Použití karty v zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 7. 2010 21:00

Celkem mě tento článek přiměl k založení nového tématu : http://www.novinky.cz/ekonomika/205113- ... rnost.html

A jak jste na tom Vy a placení nebo výběrů z bankomatů mimo ČR?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2010 07:59

Ten článek je hodně odfláknutý a postrádá důležité informace. Základní údaje tam sice jsou (obecně platí, že je výhodnější nakoupit ve směnárně, než platit kartou), ale chybí takové ty speciální případy.
1) některé karty mají výhodnější kurzy, než je klasický deviza-prodej v bance a to AXA a Cetelem, oproti klasickému způsobu konverze jsou o 1 až 1,5 % výhodnější
2) poplatek za výběr ze zahraničního bankomatu je u AXA 1 % min. 59 Kč. Vzhledem k tomu, že standardní kurz nad střed je u Axa asi 0,5 % a u ostatních bank mezi 1,5 a 2,1 % (u Citibank 2,5 % a u mBank 2,44 % nebo 5%), tak vychází výhodněji vybrat Axou z bankomatu 6000+ Kč než stejnou částku zaplatit v obchodě kartou jiné banky.
Co mě mrzí je změna v ceníku mBank od 1.8., kdy je zaveden poplatek (35 Kč) za výběr z bankomatu u částek pod 2500 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 7. 2010 20:22

No ten poplatek za výběr v zahraničí mě štve hodně. Buď budu vybírat poplatek 2% nebo poplatek za výběr. Naštěstí jde mBank rapidně do kytek a neštěkne po ní za chvilku ani polský pes a účty nám zruší samovolně :-)
Škoda no. Kartu AXA jsem mít mohl, ale účet jsem po té tragédii co jsem viděl jako IB zrušil :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 7. 2010 06:34

IB AXA je fakt hodně špatný vtip, ale dokud bude mít podmínky jaké má (úrok, kurzy karty) jsem ochoten jim hodně odpustit :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 7. 2010 12:20

Dokud mají spořící účet, nejvyšší úrok a dobrou kartu, která však funguje offline s účtem, tak se nedivím některým, že to vydejchaj. Ale jakmile začnou nabízet i běžné účtu musí se IB od základu překopat a to nevím jestli AXA dokáže
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 7. 2010 09:22

dr._lukas: me se na tobe libi, jak se vzdycky doslova upnes na nejakou "broskovinu" a potom se ji drzis jak lejno kosile. Pokud ma AXA nejvyssi urok na trhu, tak je mi uplne jedno, jak to IB vypada, protoze tam stejne polezu nejcasteji tak jedenkrat mesicne si zkontrolovat uroky, ale zadne operace tam delat nebudu. To je uplne to same, jako s tou kreditkou - ty furt budes mlit o tom, jak nechces zit na dluh a nedovedes/neumis vubec akceptovat, ze ti chytrejsi to pouzivaji pouze pro "maximalizaci" vynosu - tzn. platim kreditkou, na jeji uhradu mam prostredky v plne vysi a pripraveny a jednou mesicne si je kreditka sama zinkasuje z uctu a ja se nemusim o nic starat. Jenze to je uz vsechno na tebe moc vysokej level, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 7. 2010 12:13

S474N: s ING kontem jsem letos vydělal daleko víc i při částce kolem 100 papírů než s AXA bank a je to jednoduché, v promoakci jsem založil 4 lidem nové konto :-D
A sám musíš uznat, že neschopnost AXA bank je otřesná, připadá mě to, jako by tam dělali studenti obchodí střední školy a ještě děcka z prváku :-) Podobné to je v mBank, kde dělají selky rovnou z kravína a nechaly se uchytit na živnost v polobance :-)

S tou kreditkou mě dej už pokoj :-) KB by za ní chtěla poplatek jak za rok, tak měsíc, Poštovka po roce užití taky, mBanku nebudu zkoušet, FIO kreditky nemá. Pak už zbývá jen možnost AXA kreditky k PP od UNB, ale mají podmínku po roce 3 tis. měsíčně a nevím jestli by mě bavilo lítat pouze do hypermarketů, abych plnil. Roční obrat byl úplně o něčem jiném, zaplatil jsi 2x dovolenou a bylo...
Citi má nehorázné podmínky :-) atd..
Naposledy upravil dr._lukas dne 6. 7. 2010 14:09, celkově upraveno 1
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 6. 7. 2010 12:25

Kecy, kecy, kecy ... jaké nehorázne podmínky má třeba Citi?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 7. 2010 13:09

dr._lukas: s ING si vydelal mnohem vic nez s ING? :mrgreen:

Muzu vedet, kolik mesicne utratis treba za jidlo? Delas vubec nejake vetsi nakupy? Beres benzin/naftu (mas vubec auto?)?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 7. 2010 14:08

Samozřejmě tam mělo být více s ING než s Axou :-D
Můžeš, je to zhruba 4-5 tisíc, ale z toho kartou tak 2-2,5 tisíce. :-) Auto nemám, jelikož nepracuju v čezu, ale pro státní zdravotnictví a s hypotékou a s tím, abych si zajel někam odpočinou na 14 dní k moři to nějak nejde
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 7. 2010 14:21

dr._lukas: nechapu, ze kartou utratis tak malo. To chces rict, ze za nakupy nedas vic nez 2,5 tisice? To zijes sam?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 7. 2010 14:44

Četl jsi to celé? Kartou polovinu toho co celkově :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 7. 2010 16:21

Ano cetl, ale nejak si nedovedu predstavit, co je to za obchod, kde utracis 2/3 a nemaji tam kartu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2010 07:43

Žije zdravě a nakupuje od drobných pěstitelů někde na trzích třeba?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 7. 2010 08:23

S474N píše:dr._lukas: nechapu, ze kartou utratis tak malo. To chces rict, ze za nakupy nedas vic nez 2,5 tisice? To zijes sam?

já myslím, že kartou neutratím ani tolik... jsem proto méně hodnotný člen společnosti, nebo finexpertu?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků