.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 13. 9. 2012 08:51

PatrikChrz píše:Air Bank, ale pouze pro prvních 50 000 (?) klientů (mají doživotní bonus 0,2 % k aktuální úrokové sazbě.

Patriku, to jsi dost přestřelil. Vždyť teprve teď mají 60 000 klientů. :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod qsubt 13. 9. 2012 09:17

+0.2% v AB ma par lidi, rozhodne ne 50(?)tisic.., ale spis tak 1000, max 2000 bych rekl, pac 5000 klientu meli az hezkou dobu po spusteni... a hlavne... v soucasne dobe to nenabizi uz vubec.

Wurst - to nevim ale sam PChrz pise pri zustatku nad 30tisic, coz je svym zpusobem mala opicarna, ze jo.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 16:47

kalamancharo + qsubt: no, asi jsem přestřelil, ale fakt mám dojem, že když akci vyhlašovali, tak říkali, že je pro prvních několik desítek tisíc, co se registrují do určitého data. To, že toto číslo nebylo naplněno, je věc druhá - prostě bylo potřeba splnit dvě podmínky, být do limitu počtu a registrovat se do limitu data.
Každopádně teď už je to stejně jedno, je to pryč.

qsubt: tak účet s méně než 30 000 Kč snad ani nemá smysl otevírat, ne? Ale jo, je to opičárna, i když za větší považuji to, že při zůstatku nad 3 miliony spadne úročení CELÉ částky na 0,1 %, tak bacha na to :P
Popisoval jsem to zde, část pásmové úročení http://www.mesec.cz/clanky/rpsn-jak-por ... ci-vkladu/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 13. 9. 2012 17:09

V dnešním článku na penize.cz je o 5 tisících zvýhodněných klientů.
Jinak opičárna s neúročením měsíce, když se vybere, může mít i pozitivní efekt. Prostě to člověku zabrání si předčasně vybrat pár korun, když nevyjdu. Já to chápu spíš na spoření větší částky a pak celé vybrat. Na pravidelné přelévání sem tam to moc není, ale to dělá hlavně pár kolenovrtů tady na fóru ;)
Jinak co ta pětikoruna za výběr z Air, to není opičárna? :D
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 18:13

Thom: je, ale já si můžu vybrat zadarmo z bankomatu :)
A přece jen, pokud tam mám větší čásktu, tak je ta pětikoruna nic proti ztrátě úroků.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod karf 14. 9. 2012 07:27

Copak je problém mít částku v řádu tisíců/desetitisíců pro vyloženě akutní nouzi na spořícím účtu se 2% (čistého) a zbytek na spoření plus? :oboze
S autopilotem je navíc tohle přelévání dost efektivní.
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 14. 9. 2012 08:36

karf píše:S autopilotem je navíc tohle přelévání dost efektivní.

Autopilota jsem zkoušel a zase zrušil, ten zůstatek 10 tisíc je špatnej. Až to půjde nastavit na 1 korunu tak potom možná. Navíc se zapnutým autopilotem je nejasný stav účtů na hlavní stránce po přihlášení, melou tam do toho velkýho čísla i autopilota.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 27. 9. 2012 15:31

Tak sem se tak doslechl, ze vsichni co meli v Zuno naplanovanou platbu s budouci splatnosti na dnesek, tak ta se jim neprovedla a nevim jestli to Zuno zacalo zpracovvat manualne nebo ne... tak si to zkontrolujte ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Klient ps 27. 9. 2012 17:03

Musim rict, ze se ZUNO mi dochazi trpelivost. Neustale problemy s prihlasenim se do IB. Rekneme od 7:30 do 9:00 je prakticky nemozne zadat platbu, protoze jsem neuveritelne dlouhe odezvy IB. Po 5 minutach konecne zadan prikaz a nakonec mi neprijde potvrzovaci SMS. Vsechno pomale, na vzhled a funkce IB jsem si nezvykl ani po 10 mesicich. Dik. Nechci ani zadarmo.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TnT2 27. 9. 2012 17:30

Ency: Možná ten problém souvisí s odstávkou online a mobile bankingu co byla dnes nad ránem.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka